Добавки краси: що потрібно знати про БАДи

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Щоб отримати норму конкретних поживних речовин (які допоможуть помітно поліпшити стан шкіри або запустити регенерацію клітин печінки), іноді потрібно з'їсти кілограми корисної їжі заради засвоєння заповітних 120 мг. У такій ситуації на допомогу приходять вітамінні добавки і БАДи. Про потрібні, натуральні й трендові – в огляді Beauty HUB.

Біологічно тіло людини влаштовано так, щоб отримувати вітаміни з дарів природи. Вітамін С – з фруктів і винограду, вітаміни групи В – з м’яса, приготованого на вогні, і зеленого листя. Природа часто знає краще, як «скласти» повний вітамінний пакет.

«Коли ви отримуєте кальцій з цільної їжі, разом з ним засвоюються й інші фітонутрієнти, які допоможуть його засвоєнню і правильному розподілу в ваших клітинах. Компоненти харчування працюють в синергії, щоб підтримати оптимальні метаболічні функції», – пояснює Райан Ендрюс, дієтолог Американської Асоціації дієтологів і тренер з фітнесу та харчування Precision Nutrition.

Інший приклад ідеальної щедрості природи: цілісні продукти, що містять жиророзчинні вітаміни А, D, Е і К. Ці вітаміни найкраще засвоюються з жиром, що природно, – вперше їх знайшли в «жирних» продуктах: насінні соняшнику (Е), авокадо (E і K) і яєчних жовтках (А, D і E). «Важливо розуміти, що таблетка вітаміну С – не свіжовичавлений і упакований в таблетку сік 5 апельсинів. А спіруліна – не завжди подрібнена і упакована в капсулу морська капуста», – пояснює Ендрюс.

У сучасному світі все змінилося. Фахівці індустрії здоров’я і краси навчилися створювати штучні мікроелементи і вітаміни, і це стало важливою частиною нашого життя сьогодні. Вельми делікатна і спірна частина. Рано чи пізно вибір «пити чи не пити» постає перед кожним. Щоб прийняти рішення, потрібно знати важливі деталі про БАД, про які зазвичай мовчать виробники. Харчові добавки використовують моделі, актриси, бігуни, плавці, словом, всі професійні спортсмени і ті, чия професія пов’язана з індустрією краси. Знахідками обмінюються в б’юті-салонах і фітнес-клубах, потягуючи між сетами білкові коктейлі та смузі з колагеном. Всі модні й потрібні харчові добавки містять речовини, які ми отримуємо з їжею, але в концентрованому вигляді. Вживати їх можна для профілактики, при великих спортивних або розумових навантаженнях і в помірній кількості. Строго дотримуючись інструкції, і не більше 3-х добавок за один прийом. Інакше подібне «харчування» зашкодить: зайва вага, проблеми з печінкою і нирками гарантовані.

«На жаль, нам необхідно їх приймати. В ідеальному світі всі харчуються здоровою, органічною їжею, проте на практиці це слабо застосовано: сучасні фрукти і овочі – трансгенні, в м’ясі – якщо не антибіотики, то гормони, в рибі – ртуть, про цільнозернове борошно і крупи майже всі забули, готувати хочеться швидко. Біодобавки – швидкий і важливий спосіб отримати корисні речовини, яких бракує. Їх потрібно включати в раціон – тільки так можна залишатися красивими зовні й зсередини. За умови, що до вибору харчових добавок ви підійдете з розумом», – говорить Паола Гульотта, засновник косметичної марки Sepai.

Витамин С

Тепер про практичну і прикладну частини. БАДів для краси шкіри, волосся, нігтів існує безліч. Відставивши сумніви в сторону, в розпал зимового авітамінозу і занепаду сил, ми вивчаємо, що таке харчові добавки. Це вітаміни, мінерали, амінокислоти, ензими, екстракти і витяжки з трав – всі харчові та біологічно активні речовини, які повинні робити організму «добре».

