Магнітні бурі у березні 2024 року: коли чекати і що планувати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

В перший весняний місяць геомагнітне поле землі буде неспокійним. Метеорологи попереджають про п’ять сильних магнітних бур, які накриють Землю у березні 2024 року. Календар спалахів на Сонці цього місяця необхідно зберегти, щоб подбати про своє здоров’я заздалегідь і не відчути негативного впливу магнітних бур.

Магнітні бурі: причини появи

Магнітні бурі – це явища на Сонці, коли сонячний вітер стикається з магнітосферою Землі, спричиняючи тимчасові зміни в навколишньому магнітному полі. Ці бурі зазвичай виникають у результаті викидів маси та енергії сонця, таких як сонячні спалахи чи корональні викиди маси.

Коли магнітні бурі впливають на Землю, вони можуть спричинити різні явища, такі як сяйво північного та південного світла (аурора), зміни в роботі радіозв’язку та електроніки, а також тимчасові збої у супутникових системах та мережах електропередачі. У разі сильних магнітних бур можуть виникати проблеми з енергопостачанням і навіть пошкодження обладнання.

Тривалість магнітних бур у середньому від 2 до 5 днів, і діляться вони на слабкі, помірні, сильні та дуже сильні за дев’ятибальною шкалою.

Якщо раніше магнітні бурі фіксувалися не так часто, то останнє десятиліття сонячна активність зросла, відповідно, і кількість магнітних бур збільшилася. Геомагнітне коливання Землі негативно впливає і на самопочуття людей. Це проявляється фізичним дискомфортом, зокрема, спостерігаються збої у роботі серцево-судинної системи, загострення хронічних захворювань, проблеми з нервовою системою (безсоння, підвищена стресовість, тривожність, депресії, зниження працездатності).

Прогноз магнітних бур на березень 2024 року: графік

Березень 2024 року буде відносно спокійний у плані геомагнітного коливання Землі, вважають сейсмологи. Спалахи на Сонці будуть слабкої та середньої інтенсивності, але є й небезпечні періоди. Метеорологи особливо виділяють такі періоди активності на Сонці.

 • 1-12 березня 2024 року – магнітні бурі 1-3 бали. Слабкі магнітні бурі, які практично не позначаються на самопочутті людини. Тільки дуже чутливі люди зі слабким імунітетом і деякими захворюваннями можуть страждати від безсоння, скаржитися на поганий апетит і підвищену стомлюваність. Особливо небезпечні для тих, хто має схильність до неврологічних чи психічних захворювань.
 • 13, 15, 18, 22, 24, 26, 28 березня 2024 року – магнітні бурі середньої інтенсивності потужністю 4-5 балів. Геомагнітне коливання Землі буде відчутно метеочутливим людям. У них можливі сильні головні болі, перепади тиску, загострюються хронічні захворювання, настрій може змінюватися протягом дня від пригніченого до піднесеного, навіть може здатися, що ви хворієте. Варто обмежити фізичні навантаження та більше часу присвятити відпочинку.
 • 23, 25,26, 28, 29 березня 2024 – сильні магнітні бурі потужністю 6 балів і вище. Ці дні будуть небезпечними для здоров’я навіть для тих, хто не відносить себе до метеозалежних людей. У періоди сильних магнітних бур можлива сильна втома, різкий біль голови, втрата апетиту. Експерти радять у цей період знизити до мінімуму фізичне та психологічне навантаження на свій організм, уникати великого скупчення людей, стресів.

Магнітні бурі на березень 2024 року: як пережити

Дотримуйтесь простих порад, скоригуйте спосіб життя – і зможете пережити магнітні бурі без шкоди для свого здоров’я. Ставтеся до себе цими днями з особливою увагою.

 1. Магнітні бурі найбільше впливають на режим сну: у дні, коли спостерігається активність на Сонці, буває важче заснути, а сам нічний відпочинок не дає бажаного ефекту. Щоб не страждати від безсоння та поганого самопочуття, лягайте спати раніше і не захоплюйтеся на ніч гаджетами. Важливо висипатися!
 2. Починайте день із контрастного душу, чергуючи по 10-15 секунд холодну та гарячу воду. В ідеалі зробити зарядку, адже навіть прості фізичні вправи покращують кровообіг.
 3. Контролюйте свій артеріальний тиск протягом дня, особливо якщо ви страждаєте на гіпертонію або є гіпотоніком.
 4. Обов’язково гуляйте, збільште тривалість прогулянки, стежте за диханням.
 5. Дотримуйтесь режиму гідратації, пийте багато чистої води або трав’яні чаї. Пустирник, валеріана, шавлія та деякі інші трави можуть допомогти вам легше пережити магнітні коливання.
 6. Працюйте в щадному режимі, не беріться за роботу, яка потребує зосередження чи монотонності дій. Якомога частіше робіть невеликі перерви, й обов’язково провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте тривалий час.
 7. Уникайте конфліктів як на роботі, так і вдома. Якщо видався вихідний, помедитуйте, займіться йогою чи стретчингом, плаванням.
 8. Особливу увагу приділіть харчуванню – виключіть шкідливу їжу (жирне, гостре, солоне), не переїдайте. Додайте в денний раціон більше свіжих овочів та фруктів з високим вмістом калію та магнію.
 9. Виключіть поїздки за кермом, адже під час магнітних бур знижується концентрація уваги.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також