Від першого до 32-го: домашня й професійна чистка зубів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

От первого до 32-го: домашняя и профессиональная чистка зубов

Давайте на чистоту: 90% людей не дбають про зуби так, як це дійсно потрібно робити, аби зуби були здоровими. А серед решти 10% є ті, хто за умови дотримання рекомендацій стоматологів продовжують користуватися, наприклад, зубочистками або купують ультразвукові машинки (не плутати з УЗ-зубними щітками) для самостійного видалення зубного нальоту і каменю.

Вадим Гусарук, стоматолог-гігієніст київської стоматології D.Ante, розвінчує популярні міфи, розповідає, як чистити зуби й піклуватися про них, навіть коли під рукою немає зубної щітки, та рекомендує правильні аксесуари для догляду за порожниною рота в домашніх умовах.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Стоматология Dentist Ante (@dentistante)

«Домашній» догляд за зубами

Коли пацієнти говорять про домашній догляд за зубами, вони мають на увазі всі процедури з чищення, які робляться вдома. Коли стоматолог говорить про домашній догляд, він має на увазі будь-яку турботу про зуби поза стоматологічним кріслом. У це поняття входять і звична чистка два рази в ванній кімнаті, і, наприклад, після обіду в кафе / ресторані, або після перекусів на ходу.

Чистка зубов утром и вечером

Краще, звичайно ж, чистити зуби після кожного прийому їжі, але всі ми люди й розуміємо, що така можливість є далеко не завжди (хоча під час карантину дотримуватися такого підходу набагато простіше).

Важливо, щоб в ті рази, коли ви повноцінно чистите зуби, використовувати всі зі списку нижче:

  •       чистка зубів (зубна щітка + зубна паста);
  •       чистка міжзубних проміжків (зубна нитка або іригатор);
  •       зниження кислотності в ротовій порожнині (ополіскувач для порожнини рота).

Прибравши всього один елемент, ви знижуєте ефективність домашньої гігієни порожнини рота.

Чистка зубов

Залізних правил про те, які вибрати аксесуари для щоденного чищення зубів, немає, проте є ряд рекомендацій.

Зубну щітку потрібно вибирати так, аби вона не травмувала ясна та при цьому ефективно очищала поверхню зубів від нальоту.

Найчастіше використовуються щітки середньої жорсткості. Але якщо при систематичному використанні такої зубної щітки виникають неприємні відчуття або кровоточивість, потрібно проконсультуватися зі стоматологом і підібрати інший варіант щітки. Вже доведено дослідженнями (і з особистого досвіду знаю), що електричні щітки краще справляються із зубним нальотом, ніж мануальні. Але використання тільки електричної зубної щітки не гарантує відсутність карієсу, так як існують зони в порожнині рота, де складно домогтися ідеальної гігієни за допомогою щітки.

Зубну пасту краще вибирати разом зі стоматологом, бо для різних типів емалі підходять різні − лікувальні і профілактичні − види зубних паст (із фтором і без, для чутливих зубів, для лікування ясен тощо).

Зубну нитку (флосс) краще вибирати круглої форми, бо плоска нитка може травмувати ясна, якщо докладати занадто багато зусиль при проходженні міжзубних проміжків.

Ополіскувач, якщо немає додаткових рекомендацій стоматолога з використання лікувальних ополіскувачів, варто вибирати профілактичний, що нейтралізує pH (той самий кислотно-лужний баланс) у порожнині рота.

Ось і всі рекомендації: запорука здоров’я порожнини рота − це відсутність залишків їжі й нальоту після їжі.

Нагадувати вам про те, що зуби потрібно чистити щіткою мінімум дві хвилини, щітку міняти кожні три місяці, а зловживати відбілюючою зубною пастою можна тільки під наглядом лікаря, не будемо, ви й так про це знаєте.

Правила самостоятельного ухода за полостью рта

читайте також

Чищення зубів після прийомів їжі не вдома

Підтримувати гігієну рота поза домівкою також нескладно. Досить дотримуватися простих правил.

  1. Ніколи не користуйтеся зубочистками на регулярній основі. Вони травмують емаль, що призводить до виникнення карієсу.
  2. Завжди після їжі видаляйте залишки їжі. Це можна зробити або флосом (він не займає багато місця, тому його можна завжди носити з собою), або звичайним полосканням.

Найважче в гігієні рота поза домом − сформувати у себе таку звичку. З технічної ж точки зору, як бачите, немає нічого нездійсненного.

Професійне чищення зубів

Профессиональная чистка зубов

Навіть якщо дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога й регулярно чистити зуби, на них все одно утворюється зубний наліт. Частина нальоту виникає у видимій зоні, а частина − під яснами.

У підсумку виходить «снігова куля»: зубний наліт перетворюється з часом на зубний камінь, а той викликає пародонтит, кровоточивість ясен і неприємний запах із рота. Ну а захворювання ясен, в свою чергу, призводять до руйнування емалі, карієсу та інших неприємних наслідків.

Тому, як би часто й ретельно ви не чистили зуби, відвідувати стоматолога та проводити процедуру професійного чищення зубів все ж потрібно.

Как происходит профессиональная чистка зубов

Чищення зубів у стоматології абсолютно безболісне, триває від 40 до 90 хвилин і не вимагає ніяких додаткових приготувань.

Бонус, який ви отримуєте під час кожної чищення у стоматолога, − це діагностика й оцінка стану порожнини рота, виявлення потенційних проблем із зубами.

І до речі, останнє, про що хотів сказати: не «ведіться» на рекламу ультразвукових машинок для видалення зубного нальоту й каменю, які недавно з’явилися на ринку. Під час самостійного чищення зубів є ризик пошкодити ясна або міжзубні сосочки, які перешкоджають попаданню їжі між зубів. А це набагато гірше, ніж зекономлені на професійній гігієні гроші. Не ризикуйте своїм здоров’ям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також