Айаваска: чи справді напій з лісів Амазонки лікує тіло і розум?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Останніми роками очищення тіла і робота з психічним здоров’ям вийшли на новий рівень не тільки за допомогою новітніх методів, але й із застосуванням давніх практик. Сьогодні в топі — айаваска. Розберемося, що це, як впливає на наш організм та які можуть бути побічні ефекти.

Споконвіку шамани з лісів Амазонки готують настоянку з листя чагарнику Psychotria viridis і стебел виноградної лози Banisteriopsis caapi, називаючи її айваскою. Нам, європейцям, зовні цей напій може нагадати смузі, а за смаком – трішки какао. Але тільки не для корінних жителів Бразилії, Перу, Коста-Рики та всієї Північної Америки загалом — для них це унікальний священний еліксир, який вживають лише у супроводі спеціального ритуалу з підготованим духовним наставником. На думку багатьох експертів, він допомагає позбутися тривог і очищає тіло від токсинів, що згубно впливають абсолютно на усі процеси в організмі.

Останніми роками тенденція лікувати тіло і перезавантажувати мозок напоєм айваски перейшла і до європейців. Нерідко можна почути від публічних персон, чи навіть від близьких знайомих, що ті їздили на ритуал очищення за допомогою нетрадиційної медицини. Та чи мають ліки шаманів із лісів Амазонки наукове підґрунтя і чи справді айваска впливає на наше фізіологічне та психологічне здоров’я?

Як айваска впливає на організм людини

Основні інгредієнти напою айваски — рослини Banisteriopsis caapi та Psychotria viridis. Згідно з дослідженнями медиків, обидва ці компоненти мають слабкі галюциногенні властивості. Psychotria viridis містить невелику кількість ДМТ — психоделічної речовини, яка спричиняє стрімке підвищення рівню серотоніну в організмі і призводить до іншого сприйняття реальності, а інколи навіть галюцинацій. Banisteriopsis caapi містить потужні ІМАО, біологічно активні речовини, відомі як ефективні заспокійливі речовини та антидепресанти.

У дуеті ці дві рослини, замочені та перетерті у сирому вигляді, утворюють напій, що має значний вплив на центральну нервову систему. В силу своїх особливостей напій айваска зазвичай спершу заспокоює надмірну активність мозку. Відповідно, процес звичного мислення (“нескінченної балаканини в голові”) пригальмовується, тривоги та нав’язливі думки покидають нас, а тіло входить у стан справжнього відпочинку, а інколи навіть ейфорії на декілька годин. Багато людей, які вже пережили досвід церемоній айваски, стверджують, що подібний ритуал призвів до повного перезавантаження мозку і зміни мислення, що вплинуло на якість усього життя. Також є дані, що процедура допомагає позбутися залежності. На думку медиків, такий вплив цілком можливий, оскільки компоненти напою мають значну дію на нервову систему. Проте варто зазначити, що айваска так і не визнана офіційною терапією.

Нещодавні незалежні дослідження американських вчених показали, що айваска регулює вироблення антиоксидантних сполук, які допомагають захистити нервові клітини мозку від пошкоджень. Це означає, що напій підвищує рівень концентрації, а також знижує рівень стресу в організмі і допомагає тримати під контролем негативні емоції. Ще один доведений факт – краще самопочуття і функціонування органів всього тіла, також через покращену роботу мозку.

На фізичний стан тіла айваска теж впливає. Доведено, що головні компоненти напою виводять токсини зі всього організму і очищають тіло від усіх непотрібних речовин.

Потенційні побічні ефекти

На перший погляд, айваска здається справжнім еліксиром здоров’я, особливо після підтвердження її позитивного впливу медиками та іншими кваліфікованими експертами. Проте побічні ефекти – ще один факт, під яким підписалися багато спеціалістів. 

  • По-перше, сам напій айваски може спричинити блювоту, діарею та інші тимчасові розлади травлення. Для декого це зовсім не проблема, проте для людей з порушеним функціонуванням певних систем організму цей побічний ефект може стати вкрай серйозним.
  • На додаток айваска не дружить з багатьма лікарськими препаратами, включаючи антидепресанти, заспокійливі, ліки, що застосовуються для боротьби з хворобою Паркінсона і навіть найпростіші пігулки від головного болю та кашлю тощо. Отож поєднувати медикаментозне лікування з церемонією айваски у жодному випадку не можна.  Тим, у кого в анамнезі були психічні розлади, такі як шизофренія, слід уникати айваски, оскільки приймання препарату може погіршити їх психічні симптоми та призвести до вкрай негативних результатів.
  • Також приймання напою айваски може збільшити частоту серцевих скорочень та артеріальний тиск. Це може призвести до небезпечних побічних ефектів, особливо якщо у вас є схильність до серцевих захворювань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також