Сухе голодування: що це і чи варто його пробувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Сухе голодування придумали давно. Але популярним воно стало останнім часом. У чому його суть? Скільки допустимо на ньому бути? Чи корисно це? Все про сухе голодування розповіла Оксана Соколова – засновниця Health is Wealth, дієтологиня, health coach клінік ReFuture і I-MED, спортсменка-любителька, марафониця.

Голодування або нетривале утримання від їжі – один з методів оздоровлення організму. Систем голодування кілька: сухе голодування, інтервальне, каскадне тощо. Розповімо, що таке суха дієта, що відбувається з організмом під час сухого голодування, чи корисно сухе голодування, які хвороби лікує сухе голодування.

Що таке сухе голодування

Сухе голодування (або як його ще називають, лікувальне) – вид голодування в лікувальних і розвантажувальних цілях, коли ви цілком і повністю відмовляєтеся як від будь-якої їжі, так і від рідини, води в тому числі. Оптимальний період сухого голодування – це 36 годин (1.5 дня). Вважається, що одноденне сухе голодування допомагає організму очиститися від шлаків та токсинів та перезавантажитися. Максимально притримуватися сухого голодування 72 години. 

У цілому, суточне голодування обов’язково повинно проводитися з дозволу і під наглядом вашого лікаря, дієтолога або нутриціолога. Просто вирішити і почати практикувати суху голодовку без спостереження та належної підготовки протипоказано всім, а тим більше людям, у яких є які-небудь проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Oksana Sokolova (@oks4sokol)

Як працює сухе лікувальне голодування

Любителі сухого голодування стверджують: коли організму не вистачає рідини, він бере її з власних жирових клітин, розщеплюючи жир, що дуже заманливо звучить, особливо якщо ви прагнете скинути зайві кілограми. Ця внутрішня рідина (ендемічна) допомагає організму вижити без води із зовнішніх джерел. Тому найбезпечніша практика сухої дієти – саме 36 годин. На більше в організму немає ресурсів, незалежно від кількості зайвих кілограмів.

Які хвороби лікує сухе голодування? Воно рекомендовано при ожирінні першого ступеня, при гіпертонічній хворобі, захворюваннях суглобів (остеохондроз, артрити), нервової системи (мігрень, вегето-судинна дистонія), при бронхіальній астмі, хворобах шкіри (нейродерміти), алергіях, доброякісних новоутвореннях в гінекології, допомагає вивести паразитів.

Ці ж любителі сухого голодування вважають, що практика такого голодування здатна запобігти розвитку внутрішніх запалень і зменшити набряки. Неодноразово серед людей, схильних до набряклості, практикувалося зменшення кількості рідини, випитої протягом дня з метою зменшити набряки. Всі ці експерименти призводили або до тих же набряків, або до збільшення їхньої кількості. Тому, якщо ваша мета голодування – зменшення набряклості, добре подумайте і проконсультуйтеся з вашим лікарем перш, ніж почнете цю практику. І пам’ятайте: набряки часто з’являються також через недостатню кількість води, випитої за день (норма – 30 мл на 1 кг ваги), і до 19:00 – після пити можна зовсім небагато.

Всі дослідження, які проводилися на предмет сухого голодування, не мають твердої доказової основи, щоб вважати такий тип голодування лікувальним і повністю безпечним для людського організму.

читайте також

Як почати сухе голодування

Починайте завжди з простіших методів – 24-годинного голодування з водою, наприклад: вранці поснідали і на наступний ранок знову поснідали. Це дуже комфортно, особливо для новачків. Потім переходьте на 36-годинне голодування. І тільки, коли ви дійсно зрозуміли, як це, і не накидаєтеся на їжу наступного дня, пробуйте сухе голодування. Правда те, що при такому методі люди ґрунтовно худнуть, але втрата ваги при сухому голодуванні – це перш за все рідина, а не розтанувший жир. Тому практикувати сухе голодування з метою схуднення – не найкраща історія. Голодування подовжує життя, але якщо у вас все добре зі здоров’ям!

Якщо ви все-таки зважилися на сухе фракційне голодування, тоді рекомендовано проводити його за такою схемою:

  1. День 1 – підготовка до сухого голодування. Їмо легку їжу, багато овочів і п’ємо воду в нормі на вашу вагу (30 мл на 1 кг ваги);
  2. День 2 і 3 з половиною – період сухого голодування;
  3. День 3 у другій половині – поступовий вихід з сухого голодування. П’ємо воду (на ніч багато не пити, щоб не було набряків, до 19:00 можна);
  4. День 4 і далі 2-3 дня – поступове повернення до колишнього раціону. В ідеалі також слід споживати легку рослинну їжу і пити воду в нормі на вашу вагу.

Як варіант – каскадне голодування. Схема така: 1 день голодування, 1 день прийому рослинної їжі, 2 дні голодування, за ними слідують 3 дні прийому рослинної їжі і так далі.

Важливо пам’ятати, що сухе голодування (як і будь-яке інше) – це не чарівна пігулка. Якщо ваш звичайний раціон складається з фастфуду, жирної, солоної і борошняної їжі, то голодування не допоможе очистити організм. В такому випадку буде навіть більше шкоди, ніж користі.

Практикуйте будь-яке голодування грамотно, готуйтеся і виходьте з голодування поступово, бережливо до вашого організму і здоров’ю.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також