Science-based догляд: косметика, яка працює

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Разом з Наталією Деркач, кандидатом медичних наук і засновницею бренду INSTYTUTUM розбираємося в тому, що таке «косметика, яка працює» і які засоби повинні бути в щоденному догляді за шкірою, якщо хочеться вражаючих результатів.

Вільного часу у сучасних жінок так мало, що витрачати його хочеться максимально ефективно. У моду увійшов розумний мінімалізм – замість десяти баночок домашнього догляду хочеться вибрати одну, але щоб продукт «коштував своїх грошей» і ефективно вирішував шкірні проблеми. Про косметику з доведеною ефективністю і поговоримо в цій статті.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Наталия Деркач, MD, PhD (@nataliia.md)

Що таке science-based догляд

В Америці зараз інтенсивно розвивається категорія science-based skincare, і експерти впевнені, що за нею – майбутнє індустрії. Ця «категорія» об’єднує засоби для догляду за шкірою, які містять активні компоненти з клінічно доведеною ефективністю у високих концентраціях.

Це тренд-відповідь на ситуацію, яка була нормою індустрії довгий час: вважалося, що працюють тільки салонні процедури і професійні лінійки, спробувати які можна лише в кабінеті у косметолога. Для домашнього догляду бренди намагалися злукавити: брали компонент, який себе зарекомендував, додавали мінімальну концентрацію і писали на упаковці великими літерами, наприклад, «з вітаміном С».

Починаєш розбиратися – а там мінімальна концентрація вітаміну, і він водорозчинний. Такий продукт не давав результатів навіть за умови високої ціни. Тому вважалося, що за результатами до косметолога, а домашній догляд – це так, зволожити злегка шкіру після вмивання.

Правда, досвід і дослідження (наші в тому числі) показують, що такий підхід не працює. Аби шкіра залишалася бездоганною, в першу чергу потрібно правильно доглядати за нею вдома. Посудіть самі: в кращому випадку ви можете вибратися до косметолога раз на тиждень. А весь інший час шкіра схильна до стресу, негативних факторів навколишнього середовища, і в тому числі вода у нас в країні така, що від неї потім «лікувати наслідки» потрібно.

Принципи правильного догляду за шкірою

Косметика для ухода за кожей

Перше головне правило: системність.

Якщо шість днів на тиждень ваша шкіра не отримує достатньої кількості необхідних їй речовин, тоді на сьомий вже складно щось виправити. Буває так, що жінки довго не займаються шкірою, а потім настає момент, коли проблема вже досягла критичного розміру. Біжать до косметолога, який руками розводить: часто вже навіть ін’єкційні процедури не допомагають. Так що краще запобігати, а не «лікувати» наслідки.

Правило друге: вибирати потрібно засоби «під проблему» з активними складами.

Стан шкіри – це набір взаємопов’язаних процесів. Наприклад, якщо ви постійно вмиваєтеся лужними засобами, ви порушуєте природний захисний бар’єр шкіри. Від цього вона втрачає вологу і не може протистояти забрудненням. Щоб компенсаторно зволожити себе, сальні залози починають працювати активніше, а надлишок себума провокує запалення. Загалом, один неправильно підібраний засіб запускає цілий ланцюжок шкірних проблем. Вирішувати їх краще комплексно, і, звісно, вибирати засоби, які гарантовано спрацюють. Але для цього потрібно розібратися зі складами, почитати дослідження, прислухатися до експертів.

В Америці це призвело до появи цілої субкультури «скінтелектуалів» – просунутих споживачів, які добре розбираються в компонентах і їхньому впливі на шкіру, вміють читати етикетки, вибирають активні склади. «Активними» (actives) називають ті компоненти, результативність яких у вирішенні певної косметичної проблеми доведена клінічними дослідженнями.

Давайте спробуємо стати скінтелектуалами разом і розберемося в азах.

