Гімнастика Хаду: що це і як вона продовжує молодість

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Гімнастика Хаду: що це і як вона продовжує молодість

Проблеми зі спиною непокоять багатьох з нас. Одним достатньо змастити хворе місце маззю, інші беруть знеболювальне, а треті захоплюються вітамінами й БАДами, які допомагають зміцнити кісткову систему. Багатьом відомо, що ров’язати проблеми з хребтом можна за допомогою масажу і правильних фізичних вправ. Розповімо про одну таку методику – гімнастики Хаду.

На теренах інтернету можна знайти масу тренувальних комплексів на спину, свої послуги пропонують і професійні тренери, які працюють за певними методиками. Останнім часом на слуху – авторська гімнастика Хаду. Розповімо, про те, що таке суглобово-м’язова гімнастика Хаду і запропонуємо відео вправи за методикою Хаду.

Що таке гімнастика Хаду, яка продовжує життя

Гімнастика Хаду: що це і як вона продовжує молодість

Автором методики Хаду є Звіад Арабулі ’ентузіаст, який тривалий час розробляв систему вправ для спини, суглобів і м’язів всього тіла. 1997 року методика отримала патент як «спосіб зміцнення здоров’я людини». Хаду ’це назва рідного села Арабулі, який тривалий час жив спочатку в Москві, а з 2006 року – в Києві.

Гімнастика Хаду – методика оздоровлення й омолодження, основу якої складають двофазні рухи на напруження та розслаблення, пов’язані з диханням, а також присутні елементи йоги, реабілітаційної гімнастики. Займатися Хаду можна в будь-якому віці – рівень початкової підготовки при цьому значення не має, а також вагітним і після травм. Для занять не потрібно спеціального устаткування, а тренуватися можна як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. При цьому оптимальна тривалість тренування – в межах години. Уже через три заняття можна побачити позитивний ефект.

Хаду не просто допоможе позбутися хворобливих відчуттів, але й нівелює причину їх появи.

Основні принципи Хаду, які проблеми лікує

Гімнастика Хаду: що це і як вона продовжує молодість

Для виконання гімнастики Хаду:

  • Не використовуються тяжкості. Вправи робляться шляхом м’язового напруження, при цьому в роботі задіяні і м’язи, які скорочують, і протилежні. Такий спосіб тренувань абсолютно не травматичний, а ефект аналогічний тому, якби ви підіймали важку штангу.
  • Залучені глибокі м’язи. Унікальність гімнастики Хаду в тому, що залучаються навіть навколосуглобові м’язи, що сплять. В результаті навантаження перерозподіляється, а сильні м’язи підтягують слабкі.
  • Контролюється дихання і повільний темп. Всі вправи виконуються вкрай повільно, але обов’язково до повного стомлення. Суть у тому, що, сильно напружуючись, органи оздоровлюються швидше. Те ж саме відбувається з суглобами, таке навантаження не дає розвиватися остеопорозу, поліпшується кровообіг.

Кому корисна гімнастика Хаду в першу чергу:

  • людям із захворюваннями опорно-рухового апарату (протрузії, міжхребетні грижі, остеохондроз, сколіоз, артрит тощо);
  • люди, які страждають на захворювання ШКТ, дихальної, ендокринної та серцево-судинної систем;
  • особам з порушеннями нервової системи, проблемами з потенцією;
  • тим, у кого є хвороби очей;
  • людям, які прагнуть зміцнити м’язи і розвинути гнучкість, підтримувати себе в хорошій фізичній формі й омолодити організм в цілому.

Основні вправи гімнастики Хаду

Гімнастика Хаду: що це і як вона продовжує молодість

  • Черевний подих за методикою Хаду допоможе розробити діафрагму, глибокі дихальні м’язи.

Техніка: стоячи трохи зсутультесь, ноги трохи зігніть у колінах, грудна клітка при цьому має бути нерухомою. Зробіть вдих животом, розслабтеся і повільно видихайте через губи «сопілкою». Вам необхідно відчути свій видих, м’язи преса напружуються. Повторіть вправу 20 разів.

  • Вправа «Штангіст» дозволяє тренувати нижній відділ спини.

Техніка: стоячи, ноги ширше плечей, коліна трохи зігніть, а ступні тримайте паралельно. Опустить і розгорніть плечі, спину прогніть, утворюючи в області попереку виїмку. Зробіть плавний і повільний вдих носом, а видихайте через губи «сопілкою» в аналогічному темпі. Повторіть рух 12 разів.

  • Вправа «Хода горили» тренує косі м’язи спини.

Техніка: стоячи, спину тримайте прямо, а м’язи черевного преса напружте, ноги тримайте на ширині плечей. Розгойдуйте спину повільно, праворуч-ліворуч, перевалюючись з ноги на ногу. Рухи робіть не поспішаючи, перевалюючись з ноги на ногу. Під час руху ребро має торкнутися, а ви робите при цьому тривалий видих через рот. Пам’ятайте, на один видих доводиться кілька погойдувань. Повторіть 20 разів.

  • Досить популярний комплекс-бліц Хаду на 18 хвилин, який може бути і ранковою гімнастикою. У відео його демонструє сам автор.

Техніка: стоячи, спина пряма, руки розслаблені, а ноги поставте на ширині плечей. Повільно вдихаючи присідайте, втягнувши живіт і відвівши руки назад. Далі, випрямляючись, потрібно видихнути, занести руки вперед, трохи прогинаючи спину, зсутулячись.

Не менш популярна гімнастика Хаду для схуднення, адже під час вправ оновлюється енергія, спалюються зайві вуглеводи, виводяться токсини.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також