Ізометрична гімнастика доктора Борщенка: що це таке і чим вона корисна

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ми вже розповідали вам про те, що таке ізометрична гімнастика і чим вона корисна. Сьогодні хочемо докладніше зупинитися на ізометричній гімнастиці доктора Борщенка та її користі для хребта, і особливо шиї.

«Ізометрична гімнастика – це ідеальний спосіб зміцнити тіло з мінімальною ймовірністю отримання травм, досить швидко досягти бажаних результатів і точково пропрацювати бажані м’язи».

Тренування з ізометричними вправами зазвичай не вимагають додаткового обладнання, їх можна виконувати практично де завгодно, і на них витрачається набагато менше часу, ніж на стандартні тренування – всього близько п’ятнадцяти хвилин!

Цього разу нас цікавить авторська методика доктора Ігоря Борщенка та її користь для шиї. Вона розроблена спеціально для оздоровлення хребта. Така гімнастика особливо рекомендується людям похилого віку, тим, хто страждає від зайвої ваги або веде малорухливий спосіб життя, професійним спортсменам і тим, хто недавно травмувався або переніс операцію і тепер має відновлюватися.

Крім проблем з шиєю і хребетним стовпом (викривлення, протрузії, грижі, остеохондроз і утиск нервових корінців), ізометрична гімнастика Ігоря Борщенка допомагає впоратися з такими проблемами, як артрози і артрити. Вона допомагає підтримувати природні вигини хребта і при цьому не перевантажує його.

Спеціальні вправи поліпшують еластичність хребта, сприяють загальному розслабленню, позбавляють від хронічного больового синдрому, прибирають застійні процеси, поліпшують кровообіг і обмін речовин. І, напевно, найголовніше – вам не потрібна ніяка особлива підготовка для того, щоб почати заняття.

Більш того, Ігор Анатолійович написав окрему книгу, присвячену проблемам шийного відділу хребта – “Шия без болю”, в якій доступно описав причини виникнення болю і вправи, які допомагають підтримувати здоров’я шиї.

читайте також

Чому у нас болить шия?

Вся справа в тому, що шийний відділ хребта у нас найбільш рухливий. Ми постійно вертимо головою, махаємо нею і робимо масу інших рухів. Через шийні хребці до мозку проходять дві хребетні артерії. Вони можуть бути спазмовані з кількох причин: ми лежимо в незручній позі, сидимо за робочим столом з витягнутою вперед шиєю (саме так зазвичай працює за комп’ютером і переглядає телефон більшість людей), різко смикаємо головою або шиєю. Результат – шум у вухах, запаморочення і головний біль.

Також варто пам’ятати про те, що шия несе на собі досить велике навантаження, так як вага голови становить близько семи відсотків від загальної ваги тіла! Тому робота за комп’ютером або перегляд соцмереж в телефоні з витягнутою вперед шиєю (неприродне положення) може привести до серйозних проблем: протрузій, міжхребцевих гриж, остеофітів (кісткові нарости, здавлюють і руйнують спинний мозок) і важким формам шийного остеохондрозу – мієлопатичному синдрому.

«Мієлопатія – це група захворювань, які відображають хронічні патологічні зміни, переважно локалізовані в спинному мозку. Клінічна картина проявляється у вигляді різних парезів і паралічів, які можуть як супроводжуватися порушенням чутливості, так і протікати без цих симптомів».

Поліпшити стан і зміцнити м’язи шиї можна за допомогою спеціальних вправ. Саме на це спрямована авторська методика Ігоря Борщенка. Умова – чітке дотримання інструкцій і виконання вправ строго по техніці, інакше стан проблеми може посилитися.

Вправи для шийного відділу хребта

Для виконання цих вправ вам знадобиться стілець і невеликий м’який валик, який можна зробити з рушника. Валик підкладається під поперек і шийний відділ хребта.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також