Як захистити себе від укусів комарів й усунути свербіж

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Как защитить себя от укусов комаров и снять зуд

Укуси комарів приносять нам безліч незручностей. І, якщо позбутися комах-кровопійців зовсім проблематично, розповімо, як захиститися від комарів і чим мазати укуси комарів, щоб не свербіло.

Засоби від комарів та комариних укусів, що продаються в аптеках та супермаркетах, подобаються не всім. Ми вирішили поцікавитися, чи можна відігнати від себе комарів і, якщо кровопивця зробив свою чорну справу, як зняти свербіж від укусу комара. Пропонуємо народні засоби від укусів комах. Дізнайтеся, що робити, якщо виникла алергія на укус комара і як позбутися темних плям після укусів комарів.

Куліцидоз (лат. Culicidosis, син. «комарина алергія») – алергічна реакція на укуси комарів. Укус комара супроводжується набряками, висипом, у важких випадках може бути висока температура, лихоманка, сильний головний біль, напади задухи.

Як лікувати укуси комарів

Укуси комарів зазвичай викликають свербіж, почервоніння та деяке неприємне відчуття на шкірі. Ось кілька способів полегшити симптоми та допомогти загоєнню:

  1. Не дряпайте укуси. Пам’ятайте, що дряпання укусів комарів може спричинити інфекцію або посилити свербіж. Намагайтеся уникати надмірного дряпання, щоб запобігти додатковим проблемам.
  2. Охолодження. Нанесіть лід або холодний компрес на укус, щоб знизити набряклість і свербіж. Оберніть кригу в м’яку тканину і прикладіть до укусу на кілька хвилин.
  3. Антигістамінні креми та лосьйони. Застосування місцевих антигістамінних препаратів, таких як креми або лосьйони з диметинденом або лоратадином, може допомогти зняти свербіж та зменшити запалення.
  4. Каламіновий лосьйон. Каламіновий лосьйон має заспокійливий і охолодний ефект. Нанесіть його на укус комара, щоб знизити свербіж та роздратування.
  5. Лікарські засоби. При сильному свербінні та подразненні лікар може рекомендувати застосування протисвербіжних мазей або лосьйонів, що містять глюкокортикостероїди.
  6. Антисептичні засоби. Якщо подряпано укус і виникла ранка, рекомендується очистити її антисептичним розчином і накласти бактерицидну пов’язку.
  7. Оральні препарати. У разі сильної сверблячки та алергічних реакцій лікар може призначити препарати, що містять антигістамінні або протизапальні компоненти.

Важливо, що кожна людина може реагувати по-різному різні методи лікування укусів комарів. Якщо симптоми посилюються або не зникають протягом декількох днів, зверніться за допомогою до фахівця.

Натуральні засоби, що відлякують комарів

Рослини. Пам’ятайте, як у фільмі «Хороший рік» герой Джерарда Батлера прибирає з підвіконня пучок лаванди, а потім до нього в кімнату забирається скорпіон? Ця квітка відлякує не тільки скорпіонів, але і комарів. Запах людського тіла дуже приємний для цих комах, але аромат лаванди і герані вони не люблять. Тому якщо ви думали про красивий мінісадок у себе на підвіконні або балконі, саме час зайти в квітковий магазин за горщиками з цими рослинами.

Крім лаванди і герані, крихітні кровопивці намагаються облітати стороною базилік, чебрець, чебрець, м’яту і мелісу. Ці рослини почуваються на наших підвіконнях і балконах анітрохи не гірше герані. Таким чином, можна вбити двох зайців – відігнати комарів і забезпечити себе домашньою свіжою зеленню до столу.

Ефірні олії. Крім квітів і трав, які ми можемо виростити в домашніх умовах, є ще багато запахів рослин, неприємних для комарів. Їх можна використовувати у вигляді рослинних олій в аромалампах. Це олія хвої, ялівцю, евкаліпта, ванілі, кориці, кипариса, чайного дерева, лимона, апельсина, мандарина, лемонграсу, іланг-ілангу.