Біодобавки існують у формі таблеток, порошків, гелів і капсул. При виборі обов’язково ознайомтесь з інструкцією, прочитайте склад, дозування і тривалість курсу застосування. БАДи не призначені для лікування і профілактики хвороб – це не ліки. Однак більшість з них можуть вирішити проблеми зі здоров’ям шляхом заповнення відсутніх мікроелементів. Ми вибрали кілька видів БАДів і пояснюємо, для чого вони потрібні і як їх слід приймати.

Колаген

Яку проблему вирішує: запускає процес регенерації шкіри.

Колаген – основний компонент дерми, мабуть, одна з найбільш трендових б’юті-добавок останніх років. На вигляд – сіруватий порошок, схожий на сухе молоко. Він – основа сполучних тканин всіх органів, яка забезпечує їх стійкість до навантажень і еластичність. Здебільшого з колагену складаються наші суглоби, м’язи, зв’язки. Він знаходиться в глибоких шарах шкіри, створюючи її каркас, завдяки колагену шкіра виглядає пружною і підтягнутою. Працює тільки в парі з вітаміном С.

Натуральні джерела: синтезується організмом. Можна отримати з хрящів й інших сполучних тканин тварин, жирної риби, морської капусти.

Коензим Q10

Яку проблему вирішує: високий тиск, погіршення засвоюваності поживних речовин на клітинному рівні, старіння організму.

Як правило, продається у вигляді гелевих капсул на хімічної або рослинній основі. Коензим Q10 – вітаміноподібна речовина, знайома багатьом по кремам для обличчя. Це один з тих елементів, які організм виробляє і сам, але з віком його синтез помітно знижується. Симптоми дефіциту виявляються як слабкість, хронічна втома і судоми. Вихід – приймати Q10 всередину. Коензим міститься в кожній клітинці тіла, і при нестачі його клітини перестають нормально функціонувати. Шкіра – старіти, органи – в’янути. Особливо важливий Q10 для серця, до 40 років концентрація цієї речовини в серцевому м’язі знижується на 20%, далі – більше. Кращими вважаються японські й американські добавки Q10.

Дозування: 100 мг/добу

Натуральні джерела: синтезується організмом. У невеликій кількості присутній в яйцях, арахісі, шпинаті, жирній рибі, червоному м’ясі.

Спіруліна

Яку проблему вирішує: заповнює дефіцит вітамінів, мінералів і амінокислот. Особливо важливо для вегетаріанців, а ще в період дієт і посту.

У спіруліни відмінний мінерально-вітамінний склад, вона є багатим джерелом вітаміну А, вітамінів групи В, Е і біотину. Спіруліна містить 71% білка в легко засвоюваній формі, 20% мінералів, а також незамінні жирні кислоти. Допомагає швидко відновлювати клітини тканин і м’язів при фізичних навантаженнях, підвищує імунітет і захисні властивості організму. Хлорофіл в складі прекрасно відлужує, зменшує запальні процеси в організмі, має антиракові властивості.

Дозування: 500-1000 мг/добу

Натуральні джерела: водорості, норі.

Ресвератрол

Яку проблему вирішує: потужний антиоксидант. Зміцнює серце, сприяє виробленню енергії, бореться з віковими змінами.

У 2003 році американський дослідник доктор Девід Сінклер і його колеги змогли виявити, що ресвератрол збільшує виживаність клітин і уповільнює старіння в дріжджах (і пізніше у мишей), активізуючи ген «довголіття». Саме через цей мікроелемент почалася нова хвиля обговорень користі червоного вина для організму. «Щоб отримати всю користь, вам варто було б випити від сотень до тисячі склянок вина». Тому корисну добавку «упакували» в капсулу. Дослідження ще проводяться, а ті, хто довірилися сучасній медицині, відзначають значні покращення.

Ресвератрол – це поліфенол, що міститься в шкірці червоного винограду, деяких ягодах й інших рослинах. Наукові дослідження показали, що ресвератрол підтримує здоров’я серцево-судинної системи. Ресвератрол, особливо в комплексі з іншими поліфенолами, протистоїть старінню шкіри, а також стимулює здорову запальну реакцію. Показаний до застосування при серцево-судинних захворюваннях (і для профілактики гіпертонії, інсульту, інфаркту, атеросклерозу). Для застосування в екологічно і радіаційно-несприятливих умовах, для підвищення стійкості до стресів і усунення їх наслідків, поліпшення мікроциркуляції крові в органах і тканинах. При алергічних захворюваннях різного походження. Як правило, капсули містять екстракт червоного вина, екстракт зеленого чаю, екстракт з кісточок винограду і допоміжні речовини.

Дозування: 100-300 мг/добу

Натуральні джерела: какао, темний шоколад, виноград, арахіс, фісташки, чорниця, журавлина.

БАДы

читайте також

Соєвий лецитин

Яку проблему вирішує: захищає печінку, покращує пам’ять.

Ще один натуральний інгредієнт, який стає на захист печінки. Лецитин – фосфоліпід, якого потребують усі живі клітини організму. Лецитин сприяє виведенню холестерину та інших жирів з організму. Крім того, він сприяє стимуляції мозкових функцій, абсорбції вітамінів з печінки і кишечника і регенерації клітин печінки. Застосовується як під час впливу шкідливих факторів, так і під час строгих дієт. Крім цього, лецитин підтримує нормальну роботу мозку, серця і кровоносних судин.

Дозування: 1000 мг/добу

Натуральні джерела: лецитин корисний тільки в чистому, дозованому вигляді. У звичайному житті зустрічається в маргаринах, промисловій випічці, шоколаді, фаст-фуді.

L-карнітин

Яку проблему вирішує: дозволяє підвищити працездатність, фізичну витривалість, прискорити процес відновлення після інтенсивних тренувань і сприяє зниженню ваги при інтенсивних фізичних навантаженнях.

L-карнітин є живильним елементом, який сприяє виробленню енергії в клітинах, транспортуючи жирні кислоти в мітохондрії, внутрішньоклітинні структури, які генерують метаболічну енергію у вигляді АТФ. Паралельно з цим процесом, L-карнітин допомагає організму ефективно метаболізувати жири. Тому схуднути за коктейлем з L-карнітином в руках – не вдасться. А в фітнес-залі або на пробіжці – так.

Дозування: 500-1000 мг/добу

Натуральні джерела: синтезується організмом. У невеликій кількості L-карнітин міститься в червоному м’ясі і молоці.

Омега-3, -6, -9

Яку проблему вирішує: протизапальну дію і зволоження шкіри, надання волоссю сили і блиску.

Жирні кислоти стали приймати комплексом. Як правило, такий мікс складається з риб’ячого жиру, льняної олії і олії бурачника лікарського, авокадо. Така добавка – чисті ессенціальні жирні кислоти в оптимальних для організму кількостях. Поважають їх за якісне транспортування холестерину, підтримку захисних систем організму, забезпечення гормонального балансу і цілісності клітинної мембрани. Жирні кислоти входять до складу мозку і нервової системи. З точки зору максимальної користі для здоров’я рекомендується збалансований, а не хаотичний прийом кожної з жирних кислот.

Дозування: 1000-1500 мг/добу

Натуральні джерела: горіхи, жирна риба, нерафіновані олії.

Витаминные добавки

Гіалуронова кислота

Яку проблему вирішує: уповільнення процесів старіння шкіри. Захист шкіри від фотостаріння. Зволоження і тривале пом’якшення шкіри. Поліпшення тургору шкіри.

Гіалуронова кислота – полісахарид, що міститься практично у всіх сполучних тканинах організму, компонент хрящів і шкіри. Гіалуронова кислота регулює водний баланс шкіри, її тонус і пружність. Можна сказати, що вона виконує функцію своєрідної молекулярної губки, утримуючи воду і надаючи шкірі пружність. Ніяких уколів, приймаємо капсули всередину і плекаємо шкіру зсередини.

Дозування: 50-100 мг/добу

Натуральні джерела: джерела тваринного походження (холодець), желатин, виноград з шкіркою, соя.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Фото: Shutterstock