Магнітні бурі у жовтні 2023 року: коли чекати і що планувати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Магнітні бурі виникають на Землі з різною періодичністю та інтенсивністю. Коливання геомагнітного поля можуть негативно впливати на самопочуття людини. Тому важливо мати при собі графік магнітних бур у жовтні 2023 року, аби пережити геомагнітні спалахи без наслідків для здоров’я.

Період магнітних бур астрологи називають стресовим. Згідно з дослідженнями, від 50 до 75% людей під впливом сонячної активності можуть гірше почуватися, ставати менш продуктивними та схильними до перепадів настрою. Коли саме прогнозуються магнітні бурі у жовтні 2023 року, наскільки активними вони будуть і як вплинуть на наше самопочуття, читайте зараз.

Магнітна буря: що це таке, як виникає

Магнітні бурі – це геофізичні явища, що відбуваються у верхніх шарах Землі та пов’язані зі змінами у магнітному полі планети. Вони можуть мати різну природу і виявлятися у вигляді тимчасової зміни сили та напрямку магнітного поля Землі.

Магнітне поле Землі обумовлено рухом рідкого зовнішнього ядра планети, що складається переважно із заліза та нікелю. Цей рух створює електромагнітне поле, яке оточує Землю та захищає нас від шкідливого впливу сонячного вітру й космічних випромінювань.

Також магнітні бурі можуть виникати через різні причини, зокрема сонячні бурі. Коли сонячна активність зростає, вона виділяє більше сонячних вітрів та корональних мас викидів у космос. Ці частинки і взаємодіють із магнітним полем Землі та спричиняють тимчасові зміни магнітного поля на поверхні планети. Все це негативно впливає на роботу електричних систем, навігаційних пристроїв і навіть могло би впливати на життя тварин, які, мігруючи, використовують магнітні поля для орієнтації.

Частота появи магнітних бур на землі пов’язана з 11-річним циклом сонячної активності. У періоди мінімальної активності Землі відбувається до 50 магнітних бур на рік. Але 2023-2024 роки оголошено метеорологами як періоди з високою сонячною активністю, тому кількість магнітних бур зросла в рази.

Точний прогноз магнітних бур на жовтень 2023 року: дати

Жовтень 2023 року буде відносно спокійним у плані геомагнітного коливання Землі, вважають сейсмологи. Спалахи на Сонці будуть слабкої та середньої інтенсивності, але є й небезпечні періоди. Метеорологи особливо виділяють п’ять періодів активності на Сонці.

 • 1-2 жовтня 2023 року – магнітні бурі середньої інтенсивності потужністю 4-5 балів. Геомагнітне коливання Землі буде відчутно метеочутливими людьми. У них можливі сильні головні болі, перепади тиску, навіть може здатися, що ви хворієте. Варто обмежити фізичні навантаження та більше часу присвятити відпочинку.
 • 5-6 жовтня 2023 року – сильні магнітні бурі. Ці дні будуть небезпечними для здоров’я навіть для тих, хто не відносить себе до метеозалежних людей. Експерти радять знизити в цей період фізичне та психологічне навантаження на свій організм, уникати великого скупчення людей. 
 • 13-15 жовтня 2023 року та 23-26 жовтня 2023 року – триденні періоди слабких магнітних бур. Вони мало відбиваються на самопочутті людини. Тільки дуже чутливі люди зі слабким імунітетом і деякими захворюваннями можуть страждати від безсоння, скаржитися на поганий апетит і підвищену стомлюваність.
 • 29-30 жовтня 2023 року – магнітні бурі середньої сили. Під час таких бур треба утриматися від перенапруження, стресів, не вживати міцних і кофеїновмісних напоїв.

Магнітні бурі на жовтень 2023 року: як пережити

Магнітні бурі найбільше впливають на режим сну: у дні, коли спостерігається активність на Сонці, буває важче заснути, а сам нічний відпочинок не дає бажаного ефекту. Щоб не страждати від безсоння та поганого самопочуття, лягайте спати раніше і не захоплюйтеся на ніч гаджетами. Дотримуйтесь режиму сну.

Негативно вплив магнітних бур проявляється фізичним дискомфортом, а саме спостерігають збої в роботі ССС, загострення хронічних захворювань, проблеми з нервовою системою (підвищена стресовість, депресії, зниження працездатності).

Магнітні бурі часто супроводжуються головним болем. Вчені пов’язують це з тим, що при коливаннях магнітного поля уповільнюється капілярний кровообіг і настає кисневе голодування тканин. Щоб цього уникнути, починайте день із контрастного душу, чергуючи по 10-15 секунд холодну та гарячу воду. В ідеалі зробити зарядку, адже навіть прості фізичні вправи покращують кровообіг. Обов’язково гуляйте, збільште тривалість прогулянки, стежте за диханням.

Протягом дня необхідно контролювати артеріальний тиск, робити перерви у роботі чи працювати у полегшеному режимі. Уникайте конфліктів як на роботі, так і вдома. Якщо видався вихідний – помедитуйте, займіться йогою, стретчингом або плаванням.

Особливу увагу у дні магнітних бур приділіть харчуванню. Так, жирні, копчені продукти та солодощі під впливом геомагнітних спалахів можуть гірше засвоюватися організмом та провокувати погане самопочуття. Ваш денний раціон має складатися переважно з овочів та фруктів з високим вмістом калію та магнію. Пийте більше рідини (вода, трав’яний чай), уникайте енергетичних напоїв, а також алкоголю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також