7 ЛГБТ книг українською для особистої бібліотеки

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

7 ЛГБТ книг українською для особистої бібліотеки

Квір-література все активніше виборює своє місце на книжкових полицях та підкорює серця читачів. У цій добірці рекомендуємо захопливі книги про ЛГБТ – від українського фентезі «Клинок королеви» до багатомільйонного британського бестселера Heartstopper.

Beauty HUB Telegram

Любов буває різною. Як і література на ЛГБТ-тематику, що належить до різних жанрів та розповідає різні історії. Книги про одностатеве кохання бувають романтичними, смішними, страшними, життєвими, містичними, а іноді вже зовсім фантастичними.

Вони вражають, захоплюють, можуть викликати різні емоції й почуття, та головне – книжки про ЛГБТ+ героїв допомагають відкрити двері до інших світів, відчути нові виміри взаємостосунків на інтимному, особистому та просто людському рівнях, їх вираження та сприйняття в суспільстві. Тож Beauty HUB підготував для вас добірку книг з ЛГБТ-персонажами, які можна почитати українською. 

Більше книг про ЛГБТ, на які варто звернути увагу, знайдете в цьому матеріалі.  

«Клинок королеви: Танок із тінями», А. Achell

Книга Клинок королеви: Танок із тінями А. Achell

Яскравий фентезійний роман з ЛГБТ-героїнями від молодої української авторки А. Achell (справжнє ім’я Анастасія Коростіль) – трилогія «Клинок королеви». Книга у двох сюжетних лініях розповідає про життя войовничої дівчини на ім’я Малкія Денмір – герцогині за правом народження і клинка королеви за посадою.

Перша частина книги присвячена історії Малкії з самого дитинства – як вона залишила дім, стала білою вороною при дворі, але отримала прихильність принцеси Касії, яка стала її найближчою людиною. А друга частина вже про сьогодення дорослої Малкії, яка, покинувши палац і потрапивши в небезпечну подорож, живе лише мріями про помсту та пошуками інформації про її прокляття з минулого.

Зрада, ревнощі, неочікувані поцілунки, жорстокі вбивства, страти, криваві подробиці, війна, мотивація помсти – у книжці знайшлося місце для всього цього.

«Червоний, білий та королівський синій», Кейсі Макквістон

Книга Червоний, білий та королівський синій Кейсі Макквістон

Дебютний роман американської авторки Кейсі Макквістон розповідає про несподіваний любовний звʼязок між сином президентки Сполучених Штатів та британським принцом. Головним персонажам книги – Алексу й Генрі – доводиться прикинутися кращими друзями для уникнення міжнародного скандалу. Незабаром дурна показуха переростає у дещо більше.

Це емоційна та неймовірно захоплива історія про світ політичних інтриг, кохання й самовизначення. Авторка порушує складні питання, пов’язані з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, різницею в статусах і сімейними очікуваннями. Тут вдало поєднуються гумор та сентименти, а динамічна інтрига не відпускає увагу читача до самого кінця.

Роман Кейсі Макквістон став бестселером №1 за версіями New York Times та USA Today, а також отримав нагороду Alex Awards. У 2023 році за цією книгою був знятий однойменний фільм режисера Метью Лопеса.

«Відьма і вампірка», Франческа Флорес

Книга Відьма і вампірка Франческа Флорес

Книга Франчески Флоренс – сучасна інтерпретація казки про Рапунцель з елементами квір-культури, що посідає високі позиції у рейтингу Kindle в розділі про ЛГБТК+ романтику для підлітків та молоді. Темне фентезі для поціновувачів казок і фольклорних адаптацій. 

Як зрозуміло з назви, головними персонажами книги є відьма і вампірка, які змушені разом мандрувати проклятим лісом, де на кожному кроці їм загрожує небезпека. Колись Ава і Кає були найкращими подругами, а тепер є найбільшою загрозою одна для одної. Вони не довіряють нікому, окрім самих себе, кожна переслідує власну мету. Проте лише разом в них є надія пройти через ліс неушкодженими. Долаючи перешкоди, між героїнями спалахують романтичні почуття, які жевріли між ними в минулому, до однієї страшної ночі, що поклала кінець їхній дружбі.

