Красива справа: засновниця бренду Fabulous Skincare Оля Музикант про конкурентну українську косметику та досвід роботи в Ізраїлі

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Fabulous Skincare Оля Музикант

Засновниця українського бренду косметики Fabulous Skincare Оля Музикант живе і працює на дві країни, в обох — війна. Про свій досвід роботи на виробництві в Ізраїлі та про власний бренд Fabulous Skincare вона розповідає в ексклюзивному інтерв’ю для Beauty HUB.

Цього року український бренд косметики для догляду за шкірою Fabulous Skincare буде святкувати своє шестиріччя. Під час війни команда переїхала у більше приміщення, розширює кількість колаборацій та замовлень private label і не планує зупинятися на досягненому. Засновниця бренду Оля Музикант розповіла історію Fabulous, що народився в Одесі, а також про життя в Ізраїлі та як воно вплинуло на український бренд.

Коли почалася історія Fabulous Skincare і чим він особливий?

Fabulous Skincare — мій другий косметичний бренд, який переродився з перших експериментів. У 2018 році бренд трансформувався в концепцію, де головними стали емоційна забарвленість продуктів і глибока повага до себе та власних потреб як головна цінність. За 5 років бренд з 15 квадратів та однієї людини розрісся до 150 квадратів та 10 осіб у команді. Саме наявність сильної команди, яка поєднана спільними цінностями та любов’ю до справи, стала опорою бренду у складний період першого року повномасштабного вторгнення.

Як і чому ви опинилися в Тель-Авіві?

Я поїхала в Тель-Авів у квітні 2022-го. Це було дуже емоційне рішення, адже у лютому 2022 року було сильне бажання жити життя та втілювати старі мрії. Я попередньо зібрала команду Fabulous й оголосила про це рішення, і мене підтримали.

Як тільки приїхала в Ізраїль, почала досліджувати можливість або імпортувати Fabulous, або виробляти косметику там. Оскільки на відкриття свого виробництва не було ні бюджету, ні часу, ні зв’язків, я нескінченно спілкувалася з private label виробництвами та їздила на заводи. Розмовляючи з місцевими технологами та хіміками, я дізналась, що Fabulous, як і деякі інші бренди в Україні, — це люксова косметика. Тамтешні колеги були здивовані кількістю практичного досвіду й високою якістю та вартістю формул, тим, що в Україні використовують таку ж сировину, як у світових лідерів.

Оля Музикант

Далі, щоб втекти від поганих думок, я надіслала резюме у міжнародну косметичну компанію, не очікуючи нічого. Запросили на інтерв’ю. На співбесіді керівниця лабораторії після 40 хвилин сказала, що чекає на мене після проходження всіх процедур. Процедури були купою паперів з конфіденційності, два дні професійних та психологічних тестів та поліграф. З серпня 2022 року я почала роботу хіміком-розробником у косметичній компанії з величезним виробництвом. Паралельно з цим у Fabulous ми запустили знаковий благодійний проєкт, присвячений містам, та на повну продукували новинки. У Fabulous Skincare я відповідаю за нові формули й доопрацювання косметики, спілкування з постачальниками сировини.

Як цей досвід вплинув на бренд Fabulous Skincare?

Багато часу я провела на виробництвах і закохалась у великі сучасні технології косметики, зрозуміла, що хочу собі таке в Україні. Тому восени 2023 року я повернулась в Одесу, щоб перевезти Fabulous у більше приміщення та відкрити шоурум. Тепер в нас 122 квадрати виробничої площі. Разом з цим зросла кількість продажів вдвічі та продовжує збільшуватися.

За цей час, завдяки досвіду роботи в ізраїльській компанії, я змогла оптимізувати всі наші формули та зробити їх ще ефективнішими, зробила чіткий план розвитку й покращення лабораторії. Також до команди FS приєдналися ще дві дівчини, і ми у пошуках людей, адже продовжуємо зростати. За рік ми збільшилися майже у два рази, а у моєї любові до команди та впевненості в цьому бренді взагалі зникли будь-які межі.

Як довго і якими етапами відбувається розробка нових засобів Fabulous Skincare?

Зазвичай все починається з запиту аудиторії або з моєї ідеї, що підкидує життя. Далі розробка концепції: як саме має відчуватися новий засіб, який ефект та емоції він має приносити, який інгредієнт буде зіркою, та що буде підтримувати та підсилювати ефект. Далі йдуть перші формули й тестування. Завершальний етап і вишенька на торті — це назва, бо я впевнена, що емоційна складова не менш важлива, ніж хімічна.

