Кращі парфумери сучасності: кому ми зобов’язані появою геніальних ароматів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

У цьому списку ви не знайдете Жака Кабальє, всупереч геніальності його гучного аромату L’Eau d’Issey для Issey Miyake, і віце-президента IFF Софію Гройсман, і навіть (!) Франсіса Куркджяна, хоча в останнього величезний список робіт і власний незалежний бренд, що надзвичайна рідкість для парфумера, адже, як правило, все нішеві бренди рано чи пізно продаються великим компаніям. Можна вважати цей список парфумерів досить суб’єктивним, складеним на розсуд автора і його багаторічного «спілкування» з ароматами.

Дафна Бузі та її троянди

Список відкриває чудова Дафна Бузі, та сама, що створила знаменитий Rose 31 для Le labo та деякі інші аромати марки, в тому числі Bergamote 22. Створюючи Rose 31, Дафна перебрала безліч версій, і, можливо, працювала б далі, якби співвласник марки Едді Роші не просив зупинитися на одній із них. Про цей аромат написали всі глянцеві видання та закохалися модники з усіх континентів. Поєднання димних теплих нот, що приземлюють троянду та дають їй особливого перченого звучання, було відмінним рішенням, якого всі дуже чекали, втомившись від модних «гудронних» сумішей, що зазвичай містять димні ноти, не кажучи вже про надто класичну й нудну звичайну троянду, якщо вона без димку. Крім того, саме Le Labo обирають інгредієнти настільки ретельно, що вони складаються в акорди найтоншого звучання. До того ж, не тільки троянда, але й бергамот від Le labo – один із найбільш продаваних ароматів марки. Інший гучний аромат Дафни – Kenzo Amour і різні його версії, той самий солодкий в бузковому високому флаконі, в рекламі якого грає мелодія Cocorosie і пурхають райські птахи. Крім того, Дафна працювала для L’Artisan Parfumeur, Penhaligon’s і деяких комерційних марок.

Франк Фоекль і сандал

До речі, популярний нині в Нью-Йорку Santal 33 від Le Labo, створив парфюмер Франк Фоекль, який розробив для марки й інші аромати, а також співпрацював з Ermenegildo Zegna. Не відзначити творця аромату, із запахом якого вас можуть пропустити на будь-яку афтепаті тижня моди в Нью-Йорку, навіть якщо ви не в списку гостей, не видається можливим при зборі переліку улюблених парфумерів.

Олівія Джакобетті – діва Diptyque

Ще одна діва сучасного парфумерного небосхилу – Олівія Джакобетті, яка розробила чи не найкращі аромати марки Diptyque: канонічні Philosykos і солодкі Ofresia. Саме Philosykos підкорили світ незвичним звучанням зелених нот інжиру з теплим і солодким кокосом, так, що жоден із інгредієнтів вже неможливо дізнатися, відчуваючи хвилю чогось неймовірно нового, свіжого та смачного. Саме цей аромат подобається всім без винятку, від головних редакторів до споживачів комерційної парфумерії, за що цей аромат вже можна назвати революційним і класичним. Олівія також працювала для будинків Costes, Hermes, Frederic Malle, Lubin, L’Artisan Parfumeur і Penhaligon`s.

Епічно композиції Сесіль Зарокян

А носу Сесіль Зарокян ми зобов’язані солодким глибоким Amouage Epic Woman, ароматом, який подібно Philosykos і Rose 31 став сам собі брендом. Ноти, терпко закріплюють солодкість в абсолютно нове відчуття й звучання – навіть по відчуттях нагадують темно-зелений прозорий і пронизливий флакон, повз якого неможливо пройти. Сесіль зазначає, що одним з її улюблених інгредієнтів є боби тонка – зовсім не дивно. Сесіль також працювала над ароматами MDCI Parfums і Suleko.

