Екзема рук: побічний ефект антисептиків від коронавірусу

Пандемія коронавірусу в світі викликала спалах екземи на руках – побічний ефект від нескінченного миття рук і антисептиків. Як бути і що робити, розповідають експерти кафедри дерматології Нью-Йоркського медичного комплексу The Mount Sinai Hospital.

Через кілька тижнів після спалаху COVID-19 у Китаї, дерматологи з усього світу стали масово отримувати скарги від клієнтів на сухість, свербіж, почервоніння й лущення шкіри рук, викликане пропасними діями від дезінфекції проти вірусного захворювання. Здравоохоронні органи закликають людей частіше мити руки (не менше 20 секунд), а також використовувати антисептики, проте ніхто не уточнює «як часто» й не попереджає про «розумні межі». Шарі Марчбейн, докторка медичних наук, сертифікована дерматологиня медичного комплексу The Mount Sinai Hospital стверджує, що очищена «до скрипу» шкіра рук – це перший крок до екземи, часто атопічного дерматиту.

«У тих, у кого дуже суха шкіра від надмірного миття й антисептиків, недостатнього зволоження або генетичної схильності, може розвинутися екзема. Це відбувається у зв’язку з тим, що дезінфекція (мило в тому числі), викликана коронавірусом, позбавляє дерму здорових жирів і олій, відомих як шкірне сало. У свою чергу шкірне сало є ключовою складовою ліпідного бар’єру шкіри, який і захищає наші руки від косметичних недосконалостей. Це важливо розуміти, особливо якщо ви відчуваєте страх і паніку в зв’язку з пандемією коронавірусу», – коментує Шарі Марчбейн.

Экзема рук: побочный эффект антисептики от коронавируса

Джошуа Цайхнер, директор косметичних і клінічних досліджень в галузі дерматології медичного комплексу The Mount Sinai Hospital в Нью-Йорку вважає, що нервове, а іноді й параноїдальне, бажання якомога частіше мити та дезінфікувати руки від COVID-19 може нанести набагато більшої шкоди організму людини , ніж саме вірусне захворювання.

«Екзема на руках, викликана активним миттям рук і антисептиками найчастіше проявляється почервонінням, лущенням, сверблячкою й навіть болючими тріщинками. Звичайно, рани й тріщини – запущена стадія дерматиту, яка в свою чергу знижує не тільки імунітет шкіри, але й всього організму людини. Внаслідок чого, пацієнти з нездоровою тягою до дезінфекції стають більш уразливі до всіх інфекцій, не кажучи вже про коронавірус», – коментує Джошуа Цайхнер.

Звичайно, екзема на руках – це дрібниці життя в порівнянні з потенційною можливістю заразитися коронавірусом. Однак варто звернути увагу, що надмірні заходи безпеки, в цьому випадку панічне миття рук, а також нездорове використання антисептиків, може зіграти злий жарт. Як бути в такому випадку? Знати міру й використовувати косметичні засоби з догляду за шкірою рук: сироватки, лосьйони, креми й маски-рукавички.

«Протягом дня я можу помити руки близько сімдесяти раз, після кожного клієнта, але я також часто використовую простий догляд за шкірою – вазелін. Екзема «боїться» правильно підібраного косметичного догляду, а коронавірус боїться чистих рук – все можна розумно поєднувати й при цьому залишатися здоровим», – розповідає Шарі Марчбейн.

Экзема рук: побочный эффект антисептики от коронавируса

Редакція Beauty HUB віддає перевагу в боротьбі проти екземи рук крему Hand-Knee Cream від бренду японської космецевтіки Hinoki Clinical. Високоефективний універсальний крем рекомендується не тільки для рук, але також для ділянок тіла, які потребують захисту й особливого догляду: коліна та лікті. Екстракт софори загоює тріщини, запобігає огрубінню й почервонінню, викликаним різними чинниками, в тому числі й при контакті з побутовою хімією. Хіноктіол і амінокапронова кислота знімають запалення та лущення. Ретинол, токоферол і сквалан живлять та зволожують, додаючи шкірі м’якість і бархатистість. Застосування крему забезпечує тривале й стійке відчуття зволоженості та комфорту навіть після багаторазового миття рук і використання антисептиків. Об’єми 37 мл та 70 мл, орієнтовні ціни 600 грн і 950 грн.

Экзема рук: побочный эффект антисептики от коронавируса

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також