Дослідження, проведені 2014 року, показали, що суміш лимонної та евкаліптової олії відлякує комарів на три години. Можна зробити суміш з водою, залити в розпилювач і побризкати на одяг або тіло, якщо у вас немає алергії на ці олії. Або нанести невелику кількість олії, зовсім небагато розведеної нейтральною рослинною олією (виноградних кісточок або авокадо), на зап’ястки, щиколотки, підколінні западини і на ліктьовий вигин. Слідкуйте за дозою, інакше вас будуть оминати не тільки комарі, а й люди. Пам’ятайте про те, що натуральні ефірні олії мають дуже насичений і стійкий аромат.

Цитрусові. Їх можна використовувати у вигляді аромаолій, а можна нарізати товстими кружальцями лимон, увіткнути в нього пару бутонів гвоздики (пряність) і поставити на підвіконня. Вийде і освіжувач повітря, і відлякувач для комарів. Добре підходить людям, чутливим до запахів, тому що аромат буде не таким насиченим, як у випадку використання олій.

Якщо ж вам не хочеться морочитися з натуральними репелентами, можна спробувати технологічні новинки – спеціальні портативні пристрої, що відлякують комарів ультразвуком.

Як захистити себе від укусів комарів й усунути свербіж

читайте також

Гаджети для відлякування комарів

Браслети від комарів. Mogone One – невеликий браслет, який ви можете носити на зап’ястку. Їх розробники обіцяють, що він буде захищати вас від комарів за допомогою звуків, що відлякують самок комарів. Час роботи 10 годин, час підзарядження – 30 хвилин. Крім цього, є браслети зі спеціальною посудиною, куди кладеться таблетка, що відлякує комарів (Parakito). Вони коштують дешевше, але і спрацьовують не завжди. Творці Mogone One дають 100% гарантію.

Ультразвукові брелоки від комарів. BABY-UNIQUE MDB The One – невеликий брелок від виробника браслета Mogone One. Принцип роботи такий само. Ефективний радіус – від одного до двох метрів. Час роботи 10 годин, час під зарядження – 30 хвилин. Розробники обіцяють, що обидва цих гаджети діють на 80% комарів.

Однак варто пам’ятати, що в роботі ультразвукових гаджетів також є свої нюанси. Хоча розробники обіцяють, що людське вухо не особливо вразливе до таких звуків, деякі люди добре чують цей дошкульний писк. Він дратує, і ви можете не відразу зрозуміти причину своєї дратівливості.

Ультрафіолетові лампи з електродами. Є ціла категорія ламп від комах, в тому числі й комарів, які можна використовувати як вдома, так і на вулиці. Вони привертають їхню увагу ультрафіолетовим світлом, після чого комар або мошка сідає на електрод під високою напругою. Судячи з відгуків, спрацьовує це не завжди, тому до вибору цього девайса потрібно підходити ґрунтовно.

Комарині укуси: чим мазати

Сода. Паста з соди з водою кімнатної температури добре заспокоює місце комариного укусу. Для приготування ліків достатньо додати в чайну ложку соди трохи води, щоб вийшла паста, і змастити укус. Залишити пасту на 10 хвилин, після чого змити водою.

Базилік. Ця ароматна рослина може бути не тільки компонентом улюблених італійських страв. У його листі є хімічна сполука евгенол, що полегшує свербіж. Для приготування ліків закип’ятіть дві склянки води, додайте туди 15 грамів базиліка і залиште остигати. Потім процідіть відвар і акуратно нанесіть його на хворе місце м’якою мочалкою або ватним диском.

