«Памфір» увійшов до переліку найкращих фільмів 2023 року за версією The Guardian

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Памфір

Британське видання The Guardian опублікувало список найкращих фільмів 2023 року. І наш український «Памфір» серед них!

До списку The Guardian увійшли 37 кінокартин, серед них: «Тар» з Кейт Бланшетт у головній ролі, драма «Син» Флоріна Зеллера з Г’ю Джекманом в головній ролі, «Фабельмани» Стівена Спілберга та інші.

«Памфір» – український художній фільм режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука із Олександром Яцентюком у головній ролі. Він вийшов в український прокат 23 березня 2023 року і став надзвичайно популярним – всього за сім тижнів прокату кінострічка зібрала 11 440 055 грн! Ба більше, Памфір» зібрав низку українських та міжнародних нагород у сфері кіномистецтва. Зокрема, фільм взяв участь у Каннському кінофестивалі, отримав дві нагороди фестивалю Palić European Film Festival у Сербії та номінацію на European Film Academy.

У центрі сюжету – колишній контрабандист на прізвисько Памфір, який змушений знову звернути на слизьку доріжку через необдуманий вчинок свого сина. Основні події кінокартини відбуваються напередодні та під час святкування Маланки, що надає всьому, що відбувається, особливий колорит Західної України.

The Guardian так коментує «Памфіра»: «Цей фільм не натякає на війну Росії проти України, але, можливо, цей конфлікт є в підтексті, у зображенні племінної лояльності, традицій громади і чіткого, майже окультного потягу до Заходу».

Режисер кінострічки Дмитро Сухолиткий-Собчук також прокоментував цю подію: «І я неймовірно радий та пишаюся тим фактом, що саме «Памфір» отримав такого роду визнання, де художні якості стоять на високому рівні, де у світовому контексті звучить український авторський голос. І у цьому висловлюванні вже починають шукати пояснення, чому саме українці настільки сильні, настільки відчайдушні. Серед вшитих контекстів, прихованих кодів знаходять відповіді та причини любові до свободи й самопожертви».

Якщо ви не встигли переглянути фільм у кіно під час прокату, у нас є прекрасна новина: з 22 червня «Памфір» можна буде переглянути на стримінговій платформі Netflix.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також