Що таке аутофагія і як вона допомагає худнути

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Що таке аутофагія і як вона допомагає худнути

Аутофагія – це спосіб нашого тіла очистити дім від сміття і налаштувати оптимальний режим функціонування. А ще допомагає схуднути й омолоджує організм. Розбираємося з цим механізмом докладніше.

Що таке аутофагія

Аутофагія – це спосіб організму очистити пошкоджені клітини, щоб відновити новіші, здорові клітини. Це природний, регульований механізм клітини, який розбирає непотрібні або дисфункціональні компоненти. За аутофагічного типу клітинної загибелі всі органели клітини перетравлюються, залишаючи лише клітинний дебрис, який поглинається макрофагами.

«Авто» означає себе, а «фаги» – є. Таким чином, буквальне значення аутофагії – «самопоїдання».

У 2016 році японський вчений Йосінорі Осумі був удостоєний Нобелівської премії за відкриття і дослідження механізмів аутофагії. Саме процес дозволив краще вивчити хвороба Альцгеймера і проблеми, пов’язані з деменцією.

Як працює аутофагія

Зі слів сертифікованого кардіолога доктора Луїзи Петра, аутофагія – це еволюційний механізм самозбереження, за допомогою якого організм може видаляти дисфункціональні клітини і повторно використовувати їх частини для відновлення і очищення клітин.

Мета аутофагії – видалити сміття і саморегулюватися, щоб повернутися до оптимального плавного функціонування.

Що таке аутофагія і як вона допомагає худнути

Користь аутофагії

Основна перевага аутофагії полягає в тому, що вона запускає годинник нашого організму назад, і він починає створювати більш молоді клітини.

Коли наші клітини піддаються стресу, для захисту вмикається механізм аутофагії. Це допомагає збільшити тривалість життя.

Крім того, дієтолог доктор медичних наук Скотт Кітлі каже, що під час голодування аутофагія підтримує тіло, руйнуючи клітинний матеріал і повторно використовуючи його для необхідних життєвих процесів.

«Звичайно, це вимагає енергії і не може тривати вічно, але дає нам більше часу, щоб знайти їжу», – додає вчений.

Переваги аутофагії на клітинному рівні:

  • видалення токсичних білків з клітин, які пов’язані з нейродегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера;
  • перероблення залишкових білків;
  • забезпечення енергією і будівельними блоками для осередків, які все ще можуть отримати вигоду з «ремонту»;
  • в більшому масштабі сприяє регенерації й утворення здорових клітин;
  • відіграє важливу роль у запобіганні або лікуванні раку.

«З віком аутофагія знижується, тому це означає, що клітини, які більше не працюють або можуть заподіяти шкоду, можуть почати розмножуватися, що є базою для виникнення ракових клітин», – пояснює Кітлі.

Хоча немає жодних наукових доказів, що підтверджують це, деякі дослідження показують, що багато ракових клітин можна видалити за допомогою аутофагії.

Дослідники також вважають, що нові дослідження аутофагії призведуть до розуміння, яке допоможе краще налаштувати цей процес для лікування раку.

Побічні ефекти і ризики аутофагії

Важливо розрізняти ризики самої аутофагії й ризики, пов’язані зі спробами людей спричиняти аутофагію.

Сама по собі аутофагія не завжди має користь. Дослідження показали, що надмірна аутофагія може вбивати клітини серця, чим спричиняє проблеми в роботі цього органу.

Також через недостатню кількість даних і поки ще не до кінця вивчений вплив цього процесу на стан людини, у якої вже було діагностовано рак, людям з такими діагнозами варто ставитися до аутофагії обережно.

Що таке аутофагія і як вона допомагає худнути

Аутофагія і режим харчування

Оскільки аутофагія дослівно означає поїдання самого себе, такі системи харчування, як інтервальне голодування і кетогенна дієта, запускають цей процес. І Пост є одним з найбільш ефективних способів.

Кетодієта з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів дає ті ж переваги, що й інтервальне голодування. Вона спричиняє ті ж корисні метаболічні зміни, але при цьому не перевантажує тіло, дає йому можливість зосередитися на власному здоров’ї та відновленні.

При кетодієті ми отримуємо близько 75% щоденних калорій з жирів і від 5% до 10% з вуглеводів.

Низький рівень глюкози зустрічається в обох дієтах і пов’язаний з низьким рівнем інсуліну і високим рівнем глюкагону, який якраз і запускає процес аутофагії. Мала кількість цукру і пробуджує в нашому тілі режим відновлення виживання

Як запустити режим аутофагії

Для запуску цього процесу бажано спробувати інтервальне голодування, зменшити кількість вуглеводів в своїй дієті (не обов’язково переходити на кетодієту) і додати до свого графіук регулярні тренування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також