Термозахист для волосся: як правильно вибрати і використовувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Любиш гофре і локони, страждаєш від надмірної пухнастості й електризації? Тоді тобі варто звернути увагу на такий косметичний продукт, як термозахист для волосся.

Перед тим як розібратися, що таке термозахист для волосся і чи потрібен він особисто вам, спробуйте відповісти собі чесно на питання, як часто ти сушиш голову феном, а також робиш укладання, використовуючи «утюжок» або плойку? Хитрість в тому, що навіть від одного-двох разів на тиждень можна отримати цілий ряд проблем, такі як сухість, ламкість і посічені кінчики.

Як завжди, на допомогу прийшла індустрія краси, яка ось уже як двадцять років представляє спеціальні продукти захисту від термічної обробки волосся, які не гарантують стовідсотковий результат, але допомагають уникнути багатьох недосконалостей. Незважаючи на таке тривале перебування на beauty-ринку, навколо термозахисту для волосся витає багато міфів. З одного боку, ми прекрасно знайомі з цим засобом, а з іншого – зовсім не знаємо, як його правильно вибрати і як правильно користуватися термозахисним засобом для волосся.

Редакція Beauty HUB у співпраці з Гурі Гревал, багаторазовим чемпіоном України з перукарського мистецтва і зірковим стилістом з волосся вирішила розставити всі крапки над «i» в питанні термозахисту для волосся.

Гури Гревал

Гурі, розкажіть, будь ласка, як все-таки, правильно використовувати термозахист для волосся: чи можна наносити на сухе волосся чи таки на вологе? На кінчики, середину волосся або по всій довжині?

«Гарний термозахист для волосся можна наносити як на вологе, так і на сухе волосся, все залежить від того, який результат ви хочете отримати, і чого вимагають самі локони. Якщо ми наносимо термозахист на сухе волосся, ми прибираємо зайву пухнастість, візуально додаємо блиск і гладкість. Використовувати засіб за прямим призначенням можна виключно на вологе волосся після миття і перед початком укладки, а саме використання термоприладів: фен, праску, плойка. Наносити термозахист по всій довжині локонів можна в тому випадку, якщо засіб представлено у формі спрею. Термозахист-олія або силікон використовується з середини волосся, максимально відступаючи від кореня. Тут варто відзначити, що якщо вам потрібно зробити прикореневе гофре, коріння потрібно обов’язково захищати, віддаючи перевагу термозахисту у вигляді спрею».

«Термозахист можна використовувати щодня, якщо клієнт миє голову щодня. На вологе волосся, перед сушінням, ми завжди використовуємо термозахист – це правило. Є спреї, які також захищають локони від ультрафіолету, ними можна користуватися щодня, наносячи на сухе волосся. Якщо ви використовуєте термозахист кожен день, будьте уважні, і не перевантажуйте коріння волосся, це може призвести до зайвої жирності шкіри голови».

Matrix Total Results Mega Sleek Iron Smoother

Matrix Total Results Mega Sleek Iron Smoother, 250 мл, 350 грн

Kerastase Nutritive Nectar Thermique

Kerastase Nutritive Nectar Thermique, 150 мл, 1050 грн

Чи вважаєте ви термозахист обов’язковим елементом догляду за волоссям, який можна використовувати регулярно?

«Так, безперечно, термозахист є обов’язковим елементом догляду за волоссям. Даний засіб необхідно наносити регулярно. Чому? Волосся щодня піддається механічним пошкодженням, і найяскравіші – це термічні. Жоден шампунь, бальзам і маска не захистять ваше волосся від гарячого повітря фена, не кажучи вже про плойки і праски. Термозахист – це must have. Якщо вам не підходить з якихось причин термо-косметика для волосся, зверніть увагу на сонцезахисні лінії для догляду, швидше за все вам сподобається спрей з SPF. Варто відзначити, що якщо у вас дуже пошкоджені локони, силіконовий термозахист буде так розташовуватися по полотну волосся, що візуально вони будуть виглядати доглянутими і здоровими. Плюс до всього – це зміцнення та захист від розчісування, вітру, сплутування, щільних гумок і плетіння».

