Аромат історії: парфумери відновлять запахи старої Європи

  • Листи Діду Морозу 2020

  • Адвент календар 2020

  • Все про грибкову хворобу

Аромат истории: парфюмеры восстановят запахи старой Европы

Команда дослідників запускає грандіозний проект по відновленню найпопулярніших ароматів в Європі за останні 500 років. Результати будуть представлені в загальнодоступній онлайн-бібліотеці.

Вчені, історики та експерти в галузі штучного інтелекту з Великобританії і Європи оголосили, що вони об’єднуються для проекта під назвою Odeuropa. Основна його мета – виявити і відтворити аромати, які вражали носи між XVI і початком XX століть.

Ключова мета проекту – показати, як значення і використання різноманітних запахів змінювалися з плином часу.

Аромат истории: парфюмеры восстановят запахи старой Европы

Першим кроком у трирічному проекті, який повинен початися в січні, буде розробка штучного інтелекту для вивчення історичних текстів на семи мовах. Це допоможе знайти описи запахів і їх контексту, а також виявити ароматичні предмети на зображеннях. Інформація з книг буде використана для розробки онлайн-енциклопедії європейських запахів, включаючи біографії окремих ароматів, а також інформацію про емоції і місця, пов’язані з певними запахами. На думку істориків, такий проект зможе перенести нас думками в минуле і надихнути багатьох парфумерів на нові аромати-інтерпретації епохи Ренесансу.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!