Календар сонячних та місячних затемнень на 2021 рік

Календар затемнень на 2021 рік прогнозує 2 сонячних і 2 місячних затемнення, а також 2 коридори затемнень. За словами спеціалістів, такий графік вписується в норму астрономічних явищ.

Серед усіх астрономічних явищ, притаманних нашій галактиці, найкрасивішими і найбільш впливовими для людства здавна вважаються сонячні та місячні затемнення. Перші відбуваються у тих випадках, коли Місяць проходить між Сонцем і Землею так, що заступає світло найбільшої зірки для поверхні нашої планети. Місячні затемнення ж викликаються Землею, коли вона проходить між Місяцем і Сонцем, прикриваючи небесне тіло своєю тінню так, що сонячне світло не потрапляє на її поверхню. 

2020 рік приніс нам 6 затемнень: 2 сонячних і 4 місячних, що вважалось астрологічною аномалією і негативно впливало на життя землян. У 2021 році ситуація в небі обіцяє бути спокійнішою: всього 2 місячних і 2 сонячних затемнення. За словами астрологів, така кількість входить до порядку норми і не повинна турбувати нас пагубним впливом.

Сонячні затемнення 2021 року

Перше затемнення Сонця в 2021 році прогнозується на початок літа. Воно відбудеться 10 червня о 12:41 за київським часом. За дослідженнями астрологів, затемнення буде кільцевим, тобто видимий діаметр Місяця, що заступить собою Сонце, буде меншим за діаметр Сонця і тому на небі утвориться вогняне кільце з порожньою серединою. Максимальна тривалість затемнення 25 хвилин.

Затемнення можна буде спостерігати в основному на півночі Канади, в Гренландії і на Далекому Сході Росії, а також на північному сході США. В Україні можна буде побачити лише частину цього явища.

Друге сонячне затемнення в 2021 році відбудеться наприкінці року 4 грудня о 9:34 за київським часом. В Україні явище не вийде спостерігати навіть частково.

Місячні затемнення в 2021 році

Перше місячне затемнення в 2021 році очікується 26 травня о 13:14 за київським часом. Це астрономічне явище носить назву “Кривавий Місяць” через те, що небесне світило буде яскравого жовтогарячого кольору. Спостерігати таке видовище можна буде в районах Південно-Східної Азії, всієї Австралії, всієї Океанії, здебільшого на  Алясці і  у Канаді, на Гаваях і в Південній Америці. На території нашої країни, на жаль, затемнення видно не буде.

Друге затемнення Місяця в 2021 році відбудеться 19 листопада о 10:57. Його буде добре видно в Північній і Південній Америці, Австралії, Тихому океані і у Східній Азії.

Коридори затемнень в 2021 році

Період між затемненнями називають коридором затемнень. У 2021 році їх буде два.

  • З 26 травня 2021 року по 10 червня 2021 року, триватиме 15 днів.
  • З 19 листопада 2021 року по 4 грудня 2021 року тривалістю 16 днів.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також