5 книг про жінок, що змінили світ

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Феміністична добірка книг про жінок, які змогли зламати стереотипні думки і зробити «неможливе».

Внесок кожної жінки, яка бореться за право жити і творити, вплинув на розвиток і становлення нашого сучасного світу. Але як же так вийшло, що нам відомі лише одиниці впливових героїнь? Аби це виправити, радимо вам прочитати п’ять книг про жінок, які змогли змінити цей світ!

«Казки на ніч для юних бунтарок» Олена Фавіллі, Франческа Кавалло

«Сказки на ночь для юных бунтарок» Елена Фавилли, Франческа Кавалло

Ця книга – прямий доказ того, що немає нічого неможливого в цьому світі, якщо поставити перед собою мету і твердим кроком йти до неї. Це збірка сотні розповідей, що оповідають про зовсім різних жінок, яких об’єднувало просте бажання змінити і підкорити світ в улюбленому їм аспекті життя, будь то космос або балетні танці.

Якщо вам цікаво, приголомшливі ілюстрації для видання створювали понад шістдесяти художниць з різних куточків планети!

 «Астрид Ліндгрен. Цей день і є життя» Йенс Андерсен

«Астрид Линдгрен. Этот день и есть жизнь» Йенс Андерсен

Астрид Ліндгрен преважно відома за написання казок про життєрадісних і завзятих персонажів – Карлсона і Пеппі Довгапанчоха. Але чи знали ви, що сама шведська письменниця – справжня бунтарка? Свого часу вона не боялася гуляти вулицею в чоловічих штанах і піджаках, з задоволенням ходила з коротким волоссям, а також сама виховувала свою дитину. Ця жінка вміла постояти за себе, і це дуже добре описується в її недавно випущеній біографії.

«Жінки в науці: 50 жінок, що змінили світ» Рейчел Ігнатовськи

«Женщины в науке: 50 женщин, изменивших мир» Рэйчел Игнатовски

Чарівно ілюстрована книга дизайнера і письменниці Рейчел Ігнатовськи, в якій розповідається про внесок п’ятдесяти відомих жінок-вчених, завдяки яким було прокладено шлях для нового покоління дослідниць.

 «Десять днів у божевільні» Неллі Блай

 «Десять дней в сумасшедшем доме» Нелли Блай

У XIX столітті в Англії і в Америці увійшли в моду журналістські розслідування. Не гаючи можливості, Неллі Блай вирішила написати статтю про особистий досвід перебування в божевільні, що було щонайменше шалено хоробрим вчинком. Завдяки вдало опублікованій статті, Неллі стала всесвітньо відомою журналісткою, про яку писали в кожній газеті та знали в обличчя.

Також Неллі Блай встановила світовий рекорд – їй вдалося обійти земну кулю за 72 дні, 6 годин і 11 хвилин.

«Неймовірні жінки, які змінили мистецтво та історію» Бріджит Квінн, Ліза Конгдон

«Невероятные женщины, которые изменили искусство и историю» Бриджит Куинн, Лиза Конгдон

Про скількох художниць в історії мистецтва ви чули? Мабуть, про небагатьох. Саме тому Бріджит Квінн, письменниця і професійна мистецтвознавиця, вирішила занурити своїх читачів у неймовірну історію п’ятнадцяти художниць з різних країн і епох. Кожній з них присвячено окремий розділ, в якому розповідається про творчість і життєвий шлях, які повною мірою вплинули на розвиток мистецтва.

Портрети художниць, до речі, від руки проілюструвала Ліза Конгдон.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також