Різниця між хірургічною та респіраторною масками

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Більшість людей використовує маски, щоб убезпечити себе від різних інфекцій. І вони, більш ніж упевнені, що це дійсно допомагає й захищає. Питання, яке зараз залишається дуже актуальним. Чи так це, розповідає редакція Beauty HUB.

Експерти стверджують, що маска − не найкращий вихід, щоб уберегти себе від інфекції. Вони рекомендують надягати маску, якщо вам призначив це лікар. Ще в тому випадку, якщо ви самі є медичним працівником і доглядаєте за хворими з інфекцією.

За словами Майкла Чанга, фахівця з інфекційних захворювань Медичного центру в Х’юстоні, маски зазвичай використовують медичні працівники в лікарнях і клініках, де ризик зараження інфекцією значно вищий. «У медичних центрах ми зазвичай використовуємо маски, щоб захистити людей, які доглядають за пацієнтами. І захищаючи таким чином пацієнтів від можливих розповсюджувачів інфекції. Маски діють в цій ситуації як двосторонній захист».

респираторная маска

Існує два типи масок, які використовуються для запобігання інфекцій: хірургічна й респіраторна. Дуже важливо враховувати різницю між ними та розуміти, коли вона може бути корисною, а коли варто застосувати інші методи для оздоровчих цілей.

Так чим же відрізняються хірургічна і респіраторна маски? Як ми вже говорили, у них різні цілі призначення, тому що вони розроблені по-різному. Ендрю Стенлі Пекош, професор молекулярної біології та імунології, стверджує, що хірургічна маска − це маленький шматочок тканини, який дозволяє не поширювати мікроби після кашлю або чхання, щоб ці мікроби не потрапили на інших людей. Це також своєрідний фізичний блок, щоб до вашого роту потрапило набагато менше рідини.

Про респіраторні маски Пекош каже, що вони міцніші й містять респіратор, який запобігає потраплянню навіть мікроскопічних часток у дихальні шляхи. Найпопулярнішими є респіраторні маски N-95 і N-99, що при правильному використанні запобігають потраплянню до носу або роту людини 95 або 99 відсотків частинок повітря.

хирургическая маска

Ірфан Хафіз, лікар-інфекціоніст, розповідає, що оскільки респіраторні маски можуть фільтрувати більш дрібні частинки, то вони служать також захистом від різних видів патогенів. Тобто хірургічні маски можуть захистити вас від грипу та інших поширених інфекцій, а респіратори N-95 і N-99 можуть захистити від таких хвороб, як кір, вітряна віспа й туберкульоз.

Ендрю Пекош також розповідає, що більшість захворювань передається саме повітряно-крапельним шляхом, тому респіраторна маска в таких випадках − вищий рівень захисту. А якщо лікарі не впевнені, яким саме шляхом передається захворювання, на ранніх стадіях рекомендується використовувати саме респіраторну маску.

В яких випадках використовують маски? Наприклад, коли пацієнт хворий і його переводять у клініку або хтось кашляє в приймальні, тоді лікарі можуть надіти маску, щоб убезпечити тих, хто поруч. При цьому також враховується захворювання цього пацієнта. Але це швидше виняток із правил: зазвичай маски носять тільки медичні працівники. Хірургічні маски можуть захистити лікаря від будь-яких великих крапель, які можуть виникнути у пацієнта. А якщо ж лікар не впевнений в надійності хірургічної маски, то може перейти на респіраторну. У випадку медичних працівників, маска рідко використовується сама по собі: обов’язково повинен бути халат і рукавички для запобігання поширення мікробів.

Чи потрібні маски здоровим людям? Центри з контролю й профілактики захворювань не рекомендують носіння маски здоровій людині, бо було доведено, що це не принесе ніякої користі. Респіраторні маски вважаються складними у використанні, тому також не рекомендуються для масового використання.

Що робити, аби знизити ризик зараження інфекцією? Ірфан Хафіз каже, якщо ви погано себе почуваєте, то краще сходити до лікаря й залишатися вдома. А якщо ви абсолютно здорові, але все одно стурбовані, тоді ретельно мийте руки, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук і дотримуйтесь останніх рекомендацій центрів з контролю й профілактики захворювань.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також