Алергія на руках: причини, симптоми й лікування

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Алергія на руках: причини, симптоми й лікування

Руки, всіяні червоними плямами — явище не найприємніше як з естетичної точки зору, так і з огляду на здоров’я. Розберемося, чому виникає алергія на руках і як її швидко побороти.

Алергічні реакції можуть проявлятися на всьому тілі, однак алергія на руках — явище найбільш поширене. Річ у тім, що долоні й пальці рук — ті зони на тілі, які практично завжди залишаються відкритими. Вони постійно вступають у контакт із предметами, які можуть бути потенційними подразниками, наприклад, засоби для миття поверхонь, самі поверхні чи просто інфекції та збудники, які передаються через повітря.

Перші симптоми алергії на руках

Коли виникає алергія,  руки покриваються дрібними червоними цятками, шкіра може стати надто сухою й лущитися. Часто ці симптоми супроводжуються неприємним відчуттям стягнутості і свербінням. Іноді, у важких випадках, розпухають суглоби пальців або навіть уся рука. Також алергія може поширитися на інші частини тіла, спричинити запаморочення, загальну слабкість тіла й лихоманку.

Алергія на руках: причини, симптоми й лікування

Чому виникає алергія на руках

Причин алергії існує безліч: від індивідуальної реакції на певну їжу та напої до спадкової схильності. Спробуймо розібрати основні причини.

Контактний дерматит. Назва цієї причини говорить сама за себе: наша шкіра може реагувати подразненням на контакт із певними речовинами. Відтак, вода, засоби для миття, розчинники, кислоти, надто холодні чи теплі предмети й тертя потенційно можуть подразнювати шкіру, пошкодити зовнішній роговий шар й з часом порушити захисну функцію шкіри. Внаслідок цього руки можуть стати чутливими до різних подразників.

Харчова алергія. Алергія на руках може стати наслідком відторгнення організмом певних типів продуктів. Найпоширенішими харчовими алергенами є цитрусові, молочні продукти, яйця та морепродукти. Однак оскільки кожен організм — це індивідуальна система, збій її може спровокувати будь-який продукт. Зазвичай харчова алергія спричиняє висипання не лише на руках, але й в інших зонах тіла, тому її найлегше розпізнати.

Атопічний дерматит та екзема. Цим терміном описують поширену групу гострих і хронічних екзематозних захворювань, які проявляються на долонях. Нерідко алергія на руках у дорослих іменується екземою.

Сезонна алергія. У багатьох людей алергія проявляється лише в певні періоди року, наприклад, взимку або навесні. У таких випадках алергеном є мінусова температура повітря на вулиці (холодова алергія), пилок дерев, злакових трав або бур’янів (поліноз).

Чим лікувати алергію на руках

Алергія на руках: причини, симптоми й лікування

Для того, щоб вилікувати алергію на руках, перш за все варто визначити, що її спровокувало. Необхідно пригадати, що ви їли, пили, та до чого торкалися за останні кілька днів. До речі, контактна алергія може проявлятися не одразу, а через деякий час, тому сумнівні речовини найкраще тестувати за кілька днів перед використанням. У випадку, якщо алергічна реакція була спровокована засобом для миття, милом чи іншою речовиною, просто відмовтеся від її використання, а руки обробляйте заспокійливим кремом, гелем з алое вера чи натуральними оліями

У випадку, якщо алергія вас турбує тривалий проміжок часу, варто звернутися до лікаря. Слід пам’ятати, що однієї чудо-таблетки, яка може вилікувати від цієї алергії раз і назавжди, поки не придумали. Варто дотримуватися приписів спеціаліста і дисципліновано лікуватися. Таблетки можуть допомогти за лічені дні, а іноді потрібен цілий курс лікування.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також