8 ознак того, що ваші відносини токсичні

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Токсичні відносини. Всі ми одного разу в таких побували і знаємо, як складно з них часом вибратися.

Емоційне насильство іноді дуже складно розпізнати. Можна провести з людиною роки, перш ніж стане зрозуміло: вас використовують, вами нехтують, вам вказують, вам важко і так далі не можна. Тим більше, що маніпулятори бувають такими харизматичними, а миритися після скандалів – справжній кайф. Сертифікована сексологиня і фізіологиня Деніс Рієн називає все це ознаками токсичних відносин. Вони можуть проявлятися в самих різних формах: від неповаги до кордонів партнера в побуті до сексуального примусу. Але чим раніше ви помітите це, тим швидше зможете вирішити проблему або навіть вийти з відносин, що руйнують. Перерахуємо ознаки того, що ваші відносини ведуть не туди, куди треба.

Виміщення на вас свого негативу

Вам здається, що постійні конфлікти, сварки і з’ясування відносин – це справжня пристрасть? Деніс упевнена: пристрасть – це сміх, тепло, яке розливається по тілу від любові до партнера і його доброго ставлення до вас. Навіть якщо сварка відбувається, вирішити конфлікт допоможе здорове обговорення проблеми, а не грюкання дверима, кидання всього, що під руку потрапить, і секс в результаті. Навчіться відрізняти пристрасть від токсичності.

вымещение агрессии на партнера

Образи на адресу партнера

«Заткнись», «Ти тупа?», «Пішов ти!» – вам доводиться чути такі слова на свою адресу, коли партнер злий, а коли все налагоджується, він просить вибачення? А потім все повторюється знову? Це червоний прапор, що з відносинами щось не так. Психічно здорова людина в силах стримувати свої емоції і працювати з ними, придивіться, чи не маніпулятор поруч з вами?

Постійний контроль партнера

«З ким ти?», «Де ти?», «Вечеряєш сьогодні не зі мною?», «Ти точно на роботі?». Спочатку з’являються такі питання. Потім вам на телефон встановлюють додаток, який відстежує пересування. «Спочатку вам здається, що це дуже мило і нарешті вас люблять по-справжньому. Але скоро ви зрозумієте, що ці відносини – токсичні, впевнена Деніс. Постійна тривожність про те, де ваша «половинка» і її (його) почуття провини не зроблять нікого щасливіше. А ось зруйнувати відносини – це запросто». Пам’ятайте, кожна людина має право на вільний простір, власне коло друзів і час для хобі.

чрезмерный контроль в отношениях

Неготовність обговорювати проблеми

«Це особливий вид токсичних відносин, – говорить Деніс, – у свій практиці вона стикається з ним мало не щотижня. Наприклад, ви помічаєте, що ваш партнер незаслужено зривається на вас. Ви намагаєтеся з ним це обговорити. Але замість того, щоб вислухати вас, він говорить, що ви «занадто чутлива», «вам пора дорослішати» і просто закриває тему. Маніпулятор завжди «знає краще, ніж ви». Він запросто переконає вас, що з вами щось не так і залишить вас розбиратися в своїх стражданнях. Пам’ятайте, ваші думки і почуття – значимі, не дозволяйте нікому принижувати їхню важливість».

Завжди вирішує і відповідає за партнера

Спочатку це здається таким милим! А ще відчуваєш себе за кам’яною стіною. Він замовляє за тебе їжу в ресторані й сам каже, яке вино ви будете пити. А потім на вечірці або на званій вечері він відповідає на питання, які задали тобі. І замість того, щоб залишатися дорослою сформованою особистістю, яка давно вміє розмовляти і хоче поділитися досвідом, ти відчуваєш себе «некомпетентною безсловесною маріонеткою». Знайоме? Тоді не варто закривати на це очі, впевнена Рієн.

эмоциональное насилие

Прояв фізичної агресії

Нехай поки що і не на вас. Грюкнути дверима перед чиїмось обличчям, пробити кулаком стіну від злості, відкинути ногою кота так, що той летить в іншу кімнату. Прояв жорстокості в будь-якій формі – поганий знак. «Це говорить про те, що людина, з якою у вас відносини, не вміє себе контролювати, – впевнена Деніс. – Сьогодні він розіб’є ваш телефон, хто знає, може, завтра у вас під оком буде синець. Не попускайте жорстоке ставлення і прояв агресії, це може закінчитися плачевно».

Примус до сексу, коли ним не хочеться займатися

Сексуальне життя – невід’ємна частина здорових відносин. Але здорові вони доти, поки ви обидва цього хочете. Тут не може бути «зобов’язалівки». «Примус – це насильство, пам’ятайте, ніхто і ніколи не повинен займатися сексом, якщо у нього немає бажання», – підкреслює Рієн. Спади і підйоми сексуального бажання абсолютно нормальна річ. І якщо ваш партнер примушує вас, тому що «йому треба», не слухаючи вас, це серйозний привід задуматися над відносинами.

принуждение к сексу в отношениях

Образи без причин

Ви бачите, що ваш партнер чимось не задоволений. Але він не говорить, чим саме. «Сам (сама) знаєш», «А ти подумай», «Згадай, що ти вчора сказав (сказала)!». За допомогою подібних фраз часто намагаються маніпулювати людиною. Дорослий здоровий підхід – обговорити, що саме вам не подобається. «Недомовленість і образи болючі для обох сторін, вони збивають з пантелику і приносять багато токсичності в стосунки. Передавайте свої емоції партнеру, обговорюйте свої почуття, якщо потрібно, поясніть їх, а не маніпулюйте людиною – це вже емоційне насильство», – резюмує сексолог.

постоянные обиды в отношениях

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також