Маскне: що це таке і як його позбутися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Маскне — акне, спричинене тривалим носінням захисної медичної маски, з поодиноких випадків перетворилося на масову проблему. У причинах і наслідках нового виду акне розбиралася редакція Beauty HUB.

Пандемія докорінно змінила нашу б’юті-рутину: у розряд домашніх процедур увійшли ритуали, які раніше виконували косметологи, доглядові сироватки замінили нам тональні креми, а в макіяжі акцент із губ перемістився на очі з усім відомої причини. Ще одна «б’юті-новинка» епохи COVID-19 — маскне.

За визначенням дерматологів маскне — це запалення шкіри нижньої частини обличчя, спричинене носінням захисної маски. Тобто акне, але виключно в зоні підборіддя та щік.

Чому виникає маскне

Головна особливість маскне в тому, що воно може виникати не лише в тих, хто потенційно схильний до вугрової висипки, чи веде неправильний спосіб життя, а буквально у всіх. Підвищене потовиділення та тепло в закритій зоні, а також поганий доступ повітря сприяють розмноженню патогенної флори в нижній частині обличчя та закупоренню пор. Механічне тертя маски об шкіру у свою чергу часто створює мікротравми, особливо на чутливій шкірі, і спричиняє алергічні реакції на шкірі. Плюс бал гормонів стресу в організмі та підвищена тривожність, на яку в непевні часи страждає чи не кожен, і вуаля — нижня частина обличчя всіюється висипаннями.

Говорячи про маскне, важливо також згадати про базові правила гігієни. Якщо зберігати маски в потенційно патогенному просторі (наприклад, у сумочці поряд із готівкою, якої торкалося більше людей, ніж ви можете собі уявити), носити одноразову медичну маску більше двох годин поспіль, чи нехтувати дезінфекцією бавовняних багаторазових виробів, захисний елемент автоматично перетворюється на бездонне джерело інфекції. Після контакту, особливо дуже тісного, з подібним розплідником бактерій, шкіра починає благати про допомогу. Часто, мовою червоних висипань.

Як позбутися маскне

За словами дерматологів, маскне — це нова назва старої і відомої медицині форми акне acne mechanica (вугрова висипка, спричинена механічним тиском на шкіру). Багато хто з нас міг зустрічатися з цією проблемою й раніше, наприклад, якщо впродовж тривалого періоду носив тісні головні убори, що щільно прилягають до чола, чи мав звичку сидіти підперши обличчя руками.

Отже, оскільки маскне для науки проблема не нова, способи вирішення косметологам та дерматологам давно відомі. Розгляньмо базові правила, що допоможуть позбутися маскне.

М’яке очищення

Важливо пам’ятати про те, що будь-яка агресія ззовні, чи то маска, чи то занадто активний догляд, може спровокувати висипання. Тому лікувати маскне скрабами чи пілінгами — погана ідея. Так шкіра стає ще більш вразливою й починає реагувати на маску ще агресивніше. На думку спеціалістів, у лікуванні маскне важливо поставити акцент на ощадному очищенні гелевими засобами.

Тонізація

Здебільшого поява маскне вказує на те, що на шкірі надзвичайно слабка або пошкоджена гідроліпідна мантія — захисний шар, що відштовхує бактерії й не дає їм проникати в дерму. Якщо зміцнити бар’єрні властивості шкіри, вона стане більш стійкою до появи акне та подразнень захисною маскою. Допоможе зміцнити гідроліпідний бар’єр, відновить pH-шкіри та додатково очистить шкіру хороший тонік.

Правильне зволоження

Дерматологи наголошують, що під час лікування акне, маскне в тому числі, важливо відмовитися від щільних зволожувальних засобах, що створюють оклюзійну плівку на шкірі і сприяють забиванню пор. Також варто уникати густих щільних засобів на основі вазеліну, мінеральної олії й аналогічних інгредієнтів, оскільки вони підсилюють оклюзію й можуть спричинювати висипання й запалення. Найліпший вибір — дбайливі засоби стосовно мікробіому шкіри, які допоможуть зберегти здоровий баланс мікрофлори.

Зміцнення


Чутлива шкіра і шкіра з маскне характеризується підвищеним порогом реакцій на дратівливі агенти в силу зниження захисної функції. Зміцнити механізм захисту пошкодженої або подразнення шкіри допоможе Skinbiotic Fluide від французького бренду космецевтіки Laboratoires Renophase, який зарекомендував себе як лідер в області відновлення і омолодження шкіри. Завдяки високих концентрацій прибутків флюїд відновлює баланс чутливої ​​шкіри і нормалізує біоценоз. Засіб також поступово знижує чутливість шкіри і усуває ділянки роздратування, підвищуючи її природні захисні властивості.

Як уникнути повторної появи маскне

Щоб уникнути маскне, важливо насамперед дотримуватися базових правил носіння маски: одноразову вдягати не більше одного разу (2-х годин) й одразу ж відправляти на заслужений відпочинок. А загалом, дерматологи радять уникати одноразових масок із пластиковими вставками, оскільки вони створюють парниковий ефект на шкірі та підвищують ймовірність алергічниз реакцій. Найкращий варіант — багаторазова бавовняна маска. Однак важливо не забувати змінювати і їх кожних декілька годин і прати після кожного носіння. Чисті маски важливо носити в чохлі, чи, наприклад, окремій косметичці, щоби зберігати їх стерильність.

Важливий нюанс: краще уникати щільного прилягання маски до обличчя. Обрайте варіанти, що фіксуються на переніссі й підборідді, але залишають простір між шкірою й маскою в інших зонах. так ви уникнете натирання й алергічних реакцій.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також