Медовий масаж тіла: користь, протипоказання і техніка виконання

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Медовий масаж тіла

З давніх-давен медовий масаж є синонімом здоров’я і краси. Він ефективний не тільки для схуднення і в боротьбі з целюлітом, але і позитивно впливає на весь організм. У цій статті розповідаємо все про медовий масаж.

Лікувально-оздоровчий вплив медового масажу багатогранний. Він добре знімає набряклість, надає відмінний зігрівальний ефект, стимулює кровообіг й обмін речовин у тканинах, підтягує й очищає шкіру, допомагає виглядати струнко і молодо. Вважається, що батьківщиною цього виду масажу є Тибет. Саме там зародилася методика, яка об’єднала давно відомий чудодійний ефект звичайного масажу і цілющі властивості меду. Відтоді вона збагатилася сучасними прийомами, заснованими на більш глибокому знанні анатомії людського тіла, але в цілому не змінилася.

Сьогодні це корисна і приємна процедура, яка допомагає позбутися набряклості, в’ялості і нерівностей шкіри, зняти нервове напруження і певною мірою розв’язати проблему порушення сну. Медовий масаж дозволяє забути про сухість, лущення і відчутті стягнення шкіри, він лікує її, «оживляє», повертає свіжість, робить приємно бархатистою на дотик. Медовий масаж цілюще впливає як на поверхневі, так і на глибинні структури нашого організму, і є одним з ефективних методів боротьби з ненависною «апельсиновою скоринкою». Пропонуємо дізнатися про нього якомога більше.

Користь медового масажу

Медовий масаж тіла

Мед містить у собі величезну кількість необхідних людині вітамінів (A, B, B2, B3, B6, C, E тощо) і мікроелементів, які насичують шкіру корисними речовинами, поліпшують її загальний стан, надають очищувальну й омолоджувальну дію. Причому організму не потрібно витрачати енергію на засвоєння всіх цих активних компонентів, оскільки вони перероблені ферментами бджіл і повністю готові до засвоєння. А завдяки специфічній масажній техніці, мед дуже швидко вбирається шкірою, все біоактивні компоненти меду легко потрапляють в кров і залучаються в обмін речовин.

Крім того, натуральний мед має прекрасні антисептичні властивості – він «вбиває» мікроби в місцях порізів, забитих місць і опіків, прискорюючи загоєння. Також медовий масаж є ефективним методом боротьби з целюлітом.

При цьому мед впливає не тільки на шкіру, але й на внутрішні органи. Масаж з ним є хорошою профілактикою вегетосудинної дистонії, порушень роботи внутрішніх органів, при лікуванні бронхітів, затяжних пневмоній, в разі зниженого імунітету й застуди (під час масажу мед надає зігрівальний ефект на все тіло).

Медовий масаж добре відновлює роботу всіх суглобів. Завдяки тому, що мед відмінно живить усі тканини, в разі тривалого курсу медового масажу виліковується остеохондроз, що є наслідком порушення саме трофічних процесів у хребті.

Варто зазначити, що медовий масаж має загальнозміцнювальну, розслаблювальну, болезаспокійливу дію і позитивно впливає на нервову систему. Він допомагає при безсонні і нервових розладах, усуває стрес і хронічну втому, робить людину бадьорою і спокійною, і просто покращує настрій як відмінний антидепресант.

Медовий масаж: протипоказання

Медовий масаж протипоказаний алергікам, тому перед процедурою необхідно провести алерготести на невеликій ділянці шкіри. Також його не можна виконувати в разі підвищеної температури тіла і злоякісних новоутворень.

Оскільки мед впливає на внутрішні органи, під час його застосування масажист має враховувати індивідуальні особливості всього організму, а не тільки наявність певних хронічних захворювань. Вибирайте кваліфікованого фахівця, який знає, в яких областях слід уникати застосування меду. Наприклад, при захворюваннях серцево-судинної системи медовий масаж ніг робити не варто.

Як діє медовий масаж

Медовий масаж тіла ефективний при:

  • порушеннях обмінних процесів;
  • застоях у лімфатичної системи;
  • целюліті;
  • інтоксикації.

Завдяки інтенсивно очищувальним властивостям й унікальній здатності абсорбувати токсини, дію меду на шкіру можна порівняти з впливом скрабу або поверхневого пілінгу. Тільки в рази корисніше. Глибоко проникаючи в тканини, під час масажу мед «витягує» все підшкірно-жирові шлаки, що накопичилися. Уже через 15-20 хвилин процедури можна помітити, як замість прозорого меду на тілі утворюються брудно-жовті, а часом сіруваті пластівці. Такого повного й ефективного очищення покривів тіла ви навряд чи отримаєте від будь-якого іншого лікувального або косметичного засобу.

