Прищі на підборідді: розбираємося в причинах

  • Листи Діду Морозу 2020

  • Адвент календар 2020

  • Все про грибкову хворобу

Психологи наводять статистику: приблизно у 40% людей розвивається депресивний стан через висипання. Часто у дівчат зоною висипань стає саме підборіддя. Розберемося, чому ж виникають прищі на підборідді і як з ними боротися.

Прищі можуть з’явитися в будь-якому віці, часто на це страждають підлітки під чкс формування гормонального фону, але не менш часто можна зустріти прищі і в двадцять п’ять, і навіть у сорок п’ять.

Якщо розібратися в причинах виникнення, то їх може бути дуже багато: починаючи від неправильного харчування і закінчуючи проблемами з внутрішніми органами і стресом. Без фахівця, а іноді і декількох не обійтися в цьому питанні.

Прищі на підборідді можуть виникнути з різних причин, але найчастіше вони сигналізують про гінекологічні проблеми. Але і тут існують свої нюанси. Якщо висипання навколо рота і на підборідді виникають у середині менструального циклу, то це вважається нормою, адже саме в цей період виникають гормональні зміни. Такі висипання не потребують особливого лікування, необхідно лише правильно підібрати догляд залежно від типу шкіри, і використовувати засоби з кислотами. Саме вони будуть знімати запалення і допомагати швидкому загоєнню висипань.

Часто проблема посилюється зниженим імунітетом, незбалансованим харчуванням і стресом. Гормон стресу кортизол стимулює вироблення шкірного сала, і як наслідок пори закупорюються, саме тому дуже часто прищики виникають напередодні важливих подій.

Під час менструації збільшується вироблення гормону прогестерону і підвищується жирність шкіри, що також стає додатковим чинником виникнення прищів на підборідді. Крім цього, вони можуть завдавати явний дискомфорт больовими відчуттями і своїм розміром.

Такі болючі прищі часто червоні і знаходяться під шкірою, виникає відчуття, ніби це шишка. Така проблема ще може бути пов’язана з частим торканням брудними руками обличчя, що провокує швидке розмноження бактерій. Також варто виключити наявність кліща демодекса, глистів та алергії. А можливо, ви часто засовуєте підборіддя в шарф або гольф?

Підшкірний прищ може дозрівати 2-3 тижні і завдавати досить багато дискомфорту: больові відчуття, почервоніння і неможливість приховати тональними засобами.

Перше, чого не можна робити, – це видавлювати такі прищі. Користі від цього буде мало, тому що вони не дозріли, і все, чого ви досягнете, – це неабиякий синець. Відмовтеся від солодкого, фаст-фуду, газованих напоїв, копченого, жирного й іншого некорисного для організму. В жодному разі не варто використовувати скраби, вони тільки рознесуть шкідливі бактерії по інших порах і спровокують ще більше висипань. Краще використовувати пілінги з АНА-кислотами, косметологи рекомендують у такому випадку продовжувати час експозиції або наносити на висипання два-три шари пілінгу.

Обов’язково підберіть правильне умивання, адже якщо ваша шкіра буде пересушена, шкірне сало буде виділятися більш продуктивно, і це спричинить нові прищі. Протирайте обличчя зі спеціальними компонентами в складі. Так, у боротьбі з прищами добре себе зарекомендувала азелаїнова кислота, ватяні диски з саліцилової кислотою, мазі з цинком (точково).

Крім цього, існує досить багато масок, які допомагають прищу швидше дозріти, зняти запалення і зменшити біль у вогнищі. Не варто припікати такі прищі спиртовими розчинами, ви тільки спалите шкіру. Також не варто мазати їх жирними кремами і мазями – результат буде прямо протилежний.

Використовуючи правильний догляд і SOS-засоби, яких більш ніж достатньо в будь-який косметичній лінії, ви можете пом’якшити перебіг таких висипань, а то і зовсім звести їх нанівець. Але якщо прищі не зникають тривалий час і починають виникати в інших областях обличчя – не зволікайте з візитом до лікаря.

Вам можуть призначити аналізи для визначення рівня гормонів і запропонувати гормональне лікування, і не варто боятися такого, якщо ви звернулися до грамотного фахівця. Крім цього, не варто нехтувати консультацією гастроентеролога.

Крім надання швидкої допомоги прямо на прищі, намагайтеся частіше гуляти на свіжому повітрі, менше нервувати, дотримуватися восьмигодинного режиму сну, питного режиму і збалансованого харчування. Все це в комплексі допоможе вам позбавитися такої проблеми, як прищі на підборідді.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!