Сьогодні розповім про найпопулярніші компоненти, які працюють, і які важливо додати до догляду в першу чергу.

читайте також

Найефективніші компоненти в сучасній косметиці

Косметика, которая работает

Альфа-гідрокислоти (AHA): м’який пілінг

Якщо ви хочете поліпшити колір обличчя, вирівняти тон і текстуру шкіри, то грамотна ексфоліація – рішення номер один. Зверніть увагу на альфа-гідрокислоти, які входять в основу хімічних пілінгів і безпечні навіть для чутливої шкіри за умови правильно обраної концентрації.

Їх отримують з цукрової тростини, фруктів, кислого молока і старого вина. AHA-кислоти послаблюють зв’язки між лусочками рогового шару епідермісу, забезпечуючи м’яке і ефективне відлущування відмерлих клітин.

Знайомство з ними починайте з найм’якшої – гліколевої кислоти. Вона ефективна і для сухої, і для жирної шкіри, легко проникає в роговий шар і надає найбільш виражений ефект.

Тільки при введенні в рутину засобів з кислотами, пам’ятайте, що вони підсилюють чутливість до ультрафіолету, тому сонцезахисні засоби SPF 50 обов’язкові.

Вітамін С THD: вирівняти тон осбличчя і захистити від запалень

Вітамін С є потужним антиоксидантом, який допомагає шкірі залишатися здоровою, нейтралізує негативний вплив забрудненого повітря і ультрафіолету, очищає і омолоджує шкіру, стимулює синтез колагену і бореться з ознаками старіння. Він також перешкоджає виробленню меланіну, який відповідальний за появу на шкірі пігментних плям. При регулярному місцевому застосуванні засоби з вітаміном С ефективно освітлюють і вирівнюють тон, а також справляються з висипаннями і їхніми наслідками. У косметології його застосовують давно. Але при цьому зі 100 компаній, які додають вітамін С в продукти, тільки 3-5 використовують формули, які дійсно працюють. Чому так?

Традиційно вітамін С водорозчинний, як аскорбінова кислота. Але зараз навчилися виробляти його жиророзчинну форму, Vitamin C THD. Варто звернути увагу на засоби з такою позначкою, і не соромитися питати у виробника деталі, якщо він сам не пише! На шкірі є захисний бар’єр – водно-ліпідна мембрана, тому водорозчинний вітамін С не здатний проникнути досить глибоко, щоб був ефект. Не кажучи вже про те, що жиророзчинний С приблизно в 50 разів сильніше водорозчинного. І, звісно, важлива правильна концентрація, оптимальна – 15%.

Гранактивний ретиноїд і бакучіол: потужне оновлення шкіри

У косметології вже досить давно відомий ретинол або ретиноєва кислота – похідна вітаміну А, яка використовується для підтримки здорового вигляду шкіри, лікування постакне, зменшення зморщок і ознак фотостаріння. Проте він часто викликає подразнення і не підходить для чутливої шкіри.

Гранактивний ретиноїд має ту ж доведену клінічно ефективність, проте не викликає подразнень, діє більш м’яко і ефективно бореться з ознаками передчасного старіння. Він стимулює оновлення епітелію і синтез природного колагену і гіалуронової кислоти. Таким чином, після тривалого використання засобів з гранактивним ретиноїдом шкіра набуває більш молодого виду, стає пружною, а зморшки зменшуються.

Бакучіол став справжнім хітом і косметичним проривом минулого року. Його прозвали «фіторетинолом» і «рослинним ботоксом». Бакучіол стимулює регенерацію шкіри, впливаючи на рецептори, чутливі до ретиноєвої кислоти, але при цьому її не містить. Він також стимулює вироблення колагену I, III і IV типів. Клінічно доведено, що засоби з бакучіолом протягом 12 днів зменшують зморшки і сліди гіперпігментації, роблячи шкіру пружною і еластичною.

