Як продовжити молодість: корисні звички для краси та здоров’я

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Как продлить молодость: полезные привычки для красоты и здоровья

Разом з Наталією Деркач, кандидаткою медичних наук і засновницею бренду INSTYTUTUM з’ясовували, які звички потрібно виховати в собі, якщо хочеться зберегти молодість і красу якомога довше.

Якщо ви ставите питання, як продовжити молодість, то метод «розв’язувати проблеми за мірою надходження» вам точно не підійде. Запобігти появі ознак старіння набагато простіше, ніж намагатися виправити наслідки. При цьому важливо розуміти, що піклуватися про здоров’я потрібно комплексно, поєднуючи правильне харчування, корисні звички і грамотний догляд за шкірою. Збудувавши систему грамотно і дотримуючись її, ви завжди будете почуватися і виглядати на всі сто. Давайте розглянемо правила, яких дотримуюся я.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Наталия Деркач, MD, PhD (@nataliia.md)

Харчування

Здоровое питание

Відмовляємося від цукру

Навіть якщо у вас немає проблем із зайвою вагою, все одно приберіть цукор з раціону, якщо не хочете постаріти завчасно! Цукор запускає один з головних механізмів старіння – глікування (або глікації) структурних білків шкіри, в результаті якого руйнується позаклітинний матрикс і запускаються вікові зміни в шкірі. В результаті глікування виникають зморшки і в’ялість, шкіра стає тонкою, погіршується колір обличчя. І ці процеси вже необоротні.

Відмовляємося від перекусів

Щоразу, коли ми перекушуємо, підіймається рівень цукру в крові. Аби знизити його, підшлункова виробляє інсулін. Інсулін знижує рівень цукру, ми знову відчуваємо голод (години через півтори після їжі) – і запускається замкнуте коло. Надто часті викиди інсуліну виснажують підшлункову, розвивається інсулінорезистентність та її вірні супутники – жир на животі, тяга до їжі, втома, поганий настрій, сонливість, проблеми з концентрацією, запалення… Продовжувати можна довго.

Додаємо жирні продукти до кожного прийому їжі

І робимо це обов’язково! Так ви допоможете організму не голодувати і спокійно обходитися без передобідів. Вибирайте корисні жири: червону рибу, горіхи, яйця, авокадо. З кількістю експериментуйте, щоб не стало погано, але і не голодно. Й обов’язково доповнюйте багатими калієм продуктами – овочами та зеленими салатами. Якщо погано від сирих, можна термічно оброблені.

Доповнюємо кожен прийом їжі зеленню: із зелених салатів, спаржі, броколі, стрічкових бобів, шпинату та різних видів капусти. І стежимо за кількістю солі – вживати не менше чайної ложки морської (не кухонної) солі на день. Це допоможе не втомлюватися!

Догляд за обличчям

Уход за кожей

Додаємо в рутину активні компоненти

Важливий аспект у питанні, як зберегти молодість шкіри, – домашня б’юті-рутина. Я завжди кажу, що 90% успіху криється в регулярному догляді за обличчям вдома – вранці та ввечері. Програма-мінімум така.

Антиоксиданти (вітаміни С і Е) захищають шкіру від забрудненого довкілля.

Кислоти трансформують шкіру, вирівнюючи тон і текстуру. Детальніше про грамотну ексфоліацію розповіла тут.

Ретиноїди сприяють глибокому оновленню та підтримці пружності.

А мультимолекулярна гіалуронова кислота допомагає підтримувати шкіру зволоженою протягом дня.

Робимо вправи на розслаблення шиї

Від постійного сидіння в смартфоні шия деформується, а голова витягується вперед. При цьому сильно збільшується навантаження на сьомий хребець – нахил голови всього на 2,5 см збільшує навантаження на 5 кг. А при нахилі на 45 градусів (як зазвичай, коли ми дивимося в телефон) навантажуємо шию додатково на +25 кг. Аби впоратися з цим навантаженням, задня поверхня шиї зміцнюється, але не м’язовою тканиною, а твердою грубою сполучною, м’язи коротшають і спазмуються, виникає «загривок» (або горб). Це призводить до тиску на нервові закінчення і порушення кровотоку, від яких шкіра обличчя не отримує достатньо поживних елементів, а спазмовані м’язи фактично «тягнуть» все обличчя вниз.

Повторюємо день у день – і привіт, вікові зміни: зморшки на лобі, нависання верхніх повік, набрякле обличчя, подвійне підборіддя, «брилі». Тобто процеси старіння обличчя запускаються через патологічні зміни в шиї.

Що робити? Запам’ятовуємо правило: смартфон підносимо до лиця, а не голову схиляємо до нього. Так прибираємо навантаження з шийного відділу хребта, вирівнюємо поставу, відновлюємо приплив крові до голови. Заодно і руки качаємо. Два в одному☺ 

І привчаємо себе робити вправи на розслаблення задньої поверхні шиї.

Відводимо плечі максимально назад. Руки за спиною зв’язує в замок, лопатки прагнуть до хребта. На вдиху підіймаємо плечі вгору та кладемо на них голову (ніби відкидаємо назад). Складку між плечима і потилицею затискаємо і рахуємо до 30-40. Якщо відчуваємо, що шия перенапружена, відкриваємо рот.

Потім зчіплюємо руки в замок і кладемо на потиличну область, аби великі пальці лежали по нижній межі волосистої частини голови.

Руками тягнемо голову вгору, а підборіддя направляємо вниз. Тримаємо до хвилини. У процесі ви відчуєте, як розслаблюються глибокі потиличні м’язи та шия ніби «подовжується».

Більше про корисні вправи для обличчя та шиї розповіла в пості.

Спосіб життя

Девушка спит

Рано лягаємо спати

Під час сну виробляються сильний ендогенний антиоксидант – гормон мелатонін. З киснем в організм потрапляють вільні радикали – оксиданти. Вони «атакують» клітини, запускають процеси окислення – в ДНК, білках (колаген, еластин) і ліпідах (клітинних мембранах). Від надлишку вільних радикалів скорочується вироблення колагену й еластину, і, звичайно, прискорюються процеси старіння. Мелатонін знижує рівень H2O2 і протистоїть окисленню клітин. Завдяки малому розміру молекул, проникає через всі біологічні бар’єри і захищає організм від оксидативного стресу. Його синтез запускається в глибокій фазі сну, яка починається до опівночі, а в ідеалі – до 22:00-23:00. Коли світло потрапляє на сітківку ока, концентрація мелатоніну різко падає, тому так важливо лягти спати до 23:00.

Регулярно тренуємося

Високоінтенсивні інтервальні тренування стимулюють вироблення гормону росту (HGH) до 450 відсотків протягом 24 годин після її закінчення. Це гарна новина, оскільки гормон росту не тільки відповідає за спалювання калорій, але й уповільнює процес старіння! Гормон росту відновлює клітини після стресу. Він відповідає за підтримання оптимального рівня кальцію, посилюючи пам’ять і когнітивні функції. До речі, в разі дефіциту людина накопичує жир, а в разі нормального вироблення – спалює легко і без зусиль.

Спорт

А ще особисто я рекомендую робити, що подобається, і вчитися мислити позитивно. Тому що настрій на молодість впливає найбільше! Думки людини істотно впливають на весь організм. Тому важливо виробити звичку мислити без обмежень і позитивно. Причому коли я говорю «виробити звичку», то маю на увазі ставитися до цього, як до роботи. Або до тренувань. Тобто це як приведення тіла в тонус – постійний і системний процес.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також