Як збити температуру: кілька дієвих способів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Температура − з одного боку наш ворог, а з іншого − друг. Часом, збиваючи температуру, ми не думаємо про наслідки, а також про те, для чого природа придумала жар у людини. Про те, як правильно збити температуру й не нашкодити, розповідає редакція Beauty HUB.

З давніх-давен висока температура вважається не ворогом людини, а її помічником. Але тут варто відзначити, що її участь повинна бути своєчасною й в той же час короткочасною. Від незнання висока температура зазвичай вводить нас у ступор і лякає. Щоб цього не сталося, давайте розбиратися.

Підвищена температура − це природна реакція організму на прагнення самолікування хвороби. За допомогою жару організм бореться з проникненням бактерій і вірусів у кров. Саме тому користуватися жарознижувальними препаратами необхідно вкрай обережно й до місця. Температура, що коливається в межах 38 − 38,5 градусів вважається легким жаром, у межах 38,6 − 39,5 − середнім, а температура, яка вище 39,6 градусів вважається високою. Безумовно, кожен організм реагує на сприйняття температури по-різному. Для людей, у яких є серцево-судинні хвороби, судоми, навіть мінімальна підвищена температура може стати небезпечною.

Давайте розберемо, чого не слід робити, якщо у вас температура.

  1. Якщо ваша температура нижче 38 градусів, не слід її збивати жарознижувальними препаратами. Організм повинен самостійно природним шляхом боротися з інфекцією або вірусом. Якщо ви випиваєте медикамент, ви таким чином дозволяєте інфекції поширитися по всьому організму й створюєте лише умови для ускладнень захворювання. Щоб цього не допустити, запам’ятайте головне правило − температура збивається тільки тоді, коли градус перейшов рубіж 38.
  2. У дитинстві батьки могли класти нам на груди гірчичники або спиртові компреси при підвищеній температурі. Цього робити категорично не можна. Такі допоміжні засоби, як гірчичники, спиртові компреси, електрична ковдра, гарячі ванночки тільки підвищують температуру.
  3. Важливий піт. Під час потовиділення відбувається охолодження тіла, тим самим оберігаючи його від перегрівання. Тому не закутуйтеся в три шари ковдр і не вкутуйте дітей. Коли ви надмірно утеплюєте організм, це заважає тілу охолоджуватися.
  4. Не варто вмикати обігрівачі та кондиціонери на тепло. Температура в кімнаті не повинна перевищувати 22 − 24 градуси.
  5. Пиття. Замініть соки, чаї та бульйони на мінеральну воду.

Как правильно сбить температуру   

Як правильно збити температуру

  • Якщо температура вище 38 градусів тримається протягом 3 − 5 днів, тільки в такому випадку необхідно вдаватися до її зниження. Якщо ж температура занадто висока, тоді можна скористатися жарознижувальними препаратами в перший день.
  • Рясне пиття. Вода − друг людини. Не пийте гарячу воду. Вона повинна бути кімнатної температури.
  • Використовуйте холодні компреси. Наприклад, можете занурити бавовняні рушники в мисочку з прохолодною водою й покласти на лоб, шию, зап’ястя.
  • Обов’язково дотримуйтесь постільного режиму. Одягніть шкарпетки, майку, сховайтеся легким пледом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також