Пішохідний туризм: куди піти, як підготуватися і що взяти з собою

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Пішохідний туризм: куди піти, як підготуватися і що взяти з собою

Поки літо ще не дуже спекотне, саме час спробувати пішохідний туризм, який здивує кожного, хто дасть йому шанс. Він точно подарує вам новий незабутній досвід, цікаве проведення часу і всю туристичну романтику, включаючи багаття на заході і мальовничі світанки.

У нашому спецпроекті «Туризм в Україні» ми вже розповідали, куди поїхати на море, на озера, в гори і як вибрати кращі велосипедні маршрути в країні. Якщо ж вам хочеться трохи інших відчуттів, пропонуємо не ігнорувати атмосферний пішохідний туризм і серйозно задуматися – можливо, це те, що потрібно?

Влітку особливо хочеться вирватися із задушливого міста, щоб насолодитися природою. І навіть якщо ви не практикували походи і не маєте особливої ​​фізичної підготовки, пішохідний туризм відмінно підходить для новачків. З чого варто почати, як підготуватися до подорожі, що взяти з собою і куди відправитися в Україні – розповідаємо нижче.

Як вибрати маршрут

Перше, з чого варто почати – з вибору маршруту. Саме від нього буде залежати, що вам потрібно взяти з собою, скільки їжі вам знадобиться і як дістатися до місця відправлення. На численних сайтах, форумах і в блогах з пішого туризму ви знайдете безліч уже прокладених маршрутів з підказками від досвідчених туристів про те, в який сезон і погоду краще відправитися у певне місце і як це зробити максимально комфортно і цікаво.

Новачкам варто звернути увагу на максимально популярні маршрути з легким ступенем прохідності, щоб ваш перший похід не став останнім і приніс лише задоволення. Для початку виберіть маршрут у межах вашої або сусідньої області, щоб ознайомитися з природою і зрозуміти, як діяти в майбутньому на більш складних і незнайомих ділянках. Уникайте болотистої місцевості, а ось чисті річки і джерела на вашому шляху обов’язково повинні проходити, щоб протягом подорожі у вас був доступ до води.

Відмінним варіантом для новачка стане навіть міський піший туризм – він дозволяє підготуватися до тривалішого походу і відкрити нові цікаві місця у власному місті.

Пішохідний туризм: куди піти, як підготуватися і що взяти з собою

Куди відправитися в Україні

Як ми вже помітили, маршрут пішохідного походу може бути абсолютно будь-яким. Але якщо ви хочете насолодитися чарівними пейзажами, пропонуємо звернути увагу на особливі локації для подорожі.

Говерла. Для туристів будь-якого рівня підготовки підійде підкорення найвищої точки України – гори Говерли. На висоті 2061 м перед вами відкриється приголомшливий краєвид, який місцями вартує складного підйому. Починати свій шлях можна від турбаз “Заросляк” або “Козьмещик”. Спочатку ви будете йти крізь ялиновий ліс, після чого досягнете відкритої місцевості, звідки й лежить шлях до вершини Говерли.

Тривалість: 1 день.

Говерла

Боржавський хребет і озеро Синевир. Цей маршрут проходить уздовж польсько-чеського кордону і дозволяє побачити місця неймовірної краси. Почати свій шлях можна біля Горган, а закінчити на Боржавських луках. Крім мальовничих гір, ви також побачите закуте між ними озеро Синевир.

Тривалість: 5-6 днів.

Боржавський хребет і озеро Синевир

Острів Хортиця. За межами Карпат одним із найпопулярніших нетривалих маршрутів для пішохідного туризму є похід на острів Хортиця. Така подорож дозволить побачити все різноманіття природних красот України від лісів і скель до степів, озер і річок.

Тривалість: 1-2 дні.

Острів Хортиця

З ким відправитися у похід

Дослідити красу України ви можете як самостійно, так і в групі. Наприклад, скласти власний маршрут можна разом із друзями або рідними. Якщо ж вам потрібно знайти компанію, ви завжди можете приєднатися до групи однодумців. Є досить багато туристичних організацій і клубів, які з задоволенням приймуть вас у свої лави.

У вас у планах велика насичена подорож, але ви не любите самодіяльність? Тоді у вашому розпорядженні походи від туристичних компаній та фірм, які все спланують за вас і організовують яскраву подорож.

Зверніть увагу, що новачкам не варто вирушати в складні походи самостійно. Досвідчені туристи радять практикувати такі подорожі з групою, яка складається мінімум з чотирьох чоловік. Якщо раптом хтось травмується, двоє зможуть відправитися за допомогою, а потерпілий не залишиться один.

Пішохідний туризм: куди піти, як підготуватися і що взяти з собою

Що взяти з собою

Одяг. Правильна екіпіровка – половина успіху в пішохідному туризмі. Найголовніше – завжди залишатися сухим, тому вибирайте одяг, який швидко сохне і не промокає. Наприклад, для сонячної погоди підійдуть синтетичні футболки і зручні штани, а для дощової – тепла толстівка і дощовик із каптуром. Взуття також повинне бути легким і непромокаючим. Не забудьте про головний убір і окуляри.

Рюкзак. Для короткого походу новачкові буде достатньо невеликого наплічника на 35-50 літрів. Важливо, щоб він добре на вас сидів, зручно прилягав до плечей і спини, мав пояс, не тиснув і не заважав вільно рухатися.

Набір для приготування їжі. До нього входять пальник, газовий балон, каструля, ніж і сірники або запальничка.

Їжа. Зверніть увагу, що їжа, яку ви берете з собою у похід, повинна довго зберігатися, бути легкою за вагою і поживною. Тому найчастіше туристи беруть із собою каші, макарони, сухе пюре, локшину, хліб, сухарі, тушонку і сирокопчену ковбасу. Як снеки обирайте горіхи і сухофрукти.

Пішохідний туризм: куди піти, як підготуватися і що взяти з собою

Намет і спальник. Якщо ви відправляєтеся в похід, який буде тривати довше одного дня, вам знадобиться намет і спальник. Для теплого літа підійде майже будь-який, навіть найбільш бюджетний спальник. Для холодного літа чи іншої пори року спальник варто вибирати уважніше, щоб не замерзнути в ньому вночі. Перш ніж його стелити, бажано покласти на дно намету туристичний килимок або каремат – він ізолює від холоду і ніч на природі пролетить набагато приємніше.

Важливо. Кожному туристу в похід обов’язково потрібно взяти: карту, компас, захисні креми від сонця і комах, ліхтарик, аптечку, запасний сухий одяг. В аптечці має бути все необхідне для перев’язок, знеболювальні, жарознижувальні, протизастудні ліки, препарати для шлунку і засоби від алергії.

Перед тим, як відправитися у подорож, не забудьте повідомити рідних або друзів, куди саме ви йдете в похід і коли збираєтеся повернутися, щоб сюжети з фільмів на кшталт «127 годин» і «На глибині 6 футів» не стали вашою реальністю.

Пішохідний туризм – чудовий вид активного відпочинку, який ідеально підходить для літнього сезону і гарантує незабутні враження. Чи готові ви спробувати?

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також