Нацбанк презентував пам’ятні монети, присвячені героїчним захисницям України

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

монети «Захисниці»

Пам’ятні монети «Захисниці» Національний банк ввів у обіг 2 жовтня 2023 року. Вони продовжують серію «Безсмертна моя Україно».

З нагоди Дня захисників та захисниць України Національний банк представив нові пам’ятні монети під назвою «Захисниці». Вони відзначають героїзм жінок-захисниць України та висвітлюють їхню роль у захисті Батьківщини.

Презентацію нових монет очолив Голова Національного банку України Андрій Пишний, разом із ним були присутні три видатні захисниці України: підполковник Аліна Слободянюк, яка є ординатором відділення реанімації та інтенсивної терапії у Головному військовому клінічному шпиталі Міністерства оборони України; ветеранка російсько-української війни Єва Тур; та військовослужбовиця Збройних Сил України та волонтерка Леся Литвинова. Модератором події була Ірина Солошенко, волонтерка приймального відділення Головного військового клінічного госпіталя.

монети Захисниці України

Дизайн пам’ятних монет «Захисниці» розробила мисткиня Марина Куц. На аверсі монет на дзеркальному тлі розміщено символічну композицію, що демонструє відважність, волелюбність і щирість українських жінок. На реверсі – композицію, що символізує жіночність українок: ліворуч – стилізовані хвилі жіночого волосся, заплетеного в косу; праворуч – абриси жіночої фігури в плахті.

«Українські захисниці нарівні з чоловіками ведуть боротьбу з такою ж силою, звитягою та самовідданістю – розвідниці, саперки, снайперки, парамедикині, зв’язківиці…Сьогодні на їх честь та з нагоди Дня захисників та захисниць України ми презентували пам’ятні монети «Захисниці». Дизайн монети чітко демонструє трансформацію, яку пройшли українські жінки до та після початку війни. Жінка, мати, берегиня бере в руки зброю, аби захистити своє. Нехай ці монети також стануть певною художньою фіксацією того, що українські жінки особливі. Ваша сміливість додаєте впевненості у Перемозі України», – сказав Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Починаючи з сьогоднішнього дня пам’ятні монети будуть доступні для купівлі через інтернет-магазин нумізматичної продукції Національного банку України, а також в подальшому у банках-дистриб’юторах, зокрема «Укргазбанку», «Радабанку», «Таскомбанку» і «ПриватБанку». Ці пам’ятні монети будуть представлені у двох номіналах та виготовлені з різних матеріалів: срібла 925 проби номіналом в 10 гривень і нейзильберу номіналом в п’ять гривень.

Фото: Національний банк України