Головна перевага бакучіола в тому, що він не викликає подразнень, і, на відміну від ретинолу, ідеально підходить для чутливої шкіри. Ще одна сильна сторона компонента – він фотостабільний і не розпадається під впливом сонячних променів. Тому використовувати косметику з бакучіолом можна вранці і ввечері. А засоби, які містять одночасно і гранактивний ретиноїд, і бакучіол, творять справжню магію зі шкірою.

Эффективная косметика

читайте також

.

Синьо-зелені водорості: захист від наслідків життя в мегаполісах

Синьо-зелені водорості (цианобактерії) багаті амінокислотами, мінералами і антиоксидантами, які відмінно захищають від трьох типів забруднень: ультрафіолету, синього випромінювання гаджетів і забрудненого повітря. Тому засобами з екстрактом цианобактерій обов’язково варто обзавестися мешканкам великих міст.

Мультимолекулярна гіалуронова кислота: глибоке зволоження всіх шарів шкіри

Про гіалуронову кислоту, звісно, знають всі. Традиційно вона складається з довгих молекулярних ланцюжків з великою масою (1000 кілодальтон і більше) і здатна тільки зволожувати і розгладжувати зморшки на поверхні шкіри. Тепер же вчені навчилися синтезувати гіалуронову кислоту з низькою і середньою молекулярною масою (до 1000 кілодальтон), яка проникає в глибокі шари шкіри.

При комбінуванні чотирьох типів молекул різної ваги гіалуронат ефективніше взаємодіє з клітинами шкіри і компонентами позаклітинного матриксу, зволожує волокна колагену і еластину і створює під поверхнею шкіри насичену вологою «губку», яка зберігає її свіжою та еластичною 24 години на добу, запобігаючи мікропошкодженням.

Ніацинамід: боротьба з гіперпігментацією і запаленнями

Ніацинамід – похідна вітаміну B3, який ще називають нікотинамідом або нікотиновою кислотою. Компонент має антиоксидантну дію, добре працює і з сухою, і з жирною шкірою, а також усуває ознаки передчасного старіння. До того ж некомедогенний.

Він відмінно бореться з гіперпігментацією, стимулює вироблення колагену, покращує захисні функції шкіри і зменшує дрібні зморшки. Ніацинамід знижує трансепідермальну втрату вологи, заспокоює і має протизапальну дію. Єдиний його мінус – у специфічному запаху, до якого треба звикнути.

Стовбурові клітини рослин: суперантиейдж

Рослинні стовбурові клітини (plant stem cells) мають необмежені здібності до регенерації і допомагають рослинам відновлюватися навіть після найсильніших пошкоджень, буквально, відрощувати себе заново з найдрібніших фрагментів. Вони відрізняються високою концентрацією активних речовин – жирних кислот, нуклеїнових і амінокислот, пептидів, вітамінів, ферментів, антиоксидантів.

Досвід американських і європейських лікарів показав, що рослинні стовбурові клітини здатні наситити шкіру, зміцнити її структуру, зменшити темні кола і пігментацію, а також зробити її більш гладкою і пружною. Застосування екстрактів стовбурових клітин рослин відмінно уповільнює процеси старіння: покращує клітинний метаболізм, очищає клітини від токсинів, відновлює їхні пошкоджені компоненти, забезпечує стійкість до стресів.

Особливо помітні результати стовбурові клітини рослин показують у комбінації з відлущувальними компонентами (ретиноїдами, бакучіолом і альфа-гідрокислотами).

На жаль, їх ще тільки починають досліджувати в косметології, тому стверджувати, що всі рослини однаково корисні для шкіри, поки зарано. Я раджу звернути увагу на засоби, які містять такі компоненти:

  • стовбурові клітини малини, які підтримують зволоженість і пружність шкіри;
  • стовбурові клітини кави, які мають яскраво виражений ліфтинг-ефект;
  • стовбурові клітини тютюну лісового, які стимулюють синтез колагену і допомагають зберегти молодість шкіри.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також