Їм тут не місце: 5 компонентів нон грата в косметиці

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Им тут не место: 5 компонентов нон грата в косметике

Поради хіміка-технолога і розробника косметики Юлії Гагаріної про те, яких компонентів не має бути в складі косметичних засобів. Запам'ятовуйте й уникайте!

Для тих же, хто тільки робить перші кроки в незрозумілий світ складів, ми попросили Юлію Гагаріну розповісти про п’ять шкідливих інгредієнтів, яких точно не має бути в банках на нашому туалетному столику.

Триклозан (Triclosan)

Це бактерицидна добавка широкого спектру застосування. Її можна зустріти в милі для рук, зубних пастах, кремах для ніг – та де завгодно. Триклозан поки що не вважається забороненим інгредієнтом. Він дозволений в ЄС (а отже, і в Україні). Гранична доза введення до складу засобу – 0,3%. І тим не менш, американське управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) вже заявило, що в 2017-му всі побутові антисептичні продукти для миття рук і тіла з триклозаном зняті з продажу. Під заборону не потрапили лише спеціалізовані засоби, які використовуються в медичних закладах: засоби для дезінфекції рук, серветки й антибактеріальне мило.

Чим же такий небезпечний триклозан? Останні дослідження відносять його до речовин, що порушує роботу ендокринної системи (наприклад, щитовидної залози). Цей інгредієнт досить небезпечний для вагітних, оскільки здатний проникати в амніотичну рідину. Його знаходять в сечі та грудному молоці. Тому зараз активно вивчають, як він впливає на внутрішньоутробний розвиток плода. А поки дослідження не закінчені, краще триматися від нього подалі.

Метилізотіазолінон (у складі його пишуть як methylisothiazolinone)

Це потужний консервант, який може спричинити сильну алергічну реакцію, якщо використовується самостійно. До групи ризику потрапляють цілих 19% людей – у стількох виявлена накопичувальна алергічна реакція на нього. Втім, в сингл варіанті метилізотіазолінон зараз зустрінеш рідко, частіше в парі з його хлорвмісним варіантом: methylisothiazolinone / methylchloroisothiazolinone. У цієї «солодкої парочки» індекс сенсибілізації (накопичення з подальшим «вистрілюванням» алергії) – 9. Для порівняння: у парабенів – 0,35, у формальдегіду – 1,6. Ці дані опубліковані в журналі Contact Dermatitis, вересень 2011. Саме звідси вердикт: бачите в складі метилізотіазолінон – залишаєте засіб на поличці в магазині. Особливо це стосується продуктів, які не передбачають змивання – тоніки, креми для обличчя і тіла. А якщо у вас суха і чутлива шкіра, навіть продуктів, які змиваються, з цим консервантом варто уникати.

Бронопол

По-англійськи цей консервант пишеться так «bronopol», ще варіанти міжнародного хімічного написання: 2-бром-2-нітропропан-1,3-діол / 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol. Поганий він тільки тим, що крім алергії (у нього індекс сенсибілізації 17!), може утворювати нітрозаміни (токсичні речовини з мутагенною дією). Має низку обмежень щодо сполучуваності з іншими компонентами. Тому бронопол не рекомендують вводити в незмивні продукти: креми, гелі для обличчя, ну і в тоніки в тому числі. Якщо ви знайдете його там – можете сміливо виливати, засіб на користь не піде.

Мийні компоненти: Sodium Lauryl Sulfate і його брат-близнюк Ammonium Lauryl Sulfate

Є дані, які свідчать про високу руйнівну здатність Sodium Lauryl Sulfate (SLS) не тільки для структури волосся, але і для живих клітин шкіри і волосяної цибулини. Вчені з Канадського Університету в Квебеку опублікували дані про те, що якщо ввести SLS у високому дозуванні і посилити н-лауроілсаркозином, то представляється можливим вбивати їм клітини вірусів (тести проводили на вірус вагінального герпесу). Незважаючи на настільки позитивні медичні властивості, в косметичних засобах для вмивання обидва інгредієнти завдають більше шкоди, ніж користі. Також їх не варто використовувати в разі чутливої шкіри, в тому числі і шкіри голови, й особливо при схильності до випадання волосся.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також