Хлоргексидин для обличчя: користь або шкода

  • Листи Діду Морозу 2020

  • Адвент календар 2020

  • Все про грибкову хворобу

Ми часто стикаємося з проблемою шкірних захворювань або ранок на обличчі. На жаль, промиваючи видавлений прищик виключно водою, ми не знезаражуємо це місце, що може стати причиною розмноження хвороботворних бактерій. Саме тому сьогодні ми вирішили поговорити про хлоргексидин.

Хлоргексидин – це антисептик останнього покоління, який застосовувався раніше тільки в медичних цілях. Сьогодні ж його можна помітити на полиці у кожної другої дівчини. Засіб має бактерицидну властивість проти розмноження бактерій, і саме тому його стали використовувати і в косметичних цілях.

Використання хлоргексидину в косметології

Засіб стали активно застосовувати косметологи перед проведенням тієї чи іншої процедури. Спочатку косметолог очищує шкіру гелем для вмивання, а після, аби прибрати всі бактерії з нашого обличчя, протирає його хлоргексидином. Віднедавна жінки стали купувати цей засіб в аптеці для догляду за шкірою в домашніх умовах.

Призначення хлоргексидину

Під час обробки засобом обличчя корисні речовини хлоргексидину проникають глибоко в пори, тим самим пригнічуючи розмноження бактеріальних організмів. За допомогою змоченого хлоргексидином ватного диска ви забираєте їх з обличчя, не даючи їм нашкодити шкірі. Засіб можна застосовувати лише для зовнішнього використання.

Хлоргексидин використовують не тільки як антисептичний засіб, а і як протизапальний. Він бореться з появою прищів, зменшує запальні процеси, видаляє відмерлі клітини з дерми, очищує шкіру від забруднень і пилу, а також знезаражує ранки після комедонів і вугрів.

Хлоргексидин

Чи можна протирати проблемну шкіру засобом

Як ми вже зазначили, хлоргексидин чудовий помічник у боротьбі з акне. Протирання обличчя засобом є одним із способів лікування проблемної шкіри. Але поспішаємо вас застерегти: хлоргексидин рекомендується використовувати тільки в разі, якщо у вас на обличчі є велика кількість прищів, в разі якщо їх декілька – скористайтеся іншим методом лікування, наприклад, точковою обробкою проблемних місць. Це дозволить не руйнувати мікрофлору всієї шкіри обличчя і водний баланс.

Щоденне використання хлоргексидину

На подив, зі всіх переваг, якими може похвалитися хлоргексидин, дерматологи не рекомендують його використовувати щодня. Причиною є те, що засіб, крім боротьби зі шкідливими мікроорганізмами, бореться також і з корисними, тим самим порушуючи ліпідний баланс шкіри. Якщо використовувати цей продукт на постійній основі, дерма втрачає свою функцію захисту і стає основою появи нових запалень. Лікарі вважають ідеальним періодом проходження курсу лікування хлоргексидином – 2 тижні.

Чи присутня сухість шкіри

Так, в разі використання хлоргексидину шкіра стане більш сухою. Це відбувається завдяки компонентам препарату, оскільки він має протизапальну і підсушувальну дію, він може сушити шкіру. Щоб цього уникнути, намагайтеся обробляти ранки або прищі точково, не зачіпаючи здорову шкіру, не використовуйте хлоргексидин на тривалій основі і, безумовно, не забувайте про зволожувальні креми.

Підписуйтеся на наш Facebook  і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!