Благовіщення 2021: що можна і не можна робити в свято

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Саме цього дня Архангел Гавриїл повідомив пресвятій Діві Марії благу звістку про те, що вона народить Сина Божого. Благовіщення належить до 12 головних православних свят. Православні щорічно святкують Благовіщення 7 квітня.

З Євангелія ми знаємо, що понад дві тисячі років тому у Віфлеємі сталося справжнє диво. Сталося те, що перевершує наше розуміння – природа Бога з’єдналася з природою людини. «Сьогодні – початок нашого спасіння», – співається за богослужінням свята Благовіщення. Продовженням його стало життя Ісуса Христа, а завершенням – Таємна Вечеря, Голгофа, вигук «Здійснилося!», сходження в Пекло, Триденне воскресіння і Вознесіння.

Різниця в часі між Різдвом і Благовіщенням рівно 9 місяців, оскільки саме такий термін потрібен, щоб виносити і народити дитину.

Благовіщення Пресвятої Богородиці має величезне значення для вірян і вважається одним з головних днів року. Сама назва свята розкриває його суть: звістка ангела про зачаття і народження Дівою Марією Ісуса Христа. На питання Марії про те, як може народитися дитина у тої, яка не знає чоловіка, Архангел Гавриїл відкрив їй істину: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього осінить Тебе; тому й Святе, що народиться, буде Син Божий!».

Благовещение 2020: что можно и нельзя делать в праздник

Що не можна робити на Благовіщення?

У день Благовіщення не можна займатися фізичною працею, хатньою роботою і рукоділлям. У це свято Господь благословляє все живе на землі, тому не можна підрізати дерева та працювати на городі. Також є прикмета, що не можна виносити щось з дому або брати в борг, це може стати причиною невдач і проблем. Не можна носити новий одяг цього дня, а то швидко зноситься або порветься. Ходити в гості теж небажано, особливо дівчатам.

Що можна робити на Благовіщення?

У день Благовіщення вранці бажано сходити до церкви, купити просфору для кожного члена сім’ї і помолитися. Це свято краще присвятити саморозвитку, читанню та молитвам до Діви Марії. Наші предки цього дня прикрашали будинки першими весняними квітами, які були символом невинності й чистоти. Також Благовіщення вважається вдалим днем, аби збирати лікарські трави. Цього року Благовіщення припадає на шостий тиждень Великого Посту, і цього дня можна трохи послабити пост і їсти гарячу їжу з рослинною олією, рибу і пити вино.

Також з цим святом пов’язано багато народних прикмет. Найвідоміші з них:

  • яка погода буде на Благовіщення, така і на Великдень;
  • вітер і туман на Благовіщення обіцяють врожайне літо;
  • якщо на Благовіщення сонце сходить на чистому небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також