Мезотерапія VS біоревіталізація: хто кого?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Доставка всього корисного на «нижні поверхи» здійснюється лише за допомогою ін’єкційних косметологічних процедур, таких як мезотерапія та біоревіталізація. Редакція Beauty HUB поставила нетипові питання лікарю-косметологу.

І мезотерапія, і біоревіталізація пов’язані з лікарями, голками та кров’ю. Обидві процедури є ін’єкційними методиками, та їх виконують люди в білих халатах. Обидві процедури використовують для омолодження шкіри й усунення її дефектів. Гіалуронова кислота входить до складу препаратів для обох процедур. Тільки під час мезотерапії гіалуронова кислота − лише один із численних компонентів «коктейлю». В іншому – це два принципово різні методи корекції вікових змін шкіри. Так у чому ж різниця між процедурами мезотерапії та біоревіталізації? Давайте розбиратися!

Марина Кравчук

Марина Кравчук, лікарка-косметологиня відповіла на головні питання редакції про відмінні особливості та нюанси обох процедур.

– Що таке мезотерапія та біоревіталізація? Яка мета обох процедур?

– Визначення «Мезотерапія» особливо міцно закріпилося в галузі косметології на позначення внутрішньошкірного або підшкірного введення препаратів із метою вирішення певних естетичних проблем.

Біоревіталізація шкіри – це метод інтрадермальних ін’єкцій гелів на основі гіалуронової кислоти. «Ревіталізація» дослівно перекладається як «пожвавлення, повернення до життя», а приставка «біо» говорить про те, що цей процес проходить природним шляхом.

Біоревіталізанти (препарати для біоревіталізації) містять тільки гіалуронову кислоту, яка необхідна, перш за все, для зволоження та відновлення пошкоджених тканин. Мезотерапевтичні коктейлі є цілим комплексом біологічно активних компонентів, що мають комплексний вплив на тканини та здатні вирішувати відразу кілька естетичних проблем.

Метою і мезотерапії, і біоревіталізації є підтримка ниток колагену та еластину – головних білків шкіри. Регулювання активності фібробластів – спеціальних клітин, які спрямовані на оновлення шкіри.

– Які проблеми вирішують процедури мезотерапії та біоревіталізації?

– Мезотерапія бореться саме з локальним проявом проблеми (будь то целюліт, облисіння або гіперпігментація), лікарські препарати не «розпорошуються» по всьому організму, а точково усувають саму причину хвороби.

Після закінченні курсу мезотерапії можна позбутися наступних проблем:

  • в’януча шкіра;
  • целюліт, надлишкові жирові відкладення;
  • пігментні плями;
  • розтяжки;
  • облисіння та порідіння волосся
  • вугрова хвороба, рубці;
  • розширені судини на обличчі, судинні «зірочки»;
  • випадання волосся.

Крім того, мезотерапія успішно порається та допомагає шкірі відновитися після хімічних пілінгів, лазерної шліфовки, пластичних операцій.

Біоревіталізація вирішує такі проблеми:

  • усуває дрібні зморшки;
  • створює ефект терапевтичного ліфтингу;
  • підвищує тонус і пружність шкіри;
  • вирівнює рельєф шкіри, звужує пори, робить менш помітними пігментні плями;
  • стимулює вироблення колагену та еластину, в результаті чого обличчя виглядає більш молодим, свіжим і сяючим.

– Вік має значення? Чи здатні такі ін’єкційні методики «розгладити» глибокі зморшки й заломи на обличчі?

– Все дуже індивідуально.

Якщо виникає питання, чи починати робити мезотерапію чи ні, слід орієнтуватися на свою конкретну ситуацію, на свідчення й на рекомендації вашого лікаря-косметолога. Якщо метою є лікування та усунення запальних або постзапальних елементів на обличчі, то мезотерапію можна робити вже у 18-20 років.

Мезотерапия или биоревитализация

У молодому віці гіалуронова кислота в організмі синтезується в достатній кількості, необхідно заповнювати лише її локальний брак. І краще користуватися зовнішніми засобами з гіалуроновою кислотою для профілактики, не забуваючи захищати шкіру від ультрафіолету, пити достатньо води, не зловживати шкідливими звичками.

З 25-27 років можна підключати ін’єкційні форми з гіалуроновою кислотою як доповнення до основного домашнього догляду. Все це робиться з метою профілактики передчасного старіння. Препарати вибираємо, виходячи з особливостей і типу старіння. У більш старшому віці, наприклад, в 40+ ін’єкції гіалуронату вже показані більшості пацієнтів, бо саме вони допомагають заповнити загальний недолік гіалуронової кислоти в організмі. А зовнішні засоби при цьому служать для закріплення та підтримки ефекту.