Завдяки медовому масажу підвищується тургор шкіри та її еластичність, збільшується кровотік і дихання через шкіру, розм’якшуються, а часом і розчиняються підшкірні жирові капсули завдяки здатності меду розділяти різні структури в шкірі (звідси й антицелюлітний ефект). Біологічно активні речовини меду мають відмінну проникну дію і посилюють регенерацію тканин органів, покращують кровообіг і обмінні процеси.

Який мед для масажу тіла вибрати

Медовий масаж тіла

Аби вплив меду на шкіру і весь організм був дійсно корисним, важливо вибирати якісний засіб з перевірених джерел. Мед має бути натуральним, не містити токсинів і не зазнавати термічної обробки (інакше він втрачає всю свою користь).

Для масажу підходить квітковий, липовий або будь-який інший натуральний мед. Зовсім не обов’язково, щоб він був незакристалізований, оскільки процес кристалізації фруктози ніяк не впливає на біологічно активні властивості меду. Навпаки, в такій формі ці речовини довше зберігаються.

Масаж із медом для схуднення

Завдяки тому, що мед чудово вбирає токсини і шлаки, які виводяться з організму під час масажних процедур, він допомагає в схудненні. Як ми вже сказали, гарно робити медовий масаж і від целюліту. Він розгладжує і підтягує шкіру, зменшує розтяжки (особливо актуально після пологів або різкої втрати ваги), позбавляє в’ялої шкіри. Якщо ви зневірилися позбутися ненависної «апельсинової корочки», спробуйте медовий антицелюлітний масаж. Результат не зволікатиме!

Де можна робити медовий масаж

Мед застосовується практично на будь-якій ділянці тіла, масаж з ним можна робити на:

  • обличчі;
  • животі;
  • боках;
  • спині;
  • колінах;
  • стегнах;
  • інших проблемних зонах.

Як часто робити медовий масаж

Як правило, курс медового масажу складається з 10-15 сеансів, що проводяться з інтервалом через день. Саме така періодичність дозволить домогтися відчутного позитивного ефекту. У домашніх умовах рекомендується проводити масаж медом через день або три рази на тиждень.

Як правильно робити медовий масаж тіла

Медовий масаж тіла

Найбільш вдалий час для масажу з медом – ранок. Саме тоді шкіра свіжа і відпочила, а отже, ефект максимальний. Що стосується самої техніки виконання, у різних фахівців вона може відрізнятися. Експерти кажуть, що краще за все перед медовим масажем спочатку масажувати все тіло для розігріву м’язів, а потім приступати до окремих зон. Це допоможе уникнути порушення кровообігу в областях, що не зазнали масажу.

Починається процедура з нанесення тонкого шару меду на розігріту шкіру втиральними масажними рухами. Після цього слід почекати кілька хвилин, щоб пори ввібрали мед, а той, у свою чергу, увібрав в себе підшкірно-жирові шлаки. Коли мед частково вбереться, частково почне густіти, техніка змінюється і масаж проводиться методом прилипання-отлипания рук масажиста від тіла. Тут варто орієнтуватися на ваші відчуття: руки можна відсмикнути різко, можна – м’яко. Крім того, під час процедури масажист може виконувати «прилипальні-відлипальні» рухи не всією долонею, а різними її частинами – кінчиками пальців, подушечками, ребром, чергуючи руки то разом, то по черзі.

Набір масажних прийомів досить великий і визначається перш за все особливостями пацієнта. Як тільки вам, як пацієнту, стає некомфортно, інтенсивна фаза масажу припиняється. Утворені пластівці стираються гарячим рушником, на частину тіла, яку промасажували, кладеться теплий компрес, після чого слід перехід на наступну частину тіла.

На завершення масажу слід прийняти контрастний душ, а потім нанести олію для тіла або зволожувальний крем, аби відновити запас вологи в шкірі. Також корисно випити склянку води або зеленого чаю для відновлення водного балансу організму.

Медовий масаж від целюліту: відеоінструкція

Якщо ви хочете робити медовий масаж вдома своїми руками, слід ознайомитися з наочною технікою проведення процедури і підготовкою до сеансу. У відео нижче показано медовий масаж стегон – за таким же принципом можна працювати з іншими проблемними ділянками тіла. Однак ми все ж рекомендуємо довіритися професіоналу своєї справи і записатися на курс масажу до кваліфікованого масажиста, разом з яким ви зможете досягти найкращих результатів в боротьбі за здорове і красиве тіло. 

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також