Часник. Часник допомагає знизити запалення від комариних укусів, але для цього його потрібно правильно приготувати. Якщо ви просто поріжете його на шматочки і прикладете до місця укусу, він почне пекти. Так можна отримати опік. Аби ці ліки спрацювали правильно, їх потрібно розім’яти до каші й додати в лосьйон для тіла або кокосову олію кімнатної температури. Після цього можна нанести трохи засобу на укус.

Вівсянка. Кашка з перемеленої в пил вівсянки – ще один хороший засіб. У ній містяться сполуки, які успішно борються зі сверблячкою і запаленням. Готуються ліки дуже просто – в блендері перемелюється рівне співвідношення води і вівсяних пластівців до однорідного стану липкої кашки, що нагадує шпаклівку. Після цього засіб наноситься на губку або ватяний диск, який прикладається до місця укусу на 10 хвилин.

Оцет. Яблучний і винний оцет також може бути хорошим натуральним засобом від комариних укусів. Ви можете нанести чистий оцет на укус. Якщо ж вас неабияк покусали, додати дві склянки оцту в прохолодну воду і прийняти ванну (20 хвилин). Слідкуйте за температурою води, оскільки гаряча тільки посилить свербіж.

Алое віра. Ця домашня рослина також добре бореться із запаленням і свербежем на місці комариних укусів завдяки своїм протизапальним властивостям. Просто відріжте невеликий шматочок рослини, розріжте його навпіл, нанесіть гель, що виділився, на ранку і почекайте, поки він висохне. Якщо свербіж повністю не зник, можна нанести цей засіб повторно.

Ромашковий чай. Ромашка також добре відома своїми протизапальними лікувальними властивостями. Візьміть пакет з ромашковим чаєм, занурте його в склянку води і поставте в холодильник на 30 хвилин. Потім добре відіжміть його і прикладіть до шкіри на місці укусу на 10 хвилин.

Ефірні олії. Ефірні олії можуть працювати як репеленти і як протизапальні засоби від комариних укусів. Для цього краще використовувати лавандову олію й олію чайного дерева – вони добре усувають запалення і свербіж.

Лікарські і косметичні засоби. Також не варто забувати, що є спеціальні аптечні й косметичні засоби-репеленти від комарів. Якщо ви не хочете витрачати час на приготування домашніх ліків, можна ними скористатися. Наприклад, натуральний засіб у формі ролика або спрея від Natura House, Італія (для дітей від трьох місяців) або роликовий олівець Anti-Mosquitos від Chicco. В аптеці можна придбати спеціальні препарати: «Псило-бальзам», «Феністил гель», «Укус-OFF», «Бепантен» та інші подібні препарати.

Як захистити себе від укусів комарів й усунути свербіж

Засоби від комарів

  • Ультразвуковий браслет від комарів Mogone One S Wide, Корея;
  • Ультразвуковий брелок від комарів The One, Корея;
  • Знищувач комах Maltec EGO–02–60W;
  • Спрей від комарів з лемонграсу Siam Collection, Таїланд;
  • Спрей Off! Protect, Польща;
  • Para’kito, репелент від комарів, кульковий, США;
  • Para’kito, браслет з репелентом від комарів, США;
  • Спрей на натуральних інгредієнтах від комарів і кліщів «Зелений дім», Польща;
  • Ефірні олії.

Засоби для зняття свербіння після комариних укусів

  • Термоімпульсний олівець Bite Helper, США – Тайвань;
  • Бальзам з лемонграсу Siam Collection, Таїланд;
  • Заспокійливий гель після укусів комарів і комах Natura House Bye Bye Bites, Італія;
  • Спрей від укусів комарів Natura House, Італія;
  • Ролик від укусів комарів Bye Bye Bites, Natura House, Італія;
  • Гель охолоджувальний після укусів комах Mommy Care, Ізраїль;
  • Бепантен, Німеччина;
  • «Феністил гель», Швейцарія;
  • «Псило-бальзам», Німеччина;
  • Олівець роликовий після укусів Anti-Mosquito, Chicco, Італія;
  • Ефірні олії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також