Як підвищити гемоглобін: 7 перевірених способів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Дотримання цих простих правил забезпечить вам щоденний запас всіх необхідних поживних речовин.

Як підвищити гемоглобін, якщо ви виявили, що його показники впали, чи можна це зробити народними засобами і в найкоротші терміни? Про це дізнаєтеся з нашої статті.

Гемоглобін – багатий залізом білок, який відповідає за транспортування кисню до всіх органів. Для правильного функціонування нашого організму дуже важливо підтримувати нормальний рівень гемоглобіну в крові. В іншому випадку, низький рівень гемоглобіну може викликати слабкість, втому, головний біль і прискорене серцебиття. Щоб підтримувати гемоглобін на оптимальному рівні, необхідно дотримуватися правильного харчування: вживати їжу, яка синтезує гемоглобін.

Чим підвищити гемоглобін в крові без вживання лікарських препаратів?

Для підвищення гемоглобінаа медики радять вживати продукти, які багаті залізом. Саме дефіцит заліза в організмі є найбільш поширеною причиною низького рівня гемоглобіну. Продукти для підвищення гемоглобіну: овочі, тофу, спаржа, куряча печінка, яблука, устриці, гранати, абрикоси, чорнослив, фініки, мигдаль, родзинки. Доведено, що норма гемоглобіну в день – до 8 міліграмів чоловікам, а жінкам у віці від 18 до 50 років – близько 19 міліграмів на день.

Как повысить гемоглобин: 7 проверенных способов

Підвищити гемоглобін можна вживаючи високі дози вітаміну С. Дуже важливо навчитися комбінувати залізо разом із вітаміном С, оскільки саме останній сприяє кращому засвоєнню заліза. До таких продуктів відносяться апельсини, лимони, полуниця, папайя, солодкий перець, брокколі, грейпфрут і помідори.

Щоб підняти знижений гемоглобін, збільште споживання фолієвої кислоти. Фолієва кислота – вітамін В-комплексу, який необхідний для утворення еритроцитів, а дефіцит фолієвої кислоти автоматично призводить до низького рівня гемоглобіну. Добрими джерелами фолієвої кислоти є такі продукти, як сушені боби, зародки пшениці, арахіс, банани, брокколі і куряча печінка. Також рекомендується їсти більше буряка, тому що в ньому багато фолієвої кислоти, заліза, калію і клітковини.

Позбутися від анемії можна, дотримуючись однієї харчової звички – вживати одне яблуко або гранат на день. Яблуко в вашому щоденному раціоні посприяє стабільному рівню гемоглобіну. Ви можете з’їсти одне яблуко або випити ½ склянки яблучного соку, додавши туди трохи імбиру або лимонного соку для аромату. Гранат також багатий залізом, кальцієм, клітковиною і білком. Його харчова цінність допоможе підняти гемоглобін і сприяє хорошому кровотоку.

Підвищити гемоглобін можна використовуючи рецепти народної медицини. Серед засобів виділяють чай з кропиви. Кропива – це трава, яка є відмінним джерелом вітамінів групи В, заліза, вітаміну С, тому вона може зіграти ключову роль в підвищенні рівня гемоглобіну. Для приготування такого чаю необхідно додати 2 чайні ложки сушеного листя кропиви в чашку з гарячою водою і дати настоятися 10 хвилин. Потім додати трохи меду. Пити кропив’яний чай 2 рази в день.

Щоб знизити гемоглобін, не можна їсти продукти, які блокують засвоєння заліза. Якщо у вас низький рівень гемоглобіну, вам краще відмовитися від кави, чаю, коли, вина, пива тощо. Знайдіть їм менш шкідливу альтернативу.

Підвищенню гемоглобіну сприятиме висока фізична активність. Рекомендується тренування середньої або високої інтенсивності, тому що при занятті спортом ваш організм виробляє більше гемоглобіну, щоб забезпечити потребу в кисні по всьому тілу.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також