Rene Furterer Lissea Leave-In Smoothing Fluid

Rene Furterer Lissea Leave-In Smoothing Fluid, 125 мл, 960 грн

Moroccanoil Perfect Defense Heat Protective Spray

Moroccanoil Perfect Defense Heat Protective Spray, 225 мл, 810 грн

Як правильно підібрати термозахист, спираючись на текстуру засобів і тип локонів?

«Універсального правила щодо вибору термозахисту, спираючись на текстуру засобів і тип волосся, не існує. Я прихильник того, щоб перед покупкою дівчата консультувалися з фахівцем. Я поділюся кількома базовими принципами того, який термозахист для волосся придбати в тих чи інших випадках, але це далеко не панацея, я хочу, щоб ви це розуміли. Кожен випадок індивідуальний! Найчастіше добрий термозахист для волосся представлений на ринку в трьох структурах: крем, силікон / олія і спрей. Перевага спрея в тому, що він легкий: в фіксації і захисту. Силікон / олія, крім захисту, несе в собі відновлювальну і поживну функції. Але в спеку від олії краще відмовитися на користь силікону. Крем-захист підходить для довгого, пористого і ушкодженого волосся, тому що, крім відновлення, засіб може злегка обтяжувати і текстурувати локони. Якщо є проблема пухнастості і електризації – крем відмінне рішення. І ще важливий нюанс – крем-захист наноситься виключно на вологі локони».

«Тепер будемо відштовхуватися у виборі термозахисту від типу волосся. Якщо локони пошкоджені, в’ються і пушаться, підійде крем-захист, який володіє доглядальними і статичними властивостями. Для забарвленого і злегка пошкодженого волосся відмінно підійдуть силікони і олії, тут багато нюансів, але фокус направляйте саме на ці текстури. Для здорових, натуральних і нормальних локонів, без видимих пошкоджень – спрей-термозахист».

Joico Iron Clad Thermal Protectant Spray

Joico Iron Clad Thermal Protectant Spray, 230 мл, 1050 грн

Chi Luxury Black Seed Oil Blow Dry Cream

Chi Luxury Black Seed Oil Blow Dry Cream, 177 мл, 820 грн

Якими засобами для термозахисту волосся ви користуєтеся в професійному побуті? І чи є різниця між проф. і звичайними beauty-продуктами захисту?

«У салоні та на роботі в цілому мені потрібен професійний термозахист для волосся. До мене приходять клієнти з різними потребами, природно, і косметичні продукти є на всі випадки життя: відновлювальні креми, зволожувальні олії і силікони, спреї з фактором фіксації і без. Одвічне питання, чи є різниця між професійними і звичайними beauty-продуктами для захисту волосся? Звісно! Мас-маркет не розрахований на якісний салонний ефект, і тому найпривабливішим в цьому сегменті залишається ціна. Простими словами, куплений задешево продукт не принесе ніякого ефекту. У рідкісних випадках, і якщо волосся перебуває в ідеальному стані, я можу рекомендувати термозахист з мідл-маркету. Звичайно, я буду рекомендувати дорогі професійні бренди, це і ціна – якість, і мої роки досвіду. Може, це когось здивує, але в домашніх умовах набагато простіше користуватися «розумним» профзасобом, він багато механічних питань в роботі бере на себе».

BioSilk Silk Therapy Thermal Shield Spray

BioSilk Silk Therapy Thermal Shield Spray, объем 207 мл, 790 грн

Biolage R.A.W. Heat Styling Primer

Biolage R.A.W. Heat Styling Primer, 150 мл, 515 грн

Paul Mitchell Ultimate Color Repair Triple Repair

Paul Mitchell Ultimate Color Repair Triple Repair, 250 мл, 470 грн

Термозахист і гарячий інструмент – це вічний тандем. Пропонуємо вам ознайомитись з видами плойок для волосся, які завжди знадобляться перукарям, на онлайн-ресурсі для візажистів і перукарів PRO Hair & Makeup.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також