МФР-стретчинг: що це і чому обов’язково варто його спробувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Кому потрібен стрейч-фітнес, у чому користь стретчингу. Розповідаємо, що таке МФР-стретчинг, і чому це дійсно крутіше за звичайну розтяжку!

Якщо ви відчуваєте постійну скутість у тілі, особливо після робочого дня, проведеного за комп’ютером, якщо рухи стали незграбними, а болі у попереку разом відгукуються на больові відчуття десь у ділянці стегон, значить вам дійсно пора зайнятися собою й хоча б раз спробувати чарівне тренування під назвою МФР-стретчинг (міофасціальний реліз).

Що таке МФР-стретчинг (міофасціальний реліз)

МФР-стретчинг – це не стандартне тренування з розтяжки, де ви будете болісно довго й боляче розтягувати втомлені м’язи та давати відпочинок напруженим зв’язкам і сухожиллям. Це «два в одному» – розтяжка та одночасно масаж фасції з використанням спеціального додаткового обладнання: масажні роли й м’ячики різних розмірів і з різною поверхнею.

Міофасціальний реліз (розслаблення) – безпечна й дуже ефективна практична техніка, яка містить застосування м’якого постійного тиску в обмеження міофасціальної сполучної тканини, аби усунути біль і відновити рух.

Чому з’являються затискачі

МФР-стретчинг

Міофасціальна сполучна тканина – це фасція, тонка плівка, що обволікає м’язові волокна й внутрішні органи. Її огортає особливе мастило – проміжна рідина, яка складається з білків і води. Коли мастила досить і фасція м’яка, м’язи при русі легко ковзають щодо один одного. Це дозволяє нам вільно рухатися без больових відчуттів і затискачів.

Фасція може стати нееластичною в результаті травм, операцій (утворюються спайки), стресу, неправильно підібраного навантаження (як правило, надмірного) і, як виявилося, якщо ми п’ємо недостатньо води. В цьому випадку мастило пересихає, тому що не вистачає однієї з її складових – рідини. Так що при відчутті скутості в тілі варто задуматися не тільки про масаж, а й перевірити, чи достатньо випиваєте води протягом дня.

Найцікавіше в цьому – теорія анатомічних поїздів. Наше тіло – не окремі частини, що функціонують самі по собі, а цілісний механізм, в якому все пов’язано. Наприклад, зажим у одній точці (тригер) може віддавати больовими відчуттями в іншому місці. Це як зачепити натягнуту струну: вона не може резонувати тільки в одному місці – коливання поширюються по всій довжині.

МФР-стретчинг

Причини, за якими ви можете відчувати стягнутість в тілі та больові відчуття в різних частинах: травми, операції, стрес, надмірна тренованість, неправильне положення тіла протягом тривалого часу в сукупності з малорухливим способом життя й недостатнім вживанням води.

Як проходить тренування по стрейтч-фітнесу

Цікавий показовий приклад – встаньте прямо зараз і спробуйте нахилитися вниз із рівними ногами й дістати руками до підлоги. А тепер візьміть і промасажуйте склепіння стоп (підошви). Можна викачати їх м’ячиком для великого тенісу, можна використовувати для цього невелику пляшку з водою, а можна просто постаратися розім’яти підошву руками. І тепер спробуйте нахилитися ще раз. Якщо ви зробили все правильно, вдруге нахил повинен вийти глибшим.

Вся справа в тому, що по підошві ноги проходить широка підошовна фасція, масажуючи її, ви розслабляєте задню поверхню ніг. Розслаблення в одному місці передає його далі по ланцюжку.

МФР-стретчинг

У форматі тренувань метод міофасціального релізу допомагає розслабити м’язи після інтенсивного тренування або просто розім’яти їх після робочого дня, проведеного сидячи за комп’ютером.

Відвідувати клас варто після силових або функціональних тренувань – саме тоді ви отримаєте від нього максимальний ефект. М’язи вже будуть розігріті й масажувати та розтягувати їх буде легше й не так травматично.

Те, які комплекси вправ будуть використовуватися, залежить від конкретного тренера. Зазвичай цей клас починається з легкої розігріваючої розминки, потім виконується кілька вправ із масажними роликами (фоам-роллер) на певні групи м’язів і після них йдуть вправи на розтяжку цієї ж групи м’язів. І так за одне тренування можна пропрацювати все тіло потроху або ж зупинитися на конкретних зонах і дуже ретельно попрацювати з ними.

Домашні тренування також можливі. Для цього існує безкоштовний мобільний додаток із докладними поясненнями та відеоінструкціями вправ для міофасціального релізу.

Завантажити додаток: Android, iPhone

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також