Як стати флористом в Україні: розповідає експерт

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Професія флориста оповита романтичним флером і ярликом «жіночої роботи». Чи так це насправді і що приховує за собою естетична робота з квітами, розповідає Лариса Шен, генеральна директорка та ідейна натхненниця LoraShen.

Лариса Шен, генеральна директорка та ідейна натхненниця LoraShen.

Гарний салон, повний живих рослин і красивого декору, прекрасні квіти з усього світу, робота, що надихає, і завжди задоволені усміхнені клієнти. Так представляється професія флориста більшості початківцям у цій галузі. Але це лише 15% видимого айсберга, інші 85% під водою. Флористика – це красива робота, безперечно, але крім цього, ще завзятість, системність, бажання завжди розвиватися і пізнавати нове, сила (причому як фізична, так і моральна). Вже страшно? Але давайте по порядку!

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от LoraShen (@lorashen_studio)

«Кожного разу, коли я подорожую за кордон, спостерігаю, що в Європі в квіткових магазинах працюють переважно чоловіки. У нашій же країні навпаки: флорист – це жіноча робота. Мабуть, спрацьовує стереотип, що красива професія».

Як стати флористом в Україні: розповідає експерт

Насправді, щоб зібрати букет зі 101 або 301 троянди потрібно мати силу в руках, щоб збирати букет правильно по спіралі, дивитися на результат в дзеркало. Крім того, флорист – це ж не тільки робота в салоні або квітковій крамниці, це ще й оформлення, часто на відкритих майданчиках, в нічний час або рано вранці, коли холодно. І, звичайно ж, 14 лютого і 8 березня – це марафон в кілька діб без сну. Зазвичай про ці моменти в роботі флориста мало хто замислюється, коли вирішує змінити свою професію. А варто чесно собі поставити запитання: чи готовий я на все це заради квіткової естетики?

Якщо ви читаєте все це, посміхаєтеся і ствердно киває головою, і труднощі вас не лякають – прекрасно, тоді робота флориста для вас і вона приноситиме вам задоволення.

Як статті флористом в Україні?

1. Мати величезне бажання опанувати цю професію і шалено любити квіти і все живе.

2. Флористика – це не тільки ремесло, а й мистецтво. Тому не варто боятися, якщо ви спочатку не володієте всією технікою складання букета, цього вас навчать на курсах або в будь-якому хорошому салоні старші флористи. Але спочатку важливо відчуття смаку і стилю, розуміння форми, відчуття поєднання відтінків. Тоді техніка напрацюється згодом, а ваше бачення квіткової краси залишиться вашим, індивідуальним.

Як стати флористом в Україні: розповідає експерт

3. Освіта флориста. Чи варто закінчувати курси флористики і розраховувати, що вас відразу візьмуть в хороший салон? З нашого досвіду можу сказати, що нам часом легше навчити людину з нуля, ніж потім переучувати. Тому вибирати курси флористики потрібно уважно, а не купуватися на гучні імена брендів. Курси, які дійсно корисні в роботі флористів – це курси ікебани. Саме тонка японська багаторічна філософія допоможе вам відчувати душу квітки, подарує відчуття взаємозв’язку форми, філософії та живого матеріалу. Завжди рекомендую заглибитися в це древнє квіткове мистецтво.

4. Мати сміливість заявляти про себе. Не боятися стукати в двері різних флористичних салонів, переконувати, що ви хочете працювати саме там. І дійсно працювати. Робити і робити букети в різних техніках, поки не почне виходити, поки не з’явиться відчуття впевненості в результаті.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от LoraShen (@lorashen_studio)

5. Любити людей. Флористика часто асоціюється виключно як робота з квітами, рослинами. Але це на 50%. Інші 50% – це робота з клієнтами. Уміння налаштуватися на емоційний лад людини, який вибирає букет. Задати йому супутні важливі питання: для кого букет, в який гамі, що подобається за кольорами? Вміння спілкуватися, особиста чарівність, рівень інтелекту, посмішка зсередини – це все важливо у флористиці.

6. Відстежувати нові тенденції в дизайні і моді. Тренди у флористиці, звичайно, не змінюються так швидко, як в моді, наприклад. Але вони все одно є і їх потрібно вміти відчувати. Для цього важливо бути в контексті того, що відбувається в дизайні і моді. Актуальні відтінки за версією Pantone, перегортати журнал Vogue хоча б раз на квартал, відстежувати роботи великих флористів, таких як Daniel Ost, Jeff Leatham, MсQueens Flowers.

Як стати флористом в Україні: розповідає експерт

7. Знання архітектури, щоб потім мати розумінням композиції і як за допомогою різних форм і об’єктів досягати загального єдності й гармонії.

8. Цікавитися етносом. Те, як наші бабусі, і бабусі в усьому світі, прикрашали квітами житла, плели віночки, збирали букети – всі ці народні ремесла збагатять ваші навички в професії і допоможуть створювати самобутні букети в тонкій синергії з традиціями і природою.

9. Любити те, що робите! Може, це і банально, але життя нам дано для радості і робота теж!

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от LoraShen (@lorashen_studio)

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також