Розторопша: топ-5 привілеїв для організму

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Розторопша: топ-5 привілеїв для організму

Розторопша відома ще з розповідей наших бабусь, адже вони часто використовували її як антиоксидантний і протизапальний засіб у домашній медицині. На сьогодні розторопшу часто рекомендують для лікування тих чи інших захворювань. Саме тому ми вирішили розповісти про неї детальніше.

Рослину розторопшу в народі прийнято називати ще й молочним будяком. Якщо ж розторопшу ви навряд чи зустрінете в великій кількості на прилавках магазинів, то молочного будяка − хоч відбавляй. А ось про його корисні властивості та про дозування знають не всі. Редакція Beauty HUB вирішила розкрити всі карти й розповісти про те, наскільки багата на корисні речовини ця диво-рослина.

Молочний чортополох містить величезну кількість макроелементів: калій, магній і кальцій; мікроелементів: селен, цинк, йод, мідь; вітамінів: А, Е, К, F, D, групи В, а також жирних олій. Крім того, в його складі є біогенні аміни: тирамін, гістамін і ліпідний комплекс, що містить токофероли, фосфоліпіди та ацилгліцерини.

Основні діючі компоненти рослини − флаволігнани: силібін, силікристин, силідіанін, що утворюють з’єднання силімаринів. Саме ці сполуки (яких в молочних будяках налічується близько 12) й виділяють розторопшу серед інших рослин, що допомагають у нормалізації роботи печінки та органів шлунково-кишкового тракту.

Розторопша: топ-5 привілеїв для організму

Для чого необхідно вживати розторопшу

Нормалізація роботи печінки

Головним призначенням розторопші є її здатність нормалізувати роботу печінки, долати різні печінкові захворювання, а також допомогти відновити пошкоджені клітини печінки, позбавляючи організм від токсинів. Вчені довели, що при систематичному вживанні молочного будяка у людей поліпшується функція печінки. Показники середньої тривалості життя людей із цирозом печінки значно збільшилися. Безумовно, розторопша не є панацеєю від усіх захворювань печінки, однак із впевненістю можна сказати, що при правильному дозуванні, призначеному лікарем, можна досягти відмінних результатів.

Зниження рівня цукру в крові

Екстракт розторопші може бути корисний людям із цукровим діабетом. За статистичними даними аналізів діабетиків можна побачити, що люди, які регулярно вживали чортополох, домагалися значного зниження рівня цукру в крові натщесерце. Більш того, антиоксидантні властивості розторопші можуть знизити ризик ускладнень у пацієнтів з діабетом, таких як ниркова недостатність.

Стоп акне

Прищі є найпоширенішою проблемою не тільки у підлітків, а й у дорослих людей. І безумовно, будь-якій людині хочеться мати чисте обличчя без запалень, шрамів і рубців. Для лікування будь-якої проблеми зі шкірою або з волоссям необхідно шукати причину зсередини. Однією з причин появи прищів на обличчі є стрес. Завдяки антиокислювальним і протизапальним властивостям молочний чортополох може стати рятувальником красивої та естетичної шкіри обличчя й тіла. Виходячи з результатів досліджень, можна зробити висновок, що люди, які вживали 210 мг силімарину на день протягом двох місяців, поліпшили стан своєї шкіри на 53%.

польза расторопши

Захист кісткової системи організму

Остеопороз − захворювання, викликане прогресуючою втратою кісткової маси. Якщо за часів наших бабусь і дідусів така хвороба турбувала людей після 50 років, то на сьогодні остеопороз може проявитися й у молодих людей. Він зазвичай повільно розвивається протягом декількох років і проявляється активною ламкістю кісток (навіть при ударах).

Виходячи з наукових досліджень, сік молочного будяка був успішно використаний для стимулювання мінералізації кісток і захисту від втрати кісткової маси. В результаті зроблено висновок про користь будяків для запобігання або затримки втрати кісткової маси у жінок після настання клімаксу.

Гарна лактація

Молочний чортополох − рослина, яка стимулює лактацію у жінок на грудному вигодовуванні. Виходячи з досліджень, дівчата, які вживали близько 400 мг розторопші протягом двох місяців, мали на 64% більше грудного молока, ніж ті, які вживали таблетки для його припливу. Це відбувається завдяки збільшенню гормону пролактину, що в тому числі відповідає й за хорошу лактацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також