Топ-5 затишних книг, які заряджають різдвяним настроєм

книги для різдвяного настрою

Грудень – найчарівніший місяць року, коли всі свята попереду, а у повітрі витає атмосфера заповітних мрій і побажань. Щоб поринути у святковий настрій, налаштувати себе на хороше і знову повірити в дива, разом з блогеркою Іриною Атаєвою рекомендуємо прочитати хоча б одну із запропонованих книг в нашій добірці.

Ірина Атаєва

Ірина Атаєва, авторка Instagram-блогу про красу і книги й

Telegram-каналу «Книжкова смакота»

Найпростіший спосіб здобути різдвяний настрій – поринути у читання історій з відповідною атмосферою. Щороку я вишукую нові книги, які б допомогли налаштуватись на свята, і дедалі це стає важче. Бо насправді подібної літератури не так вже і багато. Та є п’ять книг, про які хочу розповісти вам і які я вже прочитала або планую читати цьогоріч на свята. Запалюйте ароматні свічки, вогники на ялинці, сідайте в улюблене крісло – та приємних читань!

Джоан Роулінг «Різдвяна свинка»

Джоан Роулінг – майстриня атмосферних книг, і особливо влучно їй вдається передати різдвяний настрій і магію дива. Я могла б додати у цю збірку книги серії «Гаррі Поттер», але ви 100% і так їх прочитаєте, принаймні перші дві. Тому я додала в добірку одну з останніх написаних казкових історій авторки – «Різдвяна свинка».

Книга розповідає нам про семирічного хлопчика Джека, який втрачає улюблену іграшку-свинку і не хоче з цим змиритись. Він вирушає у край втрачених речей на її пошуки і потрапляє у низку пригод.

Книга неймовірно добра, щира, мила, вона зворушить дорослого та захопить дитину. Як завжди між рядків авторка заклала одвічну боротьбу добра та зла, правильні сенси відданості, дружби, хоробрості, також книга навчає приймати втрату.

Джоан Роулінг «Різдвяна свинка»

Чарлз Дікенс «Різдвяна історія»

Чарлз Дікенс подарував людству свято Різдва, адже саме його книга надихнула людей на святкування у сімейному затишку із традиціями та культурою свята. Він заклав основи «різдвяної філософії», які стали масовими та феноменальними, на них базується частина західної культури. Книга насправді культова, була написана 1843 році, проте і до сьогодні не втрачає популярності та важливості. На її основі створено багато кіно- та мультфільмів, коміксів, ігор. Саме «Різдвяна історія» зробила автора безсмертним, хоча писав він її похапцем, аби було що опублікувати перед святами і заробити трохи грошенят.

Історія показує нам вкрай неприємного героя на ім’я Скрудж, який має всі можливі негативні властивості характеру. Він скнара, буркутун, хитрун, дріб’язковий та злопам’ятний, відштовхує людей, нікого не любить, нікого не жаліє, навіть найближчу рідню. І от в ніч перед Різдвом до нього навідуються духи – минулого, теперішнього та майбутнього. Вони показують Скруджу його життя зі сторони і те, до чого воно приведе, якщо той негайно не зміниться.

Це дуже повчальна, святкова, сімейна та добра історія. Вона нагадує про справді важливі речі І це не матеріальні цінності, а родина, традиції, тепло та любов, добро та всепрощення.

Чарлз Дікенс «Різдвяна історія»

Джон Р. Р. Толкін «Листи різдвяного діда»

Це просто геніальна книга, під стать геніальному письменнику Толкіну. Протягом 23 років автор писав листи своїм дітям від імені різдвяного діда. І це були не просто листи, а казочки, оповідки діда про життя на північному полюсі, про пригоди і тамтешніх жильців. Він створив справжню магію та диво для своїх дітей, і ми маємо шанс торкнутись цього. У книзі зібрані всі ці листи, вони відскановані та перекладені. Також додано всі малюнки, які Толкін малював від руки. Це неймовірно прекрасно та цікаво.

Ось тільки частинка того, що очікує на сторінках книги: історія про безталанного білого ведмедя, який вдерся на крижану полярну вершину і звідти гепнувся прямо на будиночок діда, або історія про те, як північні олені зірвались з прив’язі та порозкидали подарунки по всьому північному полюсу.

«Листи різдвяного діда» буде цікаво читати як дорослим, так і дітям. Я планую по одному листу в день читати у січні і насолоджуватись веселими вигадками автора.

Толкін «Листи різдвяного діда»

Террі Пратчетт «Батько Вепр»

Ця книга входить до велетенського циклу Пратчетта – «Дискосвіт», а точніше до підциклу про «Смерть», і в ідеалі добре було б їх читати по порядку, але і без цього вона подарує масу позитивних вражень і святковий настрій.

У вигаданому світі Пратчетта в чарівний час до всіх гарних діточок приходе Батько Вепр, залазить через димар, лишає подарунки, частує хересом і неодмінно приспівує «хо-хо-хо». Але цього року щось пішло не так, і замість приємного товстуна подарунки розносить скелет у червоній мантії. Що сталось із Вепром та чому Смерть перекваліфікувалася у своїй діяльності – можна дізнатися на сторінках книги. Написана вона як завжди з притаманним автору гумором, весело та легко, від історії важко відірватись і в неї неможливо не закохатись.

Террі Пратчетт «Батько Вепр»

«Нові казки Старого Лева»

Кожного року «Видавництво Старого Лева» випускає збірку оповідань від українських сучасних авторів, і вже три роки поспіль я їх купую та читаю у святкові дні. Це дуже різні, але майже завжди щімкі та натхненні історії. Деякі з них оповідають про сучасний погляд на свята, про щось близьке та зрозуміле нам. Деякі розповідають про минуле українського народу, передають міфи і традиції різдвяних свят, вони навіюють приємні спогади з дитинства, коли час Різдва був чимось по-справжньому магічним.

Серед авторів збірки 2023 року Тарас Прохасько, Мар’яна Савка, Ірина Лазуткіна, Галина Вдовиченко, Галина Малик та багато інших. Окрім цікавих історій, книга здивує вас унікальними ілюстраціями.

Сподіваюсь, я надихнула вас на різдвяні читання! Нехай ваші святкові дні пройдуть тихо, затишно, мирно та в колі родини, а Батько Вепр чи Різдвяний дід принесуть подарунки й цукерки.

«Нові казки Старого Лева»

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також