Правда чи міф: біг шкідливий для суглобів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вважаєте, що олії для обличчя можуть тільки нашкодити шкірі? Помиляєтеся, вони тільки поліпшать її здоров'я і зовнішній вигляд і допоможуть продовжити молодість. Правда, якщо правильно вибрати олію для обличчя за типом шкіри.

У кожного виду спорту є шанувальники і критики. Біг – не виняток. Шанувальники схильні обожнювати своє заняття, критики ж намагаються знайти слабкі місця і розповісти, чому цим краще не займатися. В результаті такого протистояння народжується велика кількість міфів і легенд, але правда, як завжди, посередині.

Ми переглянули профільні бігові видання, наукові журнали і зібрали найпопулярніші міфи про біг. Почнемо з найпоширенішого!

Міф № 1. Біг шкодить суглобам, особливо колінам. Якщо ви – бігун, ви знаєте, що це брехня, і кожен раз, коли чуєте це твердження, доводиться доводити протилежне. Дослідження, проведене в 2008 році Стенфордським університетом і опубліковане в журналі American Journal of Preventive Medicine, показало, що прогресування остеоартриту колінного суглоба у бігунів і тих, хто не займається бігом, за 18-річний період однакове. Тобто в групі бігунів таких випадків було не більше, ніж у контрольній групі.

Проте варто пам’ятати, що вибір невідповідних кросівок, занадто високі навантаження і наявність зайвої ваги можуть привести до проблем з суглобами. Якщо слідувати правилам і слухати тренера, проблем зі здоров’ям не буде.

Міф № 2. Перед бігом потрібно обов’язково розтягуватися. Часто розтяжку плутають з розминкою. Розігріватися перед бігом, як і перед будь-яким іншим тренуванням, потрібно, але при цьому не обов’язково включати в розминку елементи стретчинга. Тамра Ллевелін, доцент кафедри здоров’я і можливостей людського організму в Університеті Небраски, в своєму інтерв’ю виданню The Guardian зазначила, що для рухів, які виконують бігуни під час тренування – переміщують ноги тільки в одній площині – додаткова розтяжка не потрібна.

Крім того, стретчинг безпосередньо перед тренуванням може негативно відбитися на ваших бігових результатах. Згідно з дослідженням, опублікованим в 2010 році в Journal of Strength and Conditioning Research, у бігунів, які виконували вправи зі статичного стретчинга перед бігом, значно знизилася результативність і збільшилися витрати енергії.

Міф № 3. Перед тренуванням обов’язково потрібно заправитися вуглеводами. Перед марафонами і змаганнями з триатлону організатори часто влаштовують паста-вечірки (pasta-party). На жаль, це допомагає не всім. По-перше, таке вуглеводне навантаження потрібне лише в тому випадку, якщо ви будете бігати довше 90 хвилин. По-друге, не всі добре переносять таку їжу. Багато хто страждає від кольок, здуття живота і судом. Так говорить Тім Блейкі, персональний тренер і засновник Pr1mebody. Він радить уникати продуктів, які можуть викликати запальні процеси, і рекомендує додати овочів в їжу з високим вмістом жирних кислот омега-3 тваринного походження.

как правильно бегать

читайте також

Міф № 4. Біг – це дешево. Насправді ні. Можливо, ви чули думку, що біг – найдешевший вид спорту. Одягнув будь-які кросівки (іноді навіть кеди), якийсь спортивний костюм і пішов бігати. Не потрібно купувати абонемент в спортивний клуб, купувати дороге обладнання і платити тренеру. Насправді погане взуття і неправильна техніка бігу вб’є ваші ноги і суглоби, неправильний одяг може привести до частих застуд, відсутність спеціальних гаджетів, за допомогою яких потрібно стежити за пульсом, може призвести до великих проблем зі здоров’ям, а якщо ви вирішите почати брати участь в марафонах за межами хоча б свого міста, перед вами відкриється зовсім інша шкала витрат.

Але, звісно, це зовсім не означає, що не варто починати бігати. При належному підході цей вид спорту зробить тіло підтягнутим і здоровим, допоможе позбавитися від зайвої ваги, зміцнить серце, подарує нові знайомства та незабутні враження і емоції. Повірте, те, що ви будете відчувати при перетині фінішної межі і отриманні своєї першої медалі, залишиться в серці назавжди.

Міф № 5. Чим більше бігаєш, тим краще результати. Як би дивно це не звучало, але збільшуючи об’єми тренувань, ви робите тільки гірше. Елітний тренер Кіт МакДональд вважає ідеальним варіантом тренувань метод братів Хансон, розроблений топовими тренерами з бігу Кітом і Кевіном Хансон. Їхній підхід можна охарактеризувати гаслом «роботою з розумом, а не більше». Акцент ставиться на якість виконаної роботи, а не на її кількості. Це допомагає уникнути кумулятивної втоми, що виникає через занадто великий «пробіг», і дає тілу повноцінний відпочинок, який необхідний для відновлення. Наприклад, для того, щоб добре пробігти марафон, зовсім не обов’язково пробігати на кожному тренуванні перед стартом по 40 кілометрів. Багато бігових планів підготовки до марафонам складені на основі цього методу.

Міф № 6. Тренування на біговій доріжці поступаються за ефективністю перед бігом на вулиці. Насправді у вас тільки створюється враження, що біг на вулиці дає більше навантаження в порівнянні з тим, що ви відчуваєте на біговій доріжці в залі. Але з погляду механіки дослідження показують, що принципової різниці немає. Саме про це говорять результати досліджень, опубліковані в Medicine and Science in Sports and Exercise в 2008 році. Вчені порівняли дані про захват руху і дані про силу реакції опори, отримані від бігу по доріжці і по землі з аналогічними швидкостями. Отримані параметри різнилися, але були порівнянними. Це означає, що при певних параметрах (досить жорстка поверхня і хороша швидкість руху стрічки) бігова доріжка цілком може замінити біг по землі.

Міф № 7. Біг босоніж знижує ймовірність отримання травм. У 2009 році вийшла книга Кристофера Макдугла «Народжений бігти». Саме після неї всі стали шаленіти від бігу босоніж або природного бігу. Звичайно, люди і раніше бігали босоніж, але після виходу цього бестселера рух набув масового характеру. Якби ми були індіанцями тараумара, які все життя вели кочовий спосіб життя, не страждали від зайвої ваги і ходили босоніж, тоді біг без взуття був би для нас найприроднішим варіантом. Але для людей, які страждають від зайвої ваги, цілими днями сидять в офісі, не займаються спортом, цей варіант без належної підготовки не підходить. Іноді трохи пробігтися босоніж по траві корисно, але не варто цим надмірно захоплюватися.

Якщо ви вирішили почати бігати для того, щоб схуднути і зміцнити тіло, пройдіть медичне обстеження, пройдіть тест на біговій доріжці і купіть кросівки з гарною підтримкою стопи, які підійдуть саме вам, знайдіть хорошого тренера хоча б на перший місяць і бігайте на здоров’я.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також