Fabulous Skincare

Далі виробництво та пакування. В середньому від ідеї до запуску проходить 3-6 місяців.

При розробці нових продуктів мені на допомогу приходить біоміметика. Це галузь науки про використання природних процесів і патернів для покращення людських технологій. В косметичному світі біоміметика почала проявляти себе відносно нещодавно та стрімко набирає популярність. В контексті косметики її суть полягає в тому, щоб брати високоякісні чисті природні інгредієнти, які за допомогою сучасних технологій доведені до того стану, де їм максимально легко взаємодіяти зі шкірою або волоссям і творити свою магію.

Чи є складнощі, що виникли у зв’язку з повномасштабним вторгненням і досі впливають на роботу?

Найбільш відчутні складнощі — це трохи довша логістика та постійне підвищення цін на сировину через збільшення курсу валюти, бо майже всю сировину ми купуємо за кордоном. Та етична складова, бо треба бути одразу в декількох контекстах — як сьогодні почувається команда, як сьогодні почувається вся країна, як ми можемо підтримувати себе та нашу спільноту.

Якими ви бачите перспективи українського ринку косметики?

Внутрішньому ринку ще далеко до перегріву, ми ростемо та бачимо реакцію на нові продукти, що виходять один за одним.

У світі про українську косметику знають досить мало. Я б сказала, що майже нічого, принаймні таке враження у мене склалося за останній рік дуже активного спілкування у міжнародному професійному колі. Проте це не точка, де ми, українські бренди косметики, маємо засмучуватися. Це точка великого натхнення, бо зараз ми маємо змогу вибрати, як саме заходити на світовий ринок. Ми перебуваємо на етапі, коли все, що дійсно треба, — це зробити крок та, можливо, прогриміти на весь світ косметичними трендами, як декілька років тому гриміла Південна Корея. У нас 100% є для цього всі передумови.

Fabulous Skincare

Які професійні плани будуєте на 2024 рік?

Купа! В рамках Fabulous — це наше щорічне оновлення формул, адже індустрія рухається дуже швидко, а я люблю знайомити нашу аудиторію з новими трендами та розробками. Також це апгрейд лабораторії та впровадження нових стандартів, потребує навчання команди, але мені з ними дуже пощастило — ми всі любимо робити свою справу класно, навіть там, де ніхто не бачить. Звісно, це ще нові засоби, і наразі в роботі вже є дуже важливі колаборації, бо як бренд ми також несемо соціальну відповідальність і маємо, хоч і невеличкий, але все ж вплив. Паралельно ведемо активну роботу саме з брендовою та візуальною складовою, навчаємо й навчаємось. Разом проходимо всі стадії спротиву та прийняття.

В контексті мене як хіміка та власниці бізнесу маю поки що секретні проєкти, де консультую бренди та виробництва, коли буде змога — з величезною радістю буду ділитися цим досвідом. Бачу, з якою кількістю страхів й упереджень стикаються свіженькі підприємці та косметичні бренди. Хочу, щоб кейси, якими я зможу ділитися, додавали більше хоробрості, бо це ж і є весь кайф життя.

Також планую цього року проводити більше часу з командою (дуже сумую за ними), але й подорожувати — для мене це найбільше джерело натхнення й особистого росту. Кожного разу, де я б я не була, даю комусь наш крем для рук або щось інше та завжди чую «вау», і дуже сильно пишаюся, розповідаючи, що ми є локальним українським брендом, що у нас виробництво та команда робить ось таке всупереч війні.

Де шукаєте натхнення і сили рухатися далі?

Рухатись далі — це давно мій глибокий і дуже сталий вибір. Тобто в мене немає варіанту не рухатись. По-перше, я просто це люблю й мені дуже важливо реалізовувати свої креативні та соціальні амбіції. По-друге, на мені відповідальність за команду, а я їх дуже поважаю, люблю та ціную. По-третє, дуже хочу, щоб життя людей, і зокрема жінок, змінювалося на краще, а косметика і догляд за собою — це потужний інструмент.

Надихає мій шлях і весь досвід, що наздоганяє мене на ньому. Його рідко можна назвати легким, проте я по-чесному дуже щаслива людина, бо живу не так, як легко, а так, як хочу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також