Суха шкіра тіла: як впоратися з проблемою в домашніх умовах

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Згідно з дослідженнями дерматологів, сухість шкіри є основною причиною появи багатьох дерматологічних захворювань. Як розв’язати проблему сухості шкіри в домашніх умовах, читайте просто зараз.

Шкіра — найбільший орган нашого тіла, пов’язаний з усіма іншими системами організму. Деякі лікарі вважають, що проблеми зі шкірою не виникають просто так. Вони — сигнал про те, що ви знаходитесь у несприятливих умовах, використовуєте неправильні засоби або ведете неправильний спосіб життя.

Сухість шкіри, стягнутість і лущення, а також поява загрубілих ділянок, тріщинок і больових відчуттів не виникають просто так. Про що можуть говорити ці симптоми, розбираємось просто зараз.

Причини сухості шкіри

Косметологи виділяють внутрішні й зовнішні причини сухості шкіри. Найбільш поширеною з першої категорії є гормональні зміни. Наприклад, зміна концентрації певних гормонів в організмі може знижувати кількість ліпідів. Тому в жінок під час вагітності та в період менопаузи часто шкіра стає більш сухою й потребує більш ретельного догляду.

Сухість шкіри також може спричинити прийом антибіотиків, надмірне вживання алкоголю й паління, які, по суті, руйнують багато систем в організмі.

До зовнішніх причин сухості шкіри перш за все відносять різку зміну погоди. Спека, холод і сухе повітря руйнують захисну функцію шкіри і призводять до зневоднення. Також причиною сухості може стати регулярний вплив сонячних променів і нехтування сонцезахисними засобами. До речі, про засоби. Доглядальна косметика також може висушити шкіру за умови, якщо містить у складі велику кількість спирту або інших шкідливих речовин.

Як впоратися із сухою шкірою тіла

Відрегулюйте температуру води

Розпарювання тіла загалом добре впливає на шкіру, але не варто робити це під час кожного приймання душу. Косметологи та дерматологи говорять про те, що надто гаряча вода подразнює епідерміс і вражає захисний бар’єр. Так, шкіра стає надто чутливою до зовнішніх подразників, а вода з неї випаровується надто швидко. Щоб зберегти природний захисний шар, який утримує воду в дермі й запобігає сухості, вмивайтеся водою, температура якої не перевищує 38 градусів за Цельсієм. Це оптимальний показник, який вас не заморозить, але й не зварить.

Слідкуйте за водним балансом

Зволожувати шкіру двічі на день кремом — недостатньо, адже навіть найкраща косметика не може дістатися до найглибших її шарів. Підтримувати оптимальний водний баланс у дермі можливо тільки в тому випадку, якщо зволожувати її ще і зсередини, випиваючи достатню кількість води. Медичні дослідження доводять, що в людей, які випивають по 8 склянок води на день, шкіра більш зволожена, а також еластична. І навпаки, у тих, хто не має звички поповнювати водний баланс протягом дня, частіше трапляється зневоднення й сухість.

Обмежте перебування на сонці

Ультрафіолетові промені можуть спричиняти сухість і зморшки. Завжди наносьте сонцезахисний крем на шкіру (не замість крему, а зверху на нього), щоб уберегти її від фотостаріння.

Дотримуйтеся збалансованої дієти

Як і будь-який інший орган, шкіра потребує низки важливих поживних речовин для нормального функціонування. Включіть до свого раціону рибу, яйця, м’ясо, овочі, фрукти й цільні зерна. Ці продукти містять антиоксиданти, які допомагають відновлювати пошкоджені клітини шкіри й покращують якість шкіри. Незамінні жирні кислоти захищають ліпідний шар вашої шкіри й запобігають її висиханню. Ось чому при приготуванні їжі краще використовувати негідрогенізовані рослинні олії. Додайте оливкову й кокосову олію до свого раціону. Також варто вживати такі продукти, як горіхи, насіння, авокадо, жирну морську рибу. Усі вони багаті корисними оліями, які захищають здоров’я шкіри.

Підберіть правильні засоби з догляду за шкірою

Щоб уникнути сухості, важливо ретельно слідкувати не лише за тим, що ви їсте та п’єте, але й за засобами, які наносите на своє тіло. Насамперед уникайте продуктів, які містять спирт, ароматизатори, барвники й парабени. Ці, на перший погляд, невинні компоненти можуть буквально витягувати вологу зі шкіри.

Суха шкіра обличчя потребує комплексного щоденного догляду, у тому числі з використанням відповідних очищувачів та зволожувачів. Гелі для душу та засоби для вмивання бажано обирати з додаванням живильних компонентів. Стосовно зволожувальних продуктів, віддавайте перевагу натуральним оліям, які часто містять усе необхідне для відновлення гідроліпідної мантії, живлення і наповнення вологою. Густі креми, що містять сечовину, сквалан, гіалуронову кислоту та інші зволожувальні компоненти, відмінно підходять для лікування сухої шкіри.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також