Головні правила етикету при спілкуванні в соціальних мережах

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ми так часто переходимо межі допустимого під час спілкування в соціальних мережах, навіть не замислюючись про це, що хочеться кричати «Допоможіть!» Провести лікнеп погодилася Юлія Юдіна, експертка з ефективного самопозиціювання в суспільстві із застосуванням психономічних технік.

Минув час, коли соціальні мережі були лише новим інструментом для особистого спілкування. На сьогодні, це потужний інструмент просування, продажу та популяризації свого товару, імені, компанії.

І, звичайно, існує етикетний розділ, що стосується правил поведінки в соціальних мережах.

При відправці листів у соцмережах необхідно дотримуватися таких же правил, як і правил поведінки при зустрічах.

Обов’язкові наступні складові:

  1. Привітання, представлення.
  2. Дуже важлива манера звернення.
  3. Необхідне точне й лаконічне формування суті звернення.
  4. Важливо давати своєчасну відповідь.

Ми настільки звикли до листування в месенджерах, що дзвінки стали відбуватися тільки в крайніх або особистих випадках. А в сучасну етикетну норму вже увійшло тверде правило, що здійснення дзвінка − це вторгнення в особистий простір.

Згідно з правилами етикету краще писати в соціальних мережах, ніж телефонувати, оскільки людина може бути зайнята. Якщо ж ви напишете їй у месенджері, то вона перегляне ваше повідомлення за першої можливості.

Також етикет говорить про те, що не варто зловживати голосовими повідомленнями, особливо в діловому спілкуванні. Перед тим, як відправляти такі послання, переконайтеся, що вашому співрозмовнику буде зручно їх прослуховувати. Можливо, він знаходиться на нараді або в іншому громадському місці. Відправляючи голосове послання, ви ризикуєте поставити свого співрозмовника в незручне становище.

Під час листування в соціальних мережах, месенджерах не відправляйте кожне слово окремими повідомленнями. Це дратує. Пишіть цілісне повідомлення.

Висловлюйте свої думки чітко й коротко. Часто у людей просто немає часу, щоб читати опуси «ні про що» на цілу сторінку. Цінуйте час своїх співрозмовників. Не зловживайте знаками оклику, великими літерами, лапками та іншими способами привернути увагу. Це також є дратівливим чинником. Ознака неповаги − написати «првт», «дяк» або «бдлск». Уникайте таких скорочених форм.

Друг ти мені чи не друг?

Із розвитком соціальних мереж ми почали лояльніше ставитися до свого онлайн-оточення більш вибірково. Під час прохання додатися в друзі етикет зобов’язує вас представитися й написати кілька фраз про себе, чому ви зацікавлені в комунікації. Тут ви, можливо, можете заперечити мені: «який в цьому сенс − адже інформацію про людину можна почитати в її профілі?» Справа в тому, що у того, з ким ви хочете подружитися, може не виявитися часу й бажання заходити на вашу сторінку. Тому всі запити в друзі без таких «супровідних листів» можуть просто віддалятися.

Що сон прийдешній мені готує?

Чи правильно писати з робочих питань у месенджерах у будь-який час доби? Або це відповідальність самого адресата − адже при бажанні можна встановити нечутний режим? Етикет ділового спілкування тут однозначно свідчить: «ні!» листам і повідомленням з ділових питань після закінчення робочого дня! І цієї межі необхідно дотримуватися!

До речі, у Франції не так давно був прийнятий закон про право співробітників «на вимкнення», тобто на законодавчому рівні дозволено не бути на зв’язку після закінчення робочого дня.

Добровільно-примусове, або додавання в групи без попиту

Бажання обзавестися максимальною кількістю учасників є зрозумілим. Але наскільки правильно додавати людину в свою групу без її згоди? Ви дозволите собі підійти до людини на вулиці й проти її  волі завести до себе в магазин, ресторан тощо? Запрошувати в свою групу слід тільки тих, для кого може бути актуальна її тематика − наприклад, відповідність професійним інтересам. Також не потрібно відправляти запрошення відразу після додавання в друзі. Створіть комунікацію, а потім зробіть пропозицію.

«Але істина дорожче», або як використовувати чужий контент

Обов’язково вказуйте джерело контенту, якщо він не ваш. Це основна етична норма поваги й професіоналізму. Також важливо, якщо ви ділитеся матеріалами інших експертів, фахівців, журналістів, додати свій коментар, думку, оцінку ситуації.

Рекомендації «комфортного» спілкування

Пишіть свою електронну адресу в месенджері окремим повідомленням, щоб адресат міг легко, за один прийом, скопіювати її та вставити в адресний рядок. Таке ж правило й для відправлення номеру банківської карти.

Якщо ви хочете відправити презентацію свого проєкту або будь-яке повідомлення з докладним описом, треба запитати в одержувача в короткому повідомленні, чи цікавий йому цей проєкт і ця інформація. Висилайте завжди необхідний контакт текстом, а не фото.

Табу  під час спілкування в соціальних мережах

  • Не варто відзначати в постах людей і викладати фотографії, відео за їх участю без згоди останніх.
  • Не слід відправляти одне повідомлення відразу в усі месенджери. Слід узгодити з людиною один, найзручніший для неї засіб зв’язку.
  • Перш ніж знайомити людей одне з одним у соціальній мережі, краще отримати попередню згоду на таке знайомство.
  • Слід узгоджувати час дзвінка, особливо з відео.
 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Юлия Юдина (@_yuliya_yudina)

  • Не варто розсилати нескінченні безликі листівки на свята.
  • Моветон − виносити на обговорення в соціальній мережі особистий конфлікт.
  • Ніяких «харчових фото», якщо тільки це не пов’язано з вашими професійними обов’язками.
  • Не зловживайте з селфі.
  • Ні «ліфтолукам» і «вбиральнелукам».
  • Не «чекіньтесь» завжди та всюди.
  • Прохання про вподобайки та поширення − їм теж ні!
  • При реєстрації використовуйте справжнє ім’я та фото.
  • Не варто ділитися відео або фото з фактами «непорядних» вчинків людей.

Як бачите, всі рекомендації щодо комунікації в соціальній мережі такі ж, як і в реальному житті. Будьте щирими, тактовними й ввічливими, не забувайте про грамотність. І буде вам щастя!)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також