У Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва презентують виставку «Київська ялинка від XIX cт. до сьогодення»

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

«Київська ялинка від XIX cт. - до сьогодення»

Як кияни прикрашали ялинку 100 років тому та чому ялинкові прикраси так довго використовували у цілях пропаганди?

Цього року, коли Україна перейшла на новоюліанський календар та відзначатиме Різдво 25 грудня, Музей історії міста Києва спільно з колекціонеркою старовинних ялинкових прикрас Мариною Лукʼяновою представляють виставку «Київська ялинка від XIX cт. до сьогодення», яка дасть змогу відвідувачам поринути в атмосферу різдвяного Києва різних періодів.

Святкова сукня ручного пошиття початку XIXст.; оригінальні ялинкові прикраси часів Кайзера Вільгельма, що використовувались у цілях пропаганди; ведмедик 40-х років, знайдений в руїнах перед Михайлівською площею; Дід Мороз 1926 року авторства Г. Світлицького; ковзани 1920-х років; меблі, яким понад 200 років; грамофон початку XX ст. Ці та багато інших унікальних експонатів будуть представлені на виставці у спеціально облаштованих інтер’єрах за різні періоди з ХІХ по кінець ХХ століття.

«Цією виставкою ми прагнемо показати, який довгий шлях Україні довелось пройти, аби відзначати Різдво разом з усією Європою, з нашими друзями та союзниками. Завітавши на “Київську ялинку”, ви зможете здійснити мандрівку у часі та побачити, як змінювались традиції святкування Різдва крізь роки. І хоч колись ялинки доводилось ховати у шафи, але свято завжди було з нами і світло обов’язково перемагало темряву», – зазначає генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Особливе місце в експозиції займає саме ялинка як головний атрибут свята і, звісно, ж іграшки до неї. Бо яка ж ялинка без прикрас?! У кожному інтер’єрі відвідувач зможе побачити ялинку, оздоблену актуальними на той час іграшками.  На виставці будуть представлені зразки ялинкових прикрас з особистої колекції Марини Лук’янової з середини ХІХ століття і до 90-х років ХХ століття. Чимало з них мають унікальну історію та є ексклюзивними.

 «Українська різдвяна іграшка це як код, визначна ознака ДНК часу. Це невід’ємна частина  нашої історії, яку важливо пізнавати та досліджувати. Ми показуємо найрізноманітніші ялинкові прикраси, аби максимально занурити відвідувача в атмосферу конкретного періоду: дорадянська писанка з порцеляни та сусального золота 1907 року, перші фігурні скляні прикраси 20-х рр. ХХ ст., Святий Миколай з вати та пап’є маше 1930-х рр., іграшки українських артілей 50-60-х рр. ХХ ст., а ще дротові, картонажні, лавсанові та пластикові іграшки», – зауважує колекціонерка Марина Лук’янова.

Доповнять колекцію старовинних ялинкових прикрас і сучасні зразки скляних іграшок ручної роботи ТМ “Різдвяні історії”.

«Бренд“Різдвяні історії” – це український виробник ексклюзивних ялинкових прикрас, які можуть виконувати не лише декоративну функцію, а насамперед, транслювати ідею збереження українських традицій та сімейних цінностей, а саме звичай прикрашати ялинку історіями власного життя», ділиться засновник ТМ “Різдвяні історії” Павло Гукасов.

Окрім цього, святковий настрій відвідувачам подарують живописні та графічні роботи українських митців із зображенням неймовірних видів зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва.

У рамках виставки проводитимуться екскурсії від провідних наукових співробітників музею та кураторів проєкту, а також майстер-класи для дітей і дорослих.

Куратори виставки: Ольга Друг, Катерина Боровик, Марина Лук’янова.

Художник виставки: Катерина Костенко.

Партнери виставки: ТМ “Різдвяні історії”, ZP Law office of Zoriana Pelekh, Добропарк, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Beauty HUB.

Експонати для виставки надали: Марина Лукʼянова, ТМ «Різдвяні історії», Третьяков Павло, Степаненко Людмила, Ананьєва Тетяна, Борисенко Зінаїда, Карапота Микола, Кулиненко Олександр, Рябінська Олена, Суворов Ілля, Турчанінов Андрій, Халявка Ірина.

Відкриття виставки 22 листопада о 18:00 за запрошеннями

Графік роботи виставки: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні. Каса працює до 18:30

Вартість квитків: 180/90 (повний/пільговий)

Місце: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.

Підписуйтесь на нашу сторінку вInstagram і не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також