Лазерна епіляція: топ-5 питань до експерта

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Лазерна епіляція: топ-5 питань до експерта

Сьогодні лазерна епіляція є найефективнішим способом боротьби з небажаним волоссям на тілі. І хоча канони краси міняються і ми поступово повертаємося до натуральності, залишаються прихильники гладкої шкіри по всьому тілу. Вибір тільки за вами, а лікнеп з лазерної епіляції проведе Ольга Щербенко.

Ольга Щербенко

Ольга Щербенко, лікарка-дерматовенерологиня, головна тренерка Alfa Medical & Spa Development

Як виникла лазерна епіляція?

Коли вчені винайшли лазер, який працював за допомогою світла, це стало революцією в науковій думці. Спочатку з’явився рубіновий лазер. Епіляція – одна з перших естетичних процедур, в яких його застосовували. Пізніше винайшли олександритовий лазер, а за ним прийшло покоління абсолютно нових лазерів ’діодних. Вони поєднують безпеку з ефективністю і все частіше використовуються косметологами.

Як працює діодний лазер?

Лазерна епіляція: топ-5 питань до експерта

Основний принцип роботи будь-якого лазера – селективний фототермоліз. Лазерний промінь вибірково поглинається мішенями в шкірі. Це означає, що він здатний впливати на волосся, практично не впливаючи на інші тканини.

Наприклад, довжина світла лазерів в апаратах останніх поколінь Asclepion MeDioStar Monolith і Asclepion Epilab – 810 нанометрів. Це дає ідеальне поглинання меланіном, пігментом, вміст якого в волоссі вищий, ніж у шкірі. Тому в першу чергу саме волосся поглинають світло і розігріваються до температури коагуляції, або зварювання.

Ось ще один цікавий факт про згадані вище лазери: розробники додали 30% діодів з більшою довжиною хвилі – 940 нанометрів. Вона добре поглинається гемоглобіном, який переносить кисень в еритроцитах. Навіщо це було потрібно? До кожного волоска підходить тонка судина, яка його живить. За допомогою лазера ця судина теж розігрівається і склеюється. В результаті завдяки подвійному механізму епіляції ми знищуємо зародки волосся і перекриваємо їм живлення, забезпечуючи ефективність і на світлому, і на рудому волоссі.

Волосся росте в різному темпі. Поки один волосок тільки прокльовується, другий вже перебуває в активній фазі зростання, а третій готовий випадати. Через таку фізіологічну особливість все волосся неможливо видалити одразу і назавжди. Під час епіляції лазер взаємодіє тільки з волоссям в активній фазі зростання – тим, що живиться через судину. Одночасно в цій стадії перебуває 10-30% волосся. За одну процедуру можна зачепити лише їх.

Наш організм заточений на регенерацію. Тому через 3-4 процедури може статися феномен, коли організм розбудить волоски, що «сплять», і їх зростання посилиться. Таке трапляється не завжди, але це нормально. Більш того, це навіть добре: «розбуджені» волоски переходять в активну фазу зростання, а отже, їх без проблем можна видалити.

Скільки процедур потрібно для помітного результату?

Лазерна епіляція: топ-5 питань до експерта

Курс процедур – від 6 до 10. Це залежить від початкової кількості волосся, його кольору, товщини і гормонального статусу клієнта. Вау-ефект гладкої шкіри можливий, це не міф. Але епіляцію важливо робити системно. Це нескладно: між сеансами – зручна кількість часу: друга процедура призначається через місяць після першої, третя – через півтора, четверта – через два й так далі.

Щоразу інтервал збільшується на половину місяця, тому що з кожним разом кількість волосся зменшується, а самі волоски стоншуються і втрачають інтенсивність кольору. Під час всього курсу епіляції не можна проводити шугаринг. Фахівці радять тільки голити цю зону. Цей процес істотно спрощується, тому що волосся стає м’якшим.

Покращення помітні одразу, але масштабними й очевидними вони стають через 3-4 процедури. Курс триває в середньому рік.

Як готуватися до лазерної епіляції і доглядати за шкірою після процедури?

Лазерна епіляція: топ-5 питань до експерта

За 6-12 годин до процедури волосся потрібно акуратно поголити свіжою бритвою з хорошим гелем, щоб не було подразнень і пошкоджень. Світлочутливість шкіри підвищують ефірні олії та духи. Якщо ви любите парфумовані дезодоранти, за кілька тижнів до процедури бажано перейти на антиперспіранти без запаху. Те ж стосується кремів і обгортань з оліями – шавлії, кориці та інших. На час від них варто відмовитися.

Лазер підсушує шкіру. Під час проходження курсу потрібно приділити особливу увагу зволоженню шкіри і після душу наносити засіб з алое або гіалуроновою кислотою. Це відновить бар’єр шкіри і підготує її до подальших процедур. Перші 3-4 дні після процедури не варто ходити в сауни, приймати гарячі ванни, використовувати абразивні мочалки, активно тренуватися. Протягом двох тижнів після процедури не варто засмагати.

Які є протипоказання?

Протипоказання до будь-якої фізіотерапевтичної процедури бувають загальні та локальні.

Лазерна епіляція: топ-5 питань до експерта

Загальні:

  • активна онкологія і період в 5 років після перенесеної операції або втручання;
  • вагітність і період лактації;
  • гострі інфекції – скарлатина, вітрянка, навіть грип і ГРВІ;
  • загострення будь-яких захворювань внутрішніх органів;
  • часте питання – цукровий діабет. Якщо людина стежить за рівнем цукру, правильно харчується і проходить лікування, лазерну епіляцію можна робити. Якщо живлення тканин порушено, то епіляція, як і інші активні процеси, не допускається;
  • тромбофлебіт. Навіть якщо тромбофлебіту немає, великі варикозні судини краще обходити;
  • підвищена чутливість до світла.

Менструація не є протипоказанням, хіба що з точки зору гігієни. Крім того, під час менструації підвищується чутливість шкіри, тому може бути некомфортно. Але в цілому епіляція під час місячних нічим не страшна.

Локальні протипоказання продиктовані властивістю лазера поглинатися меланіном і гемоглобіном, тобто кольоровими речовинами. Він відмінно поглинається татуюваннями, і в разі застосування лазера на малюнку на тілі може бути сильний глибокий опік. Кольорові татуювання – важливе протипоказання. Їх потрібно заклеювати спеціальним пластиром і додатково прикривати рукою. Та ж логіка поширюється на родимки, великі венозні вузли і невуси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також