Зневоднена шкіра обличчя: як бути і що робити

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Зневоднена шкіра є поширеною проблемою і, на жаль, більшість жінок нічого не знає про неї. Редакція Beauty HUB вирішила розібратися в нюансах цього явища.

На головні питання редакції Beauty HUB про відмінні особливості, ознаки та дієві процедури з догляду за сухою і зневодненою шкірою відповіла лікарка-терапевтка, косметологиня Ольга Романівна Білогорська.

Ольга Романівна Білогорська.

– Як відрізнити суху шкіру від зневодненої?

– Аби відрізнити одне явище від іншого, для початку треба дати їм визначення. Адже це абсолютно різні поняття. Суха шкіра – це шкіра з порушеними бар’єрними властивостями на рівні рогового шару і характеризується шорсткістю, лущенням, відчуттям стягнутості, підвищеною чутливістю і подразненністю, часто має тонку мережу поверхневих зморщок. Для зневодненої шкіри характерні порушення в дермі внаслідок зменшення вмісту води в ній, які проявляються зниженим тургором, в’ялістю, зміною кольору шкіри через погіршення мікроциркуляції. Вона має більш виражені заломи і глибокі зморшки. І якщо сухий тип шкіри анатомічно формується ще внутрішньоутробно, то зневоднена шкіра – це стан набутий. Виходячи з визначення цих двох станів, буде неважко відрізнити їх один від одного.

– Чи може жирна шкіра бути зневодненою?

– Безумовно, може. Часто на прийом приходять пацієнти з такою шкірою, анатомічно і за типом секреції – жирною, але з порушеною структурою дерми. Такий стан шкіри виникає внаслідок неправильного догляду за нею, зловживанням сонячними ваннами, гормонального дисбалансу, нездорового способу життя.

– Як зрозуміти, чи зневоднена моя шкіра обличчя? Чи існують ознаки зневодненої шкіри?

– У домашніх умовах визначити, чи зневоднена ваша шкіра неважко. Для цього використовують дуже простий метод – щипковий тест. Для оцінки тургору шкіри необхідно захопити двома пальцями (великим і вказівним) ділянку шкіри, потримати пару секунд і відпустити. За допомогою цього тесту можна перевірити пружність шкіри на будь-якій ділянці тіла. А на обличчі тургор шкіри визначається шляхом захоплення складки на шкірі нижньої повіки або в бічній частині під вилицями. Якщо шкіра чинить опір і шкірну складку утворити досить важко – тургор шкіри відмінний. Якщо сформувати шкірну складку можна, але як тільки ви відпускаєте шкіру, складка тут же випрямляється – тургор шкіри трохи знижений. Якщо складка легко формується і розправляється не відразу, а в деяких місцях шкіра і сама утворює складки – тургор значно знижений.

Зневоднена шкіра обличчя: як бути і що робити

І також нагадаю вам ознаки дегідрованої шкіри, які можна побачити в дзеркалі: тьмяний колір шкіри, її жовтизна, глибокі зморшки і виражені заломи, видима в’ялість.

– Які ін’єкційні процедури вважаються найбільш дієвими, що врятує шкіру від зневоднення?

– Дегідратація шкіри – стан, який вимагає обов’язкової корекції, адже він веде до передчасного старіння шкіри і порушення багатьох її функцій. Ідеальним рішенням для ліквідації цього явища вважаються такі ін’єкційні процедури, як мезотерапія препаратами гіалуронової кислоти з амінокислотами, біоревіталізація, редермалізація, PRP-терапія. Моєю паличкою-виручалочкою в боротьбі зі зневодненням є препарати з гіалуроновою кислотою пролонгованої дії або скін-бустери.

– Чи можливо реанімувати зневоднену шкіру, не вдаючись до ін’єкційних процедур, і за допомогою яких засобів/методів це зробити?

– Моя особиста думка – ні, неможливо. Адже якщо ми говоримо про реанімацію зневодненої шкіри, тобто про швидке поповнення вологи в ній, то без ін’єкційних методик не обійтися. За допомогою голки ми доставляємо все необхідне в дерму для структурної перебудови її міжклітинного матриксу. Ін’єкції – це такий безвізовий режим в обхід всіх природних бар’єрів шкіри, фактично базальна мембрана шкіри ретельно захищає наш внутрішній світ від будь-яких зовнішніх агентів навколишнього середовища.

Елементарні способи запобігання зневоднення шкіри

Не чекайте і не сподівайтеся, що проблема пройде сама собою! Біжіть до фахівця і виконуйте всі його рекомендації з догляду за шкірою і не тільки.

Не варто забувати і про такі прості правила, як:

  • дотримання питного режиму – протягом дня необхідно випивати 30-35 мл води/кг маси свого тіла;
  • дотримання правил сонячної гігієни. Перед виходом на вулицю завжди наносьте на шкіру обличчя засоби з SPF-захистом;
  • відмова від куріння, зловживання алкоголем і кофеїновмістними напоями;
  • відмова від солярію;
  • правильне харчування. Перегляньте власні переваги в їжі. Смажена, гостра і жирна їжа, чіпси, гамбургери, кока-кола, надмірне споживання солодкого й ін. – все це повинно залишитися в минулому;
  • корекція гормонального дисбалансу;
  • правильний догляд за шкірою в залежності від її типу, проблематики, сезонності;
  • використання в домашньому догляді трансдермальних засобів допоможе профілактувати зневоднення шкіри і, як додаток до ін’єкційних процедур, пролонгувати їхній ефект.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також