Blue light skincare: як захистити шкіру від синього світла

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Blue light skincare: как защитить кожу от синего света

Разом з Наталією Деркач, кандидаткою медичних наук і засновницею бренду Instytutum, розібралися в тому, чи небезпечний вплив синього світла на шкіру і як від нього захиститися, враховуючи, що віддалена робота з нами, здається, тепер назавжди.

Раніше вважалося, що синє світло від телефону й інших гаджетів шкодить тільки очам, і з цим успішно боролися завдяки спеціальним окулярам для роботи за комп’ютером і вправам на розслаблення очних м’язів. Але коли пандемія спровокувала масовий перехід людей на дистанційну роботу, вчені з Anti-Pollution Research Center of Amorepacific R & D Center вирішили додатково досліджувати шкоду синіх променів для шкіри та розробили апарат, який вимірює рівень опромінення. На це дослідження, зокрема, спираються розробники косметики, звіряючи з ним рівень і здатність окремих інгредієнтів захищати шкіру від синього випромінювання.

Що таке синє світло

Blue light skincare: как защитить кожу от синего света

Джерела синього світла – екрани електронних пристроїв: комп’ютерів, телевізорів, смартфонів, планшетів тощо. Дослідження показують, що 60% людей проводить понад шести годин на день з мобільними пристроями.

Світлові хвилі синього колірного спектра (суміжного з УФ-спектром, найбільш короткохвильового діапазону видимого світла), або HEV-промені – найкоротші промені у видимому спектрі випромінювання, але при цьому вони є високо енергетичними й інтенсивно розсіюються, тому проникають в епідерміс і досягають дерми (глибше проникає тільки інфрачервоне випромінювання). Якщо порівняти їх з ультрафіолетом за силою впливу, то п’ять робочих днів за комп’ютером для шкіри дорівнюватимуть 25 хвилинам на активному сонці без SPF. І хоча синє світло не пов’язують з можливістю захворювання на рак шкіри, але HEV-випромінювання, як і UVA і UVB, призводить до фотостаріння, руйнуючи захисний бар’єр шкіри, провокуючи трансепідермальну втрату вологи, руйнування волокон колагену й еластину і гіперпігментацію. А найнебезпечніше, що синє світло підсилює негативні ефекти ультрафіолету.

Як захистити шкіру від синього світла

Оскільки вплив синього світла на шкіру схожий за ефектом з ультрафіолетом, то найефективнішими в боротьбі з наслідками HEV-пошкоджень шкіри будуть інгредієнти, які зарекомендували себе як нейтралізатори фотостаріння.

Антиоксиданти

Вітаміни С і Е захищають і відновлюють клітини від оксидативного стресу, спричиненого блакитним випромінюванням гаджетів.

Гранактивний ретиноїд також має антиоксидантні властивості, а ще активізує обмінні процеси в шкірі, стимулюючи синтез колагену й еластину і прискорюючи природні відновлювальні процеси.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Наталия Деркач, MD, PhD (@nataliia.md)

Ніацинамід

Компонент, відомий так само як вітамін B3, вітамін PP або нікотинова кислота, ефективно відновлює шкіру після стресового впливу і працює як захист від впливу синього світла.

Ніацинамід підходить для всіх типів шкіри, некомедогенний, при цьому стимулює вироблення колагену, знижує трансепідермальну втрату вологи, заспокоює, зменшує зморшки і має протизапальну дію.

Стовбурові клітини рослин

Рослинні стовбурові клітини (PSC, або plant stem cells) мають необмежені здібності до регенерації та допомагають рослинам відновлюватися навіть після найсильніших пошкоджень, буквально відрощувати себе заново з найдрібніших фрагментів. Вони відрізняються високою концентрацією активних речовин – жирних кислот, нуклеїнових і амінокислот, пептидів, вітамінів, ферментів, антиоксидантів.

Наприклад, стовбурові клітини малини складаються з вітаміну С, фенольної смоли і ресвератролу, завдяки чому допомагають шкірі боротися з вільними радикалами, надавати потужний протизапальний і антиейдж-ефект на шкіру.

Blue light skincare: як захистити шкіру від синього світла

Полісахариди

Їх ще називають високомолекулярними вуглеводами. До полісахаридів належать, наприклад, гіалуронову кислоту, алое вера і целюлоза. Вважають, що основний ефект полісахаридів – зволожувальний, оскільки вони відновлюють і підтримують рівень гіалуронової кислоти в шкірі. Але завдяки цьому вони також запобігають появі ознак старіння і фотостаріння: сухості, зморшок, втрати тонусу. Зараз уже ведуться дослідження застосування полісахаридів для загоєння ран, зменшення рубців і стимуляції синтезу колагену в дермі.

Водорості

Окрему увагу варто приділити синьо-зеленим водоростям, які вчені Університету Толедо визнали одним з найефективніших інгредієнтів для боротьби з синім випромінюванням. У продуктах для догляду вміють майже все: володіють захисними й освітлювальними властивостями, працюють як детокс, добре насичують шкіру вологою, і нітрохи не гірше від кретиноїдів з антиейдж-ефекту. Активно застосовувати в косметиці їх почали не так давно. Бум на використання ціанобактерій в косметиці припав на 2019 рік, коли вони стали найбільш трендовим компонентом року на престижній косметичній виставці Cosmoprof North America.

Синьо-зелені водорості ще називають ціанобактеріями або більш звичною для нашого вуха назвою спіруліна. Попри це, біологічно вони не є водоростями, хоча і схожі на них за принципами «роботи». Це мікроорганізми, які живуть у прісних, зрідка в солоних, водоймах. Якщо вода багата на фосфор й азот, то в разі попадання на неї сонячного світла ціанобактерії починають «цвісти» яскравим синьо-зеленим кольором.

Blue light skincare: як захистити шкіру від синього світла

Ціанобактерії відрізняються «живучістю», тому зустрічаються навіть у термальних джерелах, здатні витримувати високі температури і з’явилися в природі ще до динозаврів. Під час розкопок учені знаходили скам’янілі останки спіруліни, яким понад 3,5 мільярда років. За стільки років вони напрацювали сильні адаптивні здібності, і тому здатні захистити організм від агресивного впливу довкілля. Але майте на увазі: у природному стані (наприклад, під час контакту зі шкірою в воді) вони досить токсичні. Застосовними для шкіри стають тільки після лабораторної обробки.

Синьо-зелені водорості регулюють синтез токсичного білка прогерину, завдяки чому покращують текстуру шкіри, корегують зморшки, повертають шкірі здоровий тон і пружність, а також активують метаболізм клітин, що старіють, завдяки чому стали незамінним компонентом для захисту шкіри від негативного впливу токсинів, забрудненого повітря і фотостаріння.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також