читайте також

«Темне сходження», К. С. Пакат

Книга Темне сходження К. С. Пакат

Любителям жанру фентезі рекомендуємо також звернути увагу на роман австралійської письменниці К. С. Пакат «Темне сходження». Перша книга трилогії перенесе вас у захопливий магічний світ, де є місце таємницям, небезпекам і неочікуваним поворотам сюжету.

Головні персонажі роману, Вілл та Вайолет, яких несподівано зводить доля, потрапляють у вир подій, наповнений відважними героями, артефактами, магічними створіннями, лицарями та Левами. Це книга про боротьбу світла і темряви, де герої в незвичних для нас обставинах змушені переживати всі емоції, роздуми і хвилювання разом із ними.

На відміну від детально прописаних персонажів, ЛГБТ лінія тут не така яскрава, але краще розвивається в наступній частині. У 2021 році книгу було відзначено австралійською премією Aurealis як найкращий фентезійний роман.

«Беззоряне море», Ерін Морґенштерн

Книга Беззоряне море Ерін Морґенштерн

Ще одна книга, в якій ЛГБТ-репрезентація є скоріш приємним бонусом, ніж основною темою оповідання. Один із центральних персонажів роману – звичайний студент Закарі Роулінз, до рук якого потрапляє загадкова книжка із запилюженої полиці бібліотеки. Читаючи сторінку за сторінкою, Закарі захоплюється долею персонажів та раптом стикається із несподіваним – історіями з його власного дитинства. Дивна книга розбурхує уяву хлопця настільки, що він вирішує розкрити її таємницю. 

У пошуках відповідей на питання герой вирушає в сповнену пригодами подорож, яка приводить його на маскарад у Нью-Йорку. Хлопець потрапляє в інший вимір до секретного клубу та підземної бібліотеки, аби дізнатися нарешті про справжнє призначення цього царства і про свою долю.

Інший головний герой книги – відкритий гей, який має романтичну лінію з іншим важливим персонажем історії. Проте це лише частинка тих неймовірних подій, що розгортаються в романі. Сюжет книги настільки захопливий, що повністю поглинає до останньої сторінки.

«Коли завмирає серце», Еліс Осман

Серія книг Коли завмирає серце Еліс Осман

«Коли завмирає серце» — це сучасний графічний роман, серія вебкоміксів про ЛГБТК+ для молодих людей, написана та проілюстрована британською письменницею Еліс Осман. Захоплива і чуттєва історія першого кохання двох школярів-геїв, їх дружби, вірності, самопізнання та дорослішання. 

В основі сюжету – розповідь про двох хлопців-підлітків, Чарлі та Ніка, які закохалися один в одного після того, як якось у школі їх посадили за одну парту. Авторка переносить читача у світ юнаків, де вони досліджують власні почуття, намагаються знайти своє місце у житті й боротися зі своїми страхами і несміливістю. Осман чудово передає складність перших почуттів та щасливе вирішення проблем, які виникають у стосунках хлопчаків.

Ідея графічного роману Осман полягає в тому, що він дозволяє пережити всі емоції, настрій і переживання героїв не лише через слова, а й через її виразну графіку. Це обов’язкова книга для всіх, хто шукає сенс у людських взаєминах і коханні. 

Серія книг наразі налічує чотири томи, які видані 34-ма мовами. На основі цього багатомільйонного бестселера було знято телесеріал «Коли завмирає серце» (англ. Heartstopper) від Netflix за сценарієм Еліс Осман.

«Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі», Харукі Муракамі 

Книга Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі Харукі Муракамі

Наостанок – світовий бестселер найвідомішого сучасного японського письменника Харукі Муракамі «Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі». Цей роман-«виховання» критики вважають одним із найкращих у його творчості.

В основі сюжету історія Цкуру Тадзакі, який колись був одним із нерозлучної п’ятірки шкільних друзів. Всі вони були настільки натхненні й яскраві, що це відбивалося навіть в їх «кольорових» іменах. Та одного дня друзі без жодних пояснень викреслили Цкуру зі свого життя… Після цього він починає вважати себе «безбарвною» людиною, що приречена на самотність. 16 років потому 36-річний Цкуру вирішує знайти старих друзів та з’ясувати причини, чому вони обірвали спілкування з ним. 

У своїх творах Муракамі неодноразово звертався до квір-тематики. Так і тут один із персонажів роману після невдалого шлюбу усвідомлює, що він – гей, через що його не полишає відчуття самотності та пригніченості. Водночас стосунки деяких інших героїв також навряд можна назвати суто гетеросексуальними.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також