Хлоргексидин для обличчя: користь або шкода

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Хлоргексидин для шкіри - мега-ефективний засіб, антисептик, що широко використовується . Хлоргексидин має великий спектр антимікробної дії і може застосовуватися для профілактики та лікування інфекцій шкіри.

Хлоргексидин – це антисептик останнього покоління, який застосовувався раніше лише з медичною метою. Сьогодні помітити його на полиці можна у кожної другої дівчини. Протирання обличчя хлоргексидином рятує від розмноження бактерій, тому засіб – паличка-виручалочка для жінок зі шкірою, схильною до висипань.

Хлоргексидин у косметології: як використовується

Хлоргексидин біглюконат для обличчя застосовують перед проведенням тієї чи іншої процедури. Спочатку косметолог очищає шкіру гелем для вмивання, а після того, щоб прибрати всі бактерії з нашого обличчя, протирає його хлоргексидином. З недавніх пір жінки почали купувати цей засіб в аптеці для догляду за шкірою в домашніх умовах. Наприклад, використовується хлоргексидин для відбілювання шкіри, косметологи вважають корисним хлоргексидин від зморшок і хлоргексидин при акне.

Хлоргексидин: як діє на шкіру

При обробці засобом обличчя корисні речовини хлоргексидину проникають глибоко у пори, тим самим пригнічуючи розмноження бактеріальних організмів. За допомогою змоченого хлоргексидином ватного диска, ви забираєте їх з обличчя, не даючи їм нашкодити шкірі. Засіб можна застосовувати лише зовнішньо.

Хлоргексидин від прищів використовують не тільки як антисептичний засіб, але і як протизапальний. Якщо протирати обличчя хлоргексидином, ви помітите, як зменшуються запальні процеси, очищується шкіра від забруднень і пилу, а також знезаражуються ранки після комедонів та вугрів. Хлоргексидин видаляє відмерлі клітини з дерми.

Чи можна протирати обличчя хлоргексидином

Як ми вже відзначили, хлоргексидин чудовий помічник у боротьбі з акне. Протирання обличчя засобом є одним із способів лікування проблемної шкіри. Але поспішаємо вас застерегти, хлоргексидин рекомендується використовувати тільки у випадку, якщо у вас на обличчі є велика кількість прищів, якщо їх декілька – скористайтеся іншим методом лікування, наприклад, точковою обробкою проблемних місць. Це дозволить не руйнувати мікрофлору всієї шкіри обличчя та водний баланс.

При використанні хлоргексидину шкіра стане сухішою. Це відбувається завдяки компонентам препарату, оскільки він має протизапальну та підсушуючу дію. Щоб цього уникнути, намагайтеся обробляти ранки або прищі точково, не зачіпаючи здорову шкіру, не використовуйте хлоргексидин на тривалій основі і не забувайте про зволожуючі креми.

Хлоргексидин

Хлоргексидин: інструкція із застосування

Хлоргексидин зазвичай представлений у вигляді розчину чи гелю. Він активний проти багатьох мікроорганізмів, включаючи бактерії, віруси та грибки. Це робить його корисним у різних ситуаціях, таких як очищення ран, опіків, порізів, садна, а також запобігання інфекції перед операцією або медичними процедурами.

При використанні хлоргексидину для шкіри слід пам’ятати про наступні рекомендації:

 1. Перед застосуванням хлоргексидину необхідно ретельно очистити шкіру від бруду та інших забруднень. Ви можете використовувати м’яке мило та воду для цієї мети.
 2. Нанесіть невелику кількість хлоргексидину на уражену ділянку шкіри. Тримайте його на шкірі протягом декількох хвилин, щоб забезпечити достатній час для дезінфекції.
 3. Після цього хлоргексидин має бути змито водою або видалено за допомогою серветки. Зазвичай досить простого змивання водою, але у разі використання концентрованого розчину може знадобитися ретельне змивання.
 4. Повторюйте процедуру, якщо це необхідно, відповідно до рекомендацій лікаря або інструкцій на упаковці.

За всіх переваг, якими може похвалитися хлоргексидин, дерматологи не рекомендують його використовувати щодня. Причиною є те, що засіб, крім боротьби зі шкідливими мікроорганізмами, бореться також і з корисним, тим самим порушуючи ліпідний баланс шкіри. Якщо використовувати цей продукт постійно, дерма втрачає свою функцію захисту і стає основою появи нових запалень. Лікарі вважають ідеальним періодом проходження курсу лікування хлоргексидином – 2 тижні.

Підписуйтеся на наш Facebook  і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також