Крістофер Шелдрейк і Serge Lutens

Особливої величини зірка, яка заслуговує пильної уваги, – провідний «ніс» марки Serge Lutens Крістофер Шелдрейк, який створив такі шедеври як Arabie, Chypre Rouge, Gris Clair і грандіозний Cannibale. Крістофер також брав участь у розробці геніальних ароматів Les Exclusifs de Chanel. Він створив таку кількість нішевих хітів, що вже сам по собі став іконою та брендом. Проте загальне обожнювання та успіх не заважають йому продовжувати скромно працювати в тіні бренду Serge Lutens, створюючи нові шедеври.

Непростий Марк Бакстон

Інший парфумер-«бренд» заслужив популярність своїм особливим солодким, але дуже новим та іскристим почерком. Створивши кілька успішних робіт для Comme des Garcons, пізніше він заснував і власний бренд. «Солодкий, але не простий», Марк Бакстон відомий перш за все своїми гучними роботами: Comme des Garcons Series 2 Man, Comme des Garcons Series 3 Incense Ouarzazate, Comme des Garcons White та іншими, а тепер уже й сольною роботою. Він також створив аромат Vetiver 46 для Le Labo і багато інших відомих ароматів.

Тонкий «ніс» Жан-Клод Еллена

Жан-Клод Еллена відомий такими ароматами як борошняний Bois Farine, найсолодший Dia для Amouage, а також L’eau d’Hiver та іншими роботами для Frederic Malle, численними і «чистими» роботами для Hermes, де він довгий час був провідним «носом», лише деякий час назад поступився цим місцем Крістін Нажель.

Жак Польж і Chanel

Жак Польж подарував світові такі аромати як Coco Mademoiselle від Chanel і їх же «ексклюзиви» Coromandel та Sycomore (над його композицією Польж працював спільно з Крістофером Шелдрейком), і пудрові La Pausa, і солодкі «1932», і практично всі інші аромати будинку Chanel, будучи парфумером будинку аж із 1978 року. До речі, його син Олів’є Польж також працює для цього Будинку, й розробив багато інших відомих ароматів для Dior, Armani, Balenciaga. Так що за прізвищем Польж стоїть ціла парфумерна династія.

Ренегат Бертран Дюшофур

Інший француз – Бертран Дюшофур – відомий, перш за все, роботами для L`Artisan Parfumeur, а також для Comme des Garcons (улюбленими series 3, Incense Avignon і Kyoto, series 5, Sherbet: Rhubarb і series 2, Red: Harissa і Sequoia) і роботами для власної марки. Саме він разом із парфумерами Марком Бакстоном і Гезою Шоном цього року випустили експериментальні аромати Renegades, кинувши виклик надмірно комерціалізований індустрії парфумерії.

Моріс Русель та його поп-хіти

Не можна також пропустити генія Моріса Руселя, який створив аромати Amber Empire для Atkinsons, кілька ароматів для Bond N9, хітовий, хоч і комерційний DKNY Be Delicious, який до цих пір нерідко зустрічаєш на вулицях, не без радості впізнавання. Моріс так само працював для Amouage, Frederic Malle, Guerlain, Helmut Lang, Hermes, створив Air для Kenzo, кілька ароматів для Le Labo і Serge Lutens, загалом, його послужний список заслуговує величезної поваги та уваги.

Геза Шон і «Молекула»

Геза Шон – щасливець, бо відомий найбільше саме завдяки власній марці ароматів Escentric Molecules, яку міцно полюбили модники всього світу. Геза також працював для дизайнера Saskia Diez, створив величезну кількість ароматів для Ormonde Jayne, працював для Clive Christian і Boudicca. Але саме його «Молекула» – простий аромат майже без композиції, що чекав свого часу багато років, змусив світ заговорити про цього талановитого та винахідливого парфумера, з вродженим почуттям смаку та любов’ю до мінімалізму, так легко змусивши носити його аромати спочатку свої друзів, а потім і всіх діячів fashion-індустрії.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також