Якщо говорити про глибокі зморшки та заломах на обличчі – це результат втрати пружності та еластичності шкіри. Як правило, до їх появи шкірі просто не приділяють належної уваги. Боротися з ними складніше й тут потрібно підключати філери.

– Папули в місцях уколу, синці та оніміння обличчя – причина для паніки? Які можуть бути протипоказання до цих процедур?

– Ні, це не причина для паніки. У більшості випадків перед процедурою використовується місцева анестетика, яка дає відчуття оніміння, але лише на час процедури, потім відчуття оніміння проходить.

Гіалуронова кислота високої молекулярної маси у вигляді гелю вводиться в дермальний і субдермальний простір, в результаті чого на шкірі залишаються папули або горбки. Це нормально. Зазвичай папули проходять через 1-3 дні. Швидкість, з якою папули будуть «залишати» ваше обличчя, залежить від ферменту гіалуронідази, зневоднення вашої шкіри, самого препарату та його молекулярної маси.

Після введення складу можуть утворитися синці, оскільки голка зачіпає кровоносні судини. Гематоми проходять самостійно через 1−5 днів. І в цьому немає нічого страшного. Процес піде швидше, якщо користуватися спеціальними засобами.

Протипоказання до процедур мезотерапії та біоревіталізації є, їх не так багато, але на них все ж потрібно звернути увагу.

В першу чергу це стандартні протипоказання: лихоманка, епілепсія, злоякісні пухлини та аутоімунні захворювання. А також будь-які інфекційно-запальні процеси в місці проведення процедури. У деяких пацієнтів можлива індивідуальна непереносимість складу препарату, загострення герпесу. Прийом ліків для розрідження крові також є протипоказанням.

Мезотерапия или биоревитализация что лучше

Всі ін’єкції юридично заборонені вагітним і жінкам на грудному годуванні!

– Якщо ефект після перших ін’єкцій спостерігається відразу, чи є сенс продовжувати курс?

– Часом навіть після першої процедури пацієнти бачать зміни та хороший ефект, але не варто забувати, що ці процедури накопичувальні та стійкий видимий результат ми можемо оцінити лише після проходження всього курсу процедур.

– Чи можна самостійно визначити, яка процедура буде кращою, знаючи свій тип шкіри й вік?

– Лікар і тільки лікар може правильно визначити, що потрібно вашій шкірі в цей період часу. Це залежить не тільки від типу шкіри, але й від віку пацієнта, від типу старіння, індивідуальних особливостей організму, генетичної схильності та ознаках вікових змін. Тільки лікар визначає, який препарат використовувати для проведення процедури, сполучуваність методик та їх кратність.

– У яких випадках процедури мезотерапії та біоревіталізації безсилі?

– Після 40−45 років мезотерапія сама по собі безсила в боротьбі за молодість. Ці процедури будуть підтримувати шкіру зволоженою й живити, але протистояти гравітації та віковому птозу вони, на жаль, не в змозі. Тут знадобиться більш важка артилерія: філери, нитки, контурна пластика та хірургічне втручання.

Завдання, що не вирішують мезотерапія та біоревіталізація:

  • зменшення носогубної складки;
  • боротьба з опущенням повік, вираженим гравітаційним птозом;
  • суттєва зміна овалу обличчя;
  • швидкий ліфтинговий ефект.

Краще відмовитися від мезотерапії, якщо волосяні фолікули загинули й відновити їх в рубцевій сполучній тканині шкіри терапевтичними методами неможливо. Й у випадку з запаленням, витонченням і важкими захворюваннями волосся, генетичними формами порідіння та гормональною патологією. Тут мезотерапія вітамінними коктейлями буде безсила.

– Чому розкид цін на процедури мезотерапії та біоревіталізації настільки великий? Які саме мезо-препарати / біоревіталізанти вважаються хорошими, а які поганими?

– Хороший препарат, виготовлений з якісної сировини, завжди коштує дорого. Бо його виробництво, зберігання, транспортування дуже затратні. Хорошими препаратами вважаю ті, що безпечні для здоров’я, пройшли відповідні дослідження та мають сертифікацію.

– Чи правда, що «уколи краси» викликають звикання?

– Звикання від біоревіталізації або мезотерапії немає й бути не може. Адже при проведенні цих процедур не використовуються препарати з гормональною (винятком може бути лікування тріхологічних захворювань!) або іншою ендокринною дією.

Тому викликати звикання просто нема чому, жодна з діючих речовин не впливає на внутрішні процеси організму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також