Кератинове випрямлення волосся: огляд процедури за відгуками професійних перукарів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Якщо структура волосся шовковиста, кучерява, то щоб мати рівне глянцеве волосся, існує величезна кількість спокусливих салонних процедур для випрямлення волосся на будь-який смак. Редактор Beauty HUB підготував для вас огляд за відгуками професійних перукарів про те, які існують плюси та мінуси кератинового випрямлення. Ось вісім фактів, які ви (і ваше волосся) маєте знати перед кератиновим випрямленням.

Процедура кератинового випрямлення волосся

Сенс процедури випрямлення полягає в насиченні волосся рідким кератином для створення захисного шару. Кератин (передбачається) розгладжує кутикулу волоса.

Кератинове випрямлення може тримати результат 3-6 місяців. Також відомо, що кератин накопичується у волоссі, максимальний ефект від декількох процедур становитиме до 7-8 місяців.

1. Кератин не випрямляє кучеряве волосся

«Лікування кератином» (не плутати з випрямленням) стало терміном для процесу випрямлення волосся, який робить волосся рівними, залишаючи його без завитків до декількох тижнів (і навіть місяців). Але забудьте про кератини. «Це просто маркетинговий тренд, але він не покликаний випрямити ваше волосся», – каже хімік, розробник косметики Ренді Шуллер, редактор thebeautybrains.com.

2. Деякі інгредієнти випрямлять волосся і збережуть «глянцевість» на кілька тижнів

Тиогліколят амонію і гідроксид натрію (використовуються для хімічного випрямлення волосся) надовго руйнують структуру – з їх використанням японські процедури випрямлення перетворять текстуру волосся. «Ці процедури роблять доти, поки ваше волосся не виросте, але вони можуть завдати шкоди його здоров’ю», – каже Шуллер. Вони також розпушують волосся (знову-таки, зміна структури). Деякі кератинові процедури (і популярний бразильський Blowout – «бразиліана блоаут») насичують волосся розчином формальдегіду. Формальдегід (а це канцероген, якого не має бути в шампунях) вирівнює волосся, роблячи прямими, тому воно залишається гладкими до наступного миття з шампунем. Природна текстура волосся поступово повертається в норму за 2-5 місяців.

Кератиновое выпрямление волос

3. Якщо стиліст говорить вам, що процедура випрямлення волосся не містить формальдегіду, це не зовсім так

Жодний догляд за волоссям технічно не передбачає формальдегіду. Але до складу догляду засобів може входити метиленгліколь, формалін, формальдегід та метандіол – інгредієнти, які виділяють формальдегід під час нагрівання або змішування з водою. Будьте просто трохи обачніше, якщо ви хочете скористатися послугами «без формальдегіду». Запитайте вашого стиліста, які засоби для кератинового вирівнювання містять формальдегід (або інгредієнти, що вивільняють його). Якщо почуєте відповідь «його в складі немає», уточніть, чим саме будуть випрямляти ваше волосся. Пам’ятайте: «кератин» (або ж пептиди, протеїн шовку)» – не відповідь на питання. Якщо будь-яке лікування/випрямлення передбачає «деформацію» волосся, воно має містити інгредієнт, який вивільняє хімічну речовину, яка порушує хімічні зв’язки.

4. Існує альтернатива формальдегіду

Деякі програми догляду, в тому числі випрямлення волосся – Goldwell KERASILK, Trissola Solo, Supersilk Smoothing System і Cezanne Perfect Finish – використовують гліоксильну кислоту (або її похідну), щоб випрямити волосся. Існує також Keratin Complex, який не містить 100% формальдегіду. Але результат зазвичай тримається до 2-3 місяців, і ці методи випрямлення не так випрямляють волосся, як формальдегід.

5. Процедури кератинового випрямлення волосся можуть бути стимулом до короткої стрижки

Ви коли-небудь просили стиліста зробити вам піксі? Якщо стрижка не пасує під ваш овал обличчя, перукарі роблять кератинове випрямлення перед кардинальною стрижкою. Якщо ви хочете вкоротити волосся, шукайте салон зі знижками для кератинового випрямлення перед стрижкою.

Кератиновое выпрямление волос

6. После кератинового выпрямления нужно поменять шампунь

Любой шампунь без сульфатов будет уместен. Покупать новый необязательно. Кроме того, держитесь подальше от средств для укладки: их часто «нагружают» сульфатами, что может снова «завить» ваши волосы.

7. Можна отримати чудовий результат вдома

Просто не чекайте, що він триватиме місяць. Або навіть тиждень (особливо якщо у вас щільна структура волосся.) Більшість процедур для догляду за волоссям вдома не впливають на структуру волосся, тому вони не завдають шкоди, але і менш ефективні. Зазвичай вони покривають волосся захисним бар’єром, як силікон. У більшості випадків головний мінус йде від використання утюжка.

8. Не робіть кератинове випрямлення волосся в салоні більше трьох разів на рік

Щоразу, коли ви оновлюєте процедуру випрямлення кератином, волосся стає більш крихкими, а кінчики – сікуться.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Фото: Shutterstock