Питний колаген: міф чи правда?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ми багато чуємо про колаген – про те, що він надає блиск волоссю, робить шкіру чистою, а нігті міцними. Проте з віком його вироблення в організмі починає знижуватися. Про те, де правда, а де міф, розповідає експерт Юлія Злотницька.

Юлия Злотницкая

Юлія Злотницька, директор УМЦ ін’єкційної косметології Aesthetics Hall, засновниця клініки естетичної медицини Aesthetics Hall Zlotnytska MD

Колаген – це основний структурний білок шкіри, який забезпечує міцність як її самої, так і м’язово-сполучного апарату. Колаген становить третину всіх білків шкіри, його роль і значення важко переоцінити – він здійснює каркасну функцію як для шкіри, так і для кістково-м’язової системи людського тіла. Як і всі білки, колаген складається з амінокислот. Його структура достатньо проста: всього три амінокислоти – гліцин, пролін і лізин. У різний спосіб з’єднуючись, ці амінокислоти утворюють міцні нитки, які називаються фібрили. Колаген знайшов широке застосування не тільки в медицині, але і в косметології. Виробники додають його як до складу засобів для місцевого застосування, так і у вигляді біодобавок. Основними формами колагену для застосування всередину є:

  • Тваринний колаген. Найпоширеніший, доступний, недорогий вид. Отримують його з хрящів, суглобів, шкур ссавців і птахів. Він найбільш вивчений і перевірений роками використання в косметології та харчуванні.
  • Морський колаген. Його отримують з риб та інших мешканців моря. Його ціна вища, ніж тваринного колагену, оскільки для виготовлення використовується більш дорога сировина, а сам процес виробництва складніший, ніж тваринного.

питьевой коллаген

А тепер перейдемо до відповідей на топ-5 питань, які ви могли не знати або мали сумніви щодо їх правдивості.

– Колаген, який виробляється шкірою природним шляхом, і колаген у вигляді капсул одне й те саме?

– З точки зору біохімії – ні, але для травлення практично одне і те саме. Оскільки структурно будь-який колаген складається з одних і тих самих амінокислот – гліцину, лізину і проліну, то під час розщеплення колагену ми отримуємо ті самі амінокислоти. Питний колаген не може жодним чином вбудуватися в шкіру і зробити її більш щільною і пружною. Він використовується організмом як джерело амінокислот, які в подальшому підуть на будівництво нових білкових молекул. І зовсім не обов’язково, що ці нові молекули будуть утворюватися саме в шкірі. Організм спрямує «запчастини» туди, де буде відчуватися їх дефіцит.

– Колагенові добавки покращують стан шкіри і суглобів?

– Безумовно, але в разі тривалого застосування. Необхідно чітко розуміти, що короткий курс прийому питного колагену не змінить нічого, тому що обмінні процеси в організмі дуже складні і багатоступінчасті. І якщо ми хочемо за рахунок прийому колагену змінити якість шкіри, то обов’язково потрібно виконувати низку рекомендацій. Перша: додатково приймати вітамінно-мінеральні комплекси, які забезпечать протікання біохімічних реакцій. І друга: прийом має бути тривалим, тому що спочатку організм стане вирішувати першочергові завдання в інших органах і системах, а тільки в останню чергу зміцнювати шкіру.

– Прийом колагену зменшує ризик захворювань серця?

– Ні, не зменшує. Ризик виникнення захворювань серця зменшують дозовані фізичні навантаження, адекватний режим сну, правильна дієта і питний режим. І звичайно, на першому місці стоїть зниження рівня тривожності і мінімізація стресів.

– Колаген в капсулах засвоюється моментально?

– По-різному. Засвоєння колагену безпосередньо залежить від технологічних процесів під час його виробництва, від джерела сировини і, головне, від стану шлунково-кишкового тракту споживача. Якщо порушена мікрофлора кишківника, знижена активність травних ферментів і є порушення в моториці кишківника, то колаген може взагалі не засвоїтися. Тому в разі виникнення будь-яких побічних явищ під час прийому препаратів питного колагену прийом необхідно припинити і звернутися до гастроентеролога.

– Колагена багато не буває: чим більше, тим краще?

– Абсолютно точно: не краще. Одному із засновників сучасної медичної науки Парацельсу ми зобов’язані геніальною фразою: «Все – отрута, все – ліки; і те, й інше визначає доза». Як і будь-яка інша речовина, яку ми вводимо в свій організм, питний колаген має прийматися в точній відповідності з рекомендаціями виробника. Рекомендована доза, як правило, вивірена шляхом багаторічних досліджень, обумовлена метаболічними особливостями цього конкретного препарату колагену і є мінімально ефективною, тобто не завдає шкоди, але гарантовано дасть позитивний результат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також