Секрети створення ідеального блонда

  • Туризм в Україні 2021

  • Весільний переполох

  • Пілінги: все, що потрібно знати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Абетка вітамінних добавок

    бады

Створення якісного блонда − це вищий пілотаж у колористиці. За допомогою сучасних технологій не є проблемою створити будь-який відтінок на волоссі. Проте головне завдання професійного колориста − максимально зберегти якість волосся. Поговоримо про нюанси створення такого бажаного блонда.

Вперше стаття була опублікована в журналі «Дзеркало моди» і розрахована на фахівців перукарського мистецтва.

Алексей Балуев

Алекс Балуєв, арт-директор салону Long & Short, викладач Першої Вищої Школи Б’юті-технологів, автор тренінгів з колористики

Не всім судилося народитися блондинкою і, як кажуть мої клієнти: «Блондинками не народжуються, а стають!». Сучасні продукти й техніки дозволяють створити блонд абсолютно на будь-якому волоссі.

Існує кілька способів зміни відтінку волосся: освітлення (це часткове руйнування натурального пігменту у волоссі з заміщенням його штучним) і знебарвлення (повне руйнування натурального / штучного пігменту в структурі волосся). Ці два види фарбування призводять до зміни відтінку волосся на світліший, але істотно відрізняються в процесі й виконуються різними продуктами.

блонд, окрашивание, цвет волос, как стать блондинкой

Для освітлення використовують крем-фарби основного ряду або спеціальні блонди (барвники з високим вмістом аміаку). Максимальне освітлення, якого можна досягти за допомогою крем-фарби − 4-5 тонів (із залишковим проявом фону освітлення). Вони застосовуються тільки для освітлення натурального волосся, адже на косметичній базі вони не ефективні.

У колористиці існує правило: «фарба фарбу не освітлює». Це дійсно так, проте теорія й практика іноді розходяться: за допомогою крем-фарби іноді можна розводити косметичну базу, називається цей прийом пероксидація. Завдяки великому викиду активного кисню, пігмент фарбованого волосся може стати світлішим (від 0,5 до 1,5 тонів).

Спеціальні блонди (фарби SOS або барвники спецряду) працюють із високими відсотками крем-оксиду. Це потрібно для погашення великого вмісту аміаку. Якщо працювати зі спеціальними блондами на низьких відсотках оксиду, є ризик пошкодити структуру волосся, а шкіра голови може отримати хімічний опік. Оптимальними відсотками для роботи зі спеціальними блондами є 9% і 12%.

Після використання спецблонду тонування може виконуватися, але не є обов’язковим, адже пігмент у волоссі (а він же й полімер, який відповідає за міцність) залишається. Тонування виконує функцію корекції.

блонд, окрашивание, цвет волос, как стать блондинкой

Знебарвлення − процес повного видалення натурального / косметичного пігменту у волоссі. Для процесу знебарвлення використовуються деко-препарати (пудра, крем тощо), які працюють на будь-якому відсотку крем-оксиду. Чим вище відсоток оксиду, тим менше часу продукт залишається на волоссі, інакше починається процес руйнування структури волосся. Максимальний відсоток крем-оксиду, який використовується в прикореневій зоні − 6%. Використовуючи великі відсотки, велика ймовірність отримати хімічний опік. Оскільки знебарвлення повністю руйнує пігмент, волосся залишається порожнім. Тонування є обов’язковим після цієї процедури.

Існує хибна думка про те, що чим вище відсоток крем-оксиду використовується при знебарвленні, тим світлішим буде полотно. Практика показує, що на низьких відсотках база виходить чистішою і зберігається максимальна якість структури волосся.

Завжди думайте про здоров’я волосся своїх клієнтів. Повірте, саме це запорука успіху вашої роботи!

Текст: Олексій Балуєв

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також