Джокер: як створювався грим для Гоакіна Фенікса в новому фільмі

Візажистка Нікі Ледерманн розповіла, як створювався культовий макіяж Джокера для нового однойменного фільму з Гоакіном Феніксом в головній ролі.

Джокер – один з найбільш відомих персонажів в історії поп-культури. І все ж у кожної версії головного ворога Бетмена є своє власне обличчя: Сесар Ромеро в 1966-му представив нам елегантного лиходія з клоунською посмішкою, а Хіт Леджер в «Темному лицарі» постав в образі похмурого злочинця потертого вигляду костюмі. Потім була гламурна версія лиходія від Джареда Лето. Але для нового фільму «Джокер» 2019 року Гоакін Фенікс вирішив повернути лиходієві «щасливе обличчя» клоуна. Моторошний клоунський грим створила легендарна візажистка Нікі Ледерманн і її команда з гриму.

Ледерманн працювала над багатьма культовими фільмами і телесеріалами: від «Вічне сяйво чистого розуму», «Секс у великому місті» і «Диявол носить Prada» до «Найбільший шоумен» і «Ілюзія обману». Лауреат премії «Еммі» також працювала над «Ірландцем» – фільмом для Netflix, в якому головні ролі виконали Роберт Де Ніро і Аль Пачіно.

Ледерманн зрозуміла, що режисер Тодд Філліпс бачив головного лиходія коміксів DC в ролі клоуна. Так і з’явилося «щасливе обличчя» Гоакіна Фенікса в «Джокері».

У своєму інтерв’ю для C.NET Ледерманн розповіла, як створювався грим для фільму «Джокер» 2019.

За словами Нікі, концепцію нового образу Джокера показав їй режисер картини Тодд Філліпс.

«Ми почали з концепції від Тодда. Це була фотографія Гоакіна з якимось макіяжем, зробленим в фотошопі – версія була досить «сирою». Але все виглядало очевидно: він хоче бачити свого роду моторошний, але спрощений грим клоуна. Я подумала, що це буде фантастично – чим простішим і грубим ми зробимо грим, тим інтенсивніше буде передаватися настрій (фільму). Ми взяли цю концепцію макіяжу і зовнішнього вигляду Джокера і визначили, як нам найкраще його створити, переконавшись, що кольори і їхнє розташування правильні. Це було безперечно спільна творчість Гоакіна, Тодда, дизайн-продюсера Марка Фрідберга, Кея Георгіу (стиліст по волоссю) і моя».

Крім того, Нікі розповіла, що вони навмисно створили дві версії клоунського макіяжу для Гоакіна.

«Було два різних види (для персонажа) – ну, взагалі було багато різних версій, але з точки зору макіяжу ми вибрали образ побитого клоуна, а потім був уже грим Джокера».

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Joker Movie (@jokermovie)

Грим Гоакіна Фенікса для образу Артура Флека

Коли Гоакін Фенікс зображував на екрані Артура, грим теж був важливою частиною образу.

«Ми зробили його блідим, привертаючи увагу до його надмірної худорби і втоми. Він (Фенікс) сильно схуд, але ми спробували підсилити ефект худорлявості за допомогою макіяжу. Ми підкреслили вилиці, щоб обличчя виглядало худим і виснаженим», – сказала Нікі.

За словами гримерки, аби представити Артура виснаженим, вона використовувала класичну техніку непомітного контурування. Режисер хотів, аби Фенікс в образі Артура виглядав так, ніби на ньому зовсім немає ні грама косметики.

«Ми використовували різні нюдові відтінки гриму, які підходили його тону шкіри і грим на пару тонів темніший і світліший, щоб виділити вилиці і надати більш гостру форму його обличчю».

читайте також

Клоунський грим Артура Флека

Візажистка також сказала, що грим Артура Флека – маска клоуна, яку герой Фенікса використовує на роботі в якості клоуна, сильно відрізнявся від маски Джокера. І це було навмисним рішенням.

«Коли ми створювали маску клоуна для роботи Артура Флека, нам було дійсно важливо зробити його абсолютно симетричним, на відміну від гриму Джокером, де все асиметрично, все розмазано, і це робить Джокера моторошним. Очевидно, вираз обличчя Гоакіна і його очі підсилюють ефект від макіяжу в тисячу разів. Це безперечно симбіоз гриму і акторської майстерності».

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Joker Movie (@jokermovie)

Грим Джокера

Маска Джокера відрізнялася від маски клоуна – злочинний грим був асиметричним, розмазаним і неакуратним. І це все було зроблено спеціально, щоб підкреслити розбитість характеру головного героя, його бунтівливість. Однак такого макіяжу було вкрай складно досягти, оскільки гримерам потрібно було створити змазаний грим, але він повинен був бути однаковим від дубля до дубля, щоб глядач не помітив склейку кадрів. Тому, якщо для маски клоуна для роботи Артура Флека візажисти використовували кремові продукти, які легко витиралися, то для гриму Джокера команда використовувала стійкі засоби на жирній основі, що не розтікалися і не змазувалися протягом всього знімального дня.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Joker Movie (@jokermovie)

«(Для Джокера) ми використовували макіяж на жирній основі в порівнянні з косметикою на водній основі або продуктами, які легко змазуються при дотику (для клоуна-Артура). Така косметика водонепроникна і не рухається. А оскільки текстура кожного продукту різна, нам довелося попрацювати над тим, щоб вона виглядала однаково. Я не хотіла, щоб глядачі думали: «Дивно, всі кольори різні в кожній сцені». Ось як ви робите фільм – це набагато складніше, ніж просто нанесення макіяжу і створення гарного образу. За лаштунками є технічний аспект, де ви повинні робити різні дублі і тести: ви знімаєте щось один день, потім ви повертаєтеся до того ж самому епізоду тільки через місяць, і макіяж повинен точно збігатися. Це дійсно складна частина, коли ви знімаєте фільм».

А ви вже подивилися новий фільм «Джокер» з Гоакіном Феніксом? Погодьтеся, грим неймовірний! І це важлива частина образу